Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 5)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » PA kompaktní satelit 15"+1-2"

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 87]

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

K tomu subu tedy, pokud to má být malé a lehké, tak nějaký moderní 15", který bude schopen hrát v malém objemu (měl jsem Beymu 15P1000Fe v čistých 65L a použitelné to i v takto malém objemu kompromisně bylo), neodym pak samozřejmě nějaké kilo ušetří. Staré RFT, ARM apod. sice mohou být lehké, ale neuhraješ tím zdaleka totéž co třeba tím RCFkem.

Zesilovač se šesti kanály a DSP nebude jen tak. Už jen nacpat 6 kanálů do jedné krabice vč. DSP (pokud jako krabici neberu 4U rack apod.) výběr dost zúží, ne-li sníží téměř na nulu. Z hotových produktů mě napadá snad jen powersoft X8, který má 8kanálů vč. DSP, ale to je s cenovkou kolem 100tis. Kč zcela mimo. Pak to bude vždy spíš o tom kombinovat klasické DSP a zesilovače, případně několik zesilovačů s vestavěným DSP.

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

nabízí se možnost použít třeba Behringer NX4-6000 a k tomu NX3000 a máš 6kanálu za slušný peníz

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Hele mini DSP bude sólo, dodávaj i rackový úchyt. Jen ty ampy bych optimálně chtěl mít v jedné krabici.
Doma používám:
link
Jo ty RFT jsou docela lehký - vážil jsem je, čisla už zpaměti nevysypu. Vykopávky to jsou, ale když je tam nová kmitačka tak jsem si je dovolil zařadit do kasty nový reproduktor. smile

Web

(upravil ondra.klofat 14. 1. 2019 10:18)

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Pořád ale bude potřebovat DSP nebo alespoň analog. crossover (čemuž bych se ale vyhnul už třeba jen kvůli nastavení limiterů, kdy pro výškáče by byl zesilovač výrazně výkonnější než kolik si většina z běžných driverů může dovolit). Jen s tímto jsi už v 5U racku... pak už je asi lepší varianta jít do 3ks NX....DSP, což dá 6U rack, ale vč. téměř plnohodnotného DSP. Celkově pro tuto koncepci bych ale asi šel v rámci zjednodušení pouze do bi-amp řešení = aktivně dělit sub/sat a satelity už dělit pasivně.

Tohle miniDSP není primárně koncipováno pro PA, už jen nesymetrické I/O na konektorech (pouze šroubovací terminály) vidim jako přinejmenším nešikovné, vyloženě problém bych viděl v absenci limiterů. Šestikanálový zesilovač bude vážně víceméně nesehnatelný... Proč je problém mít to v racku? Taky krabice... sice větší, ale stále je jedna.

Retro RFT i třeba s fungl novým kmitacím systémem pořád nemusí znamenat, že bude srovnatelný s moderními reproduktory do subwooferu. Pokud to správně vidím, tak původně to mělo 50W, po přemotávce to bude spíš co kus, to originál... ale nečekal bych od toho, že když jim v rámci PA naložíš, tak to budou spokojené. Jako sub do obýváku ve velkém objemu... dejmetomu. Jako součást nějaké retro aparatury (ať už by byl důvod její stavby jakýkoliv a neumím si jich mnoho představit)... dejmetomu. V moderním výkonném subwooferu to prostě podle mě nemá šanci, a nemá to tam co dělat.

(upravil JeF111 14. 1. 2019 12:54)

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Nečetl jsem to teď úplně podrobně ale k tomu co jsem pochytil:
- Behringer - cokoliv co vyrobili od roku cca 2000 a novější opravdu NEBRAT. (výjimkou je snad mixák X32 ale ten má taky několik velkých ALE) Něco staršího od nich jde vzít jako polotovar a patřičně doma dodělat, některé kompresory, gejty, parametrické ekváče, diboxy, to ale vyžaduje elektro-konstruktérské zkušenosti, naslepo se základníma znalostma nedáš ani ránu.
- RFT do subů - jak už jsem psal, osobně bych je tam nedal. Pokud se k tomu přeci jen odhodláš tak si rozmysli jak to udělat aby tam potom šel dát klasický 15" reprák, protože je časem budeš měnit, pokud to tedy se zvučením myslíš vážně i do budoucna.
- L15P400 je podle mě do výkonného subu ideální. Neodym nemůžeš tolik "valit" protože magnet nesnese tak vysokou teplotu jako ferit. Opět spíš otázka dlouhodobé životnosti než aktuálních parametrů. Takže to dopadne tak že budeš tahat víc beden = nic si nepomůžeš.
- 6-kanál koncák - jeden kolega provozuje nějaké Giseny, to jsou myslim 4-kanály a majéí v sobě i DSP. Nebyly moc drahé, cca 15 tisíc. Kdysi jsem mu měřil a nastavoval celý systém. Ty zesilovače ale nemůžu doporučit. Krom toho že mají děsný zvuk tak jsou tam chyby v softwaru, nastavení limiterů je přinejmenším pochybné pokud vůbec funkční a nedají deklarovaný výkon, už nevím kolik to přesně bylo ale pamatuju že jsme naměřili zhruba polovinu deklarovaného výkonu. Podobně ale asi dopadne všechno v této cenové hladině. I toto byl důvod proč jsem šel vlastní cestou.

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Jeff> Ty to píšeš, jako bys x32 měl smile

Čtyřkanálový gisen 4.12 dsp teď kupoval známý asi za 21000.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

(upravil ondra.klofat 14. 1. 2019 13:31)

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

k tomu Behringeru: Hejty na tuhle značku mi někdy už přijdou jako takový folklór a snažím se moc na ně nedávat... měl jsem/a mám od Behringeru spoustu věcí... většina naprosto OK. Starší analogové pulty - úplně bez problémů, CX3400 - uplně bez problémů, EP1500 - úplně bez problémů, .... v práci iNuke - úplně bez problémů. Na iNuky konkrétně lze najít spoustu negativních recenzí, osobně podle lidí co osobně znám a co je používají to nevypadá, že by to bylo drasticky více problematické. Mikrofony C-1, C-2 ... v pohodě použitelné. DEQ2496 naprosto OK. Jediné s čím jsem opravdu problém měl, byl mini mix Xenyx 802 USB a DI20 dibox kde byl problém s přepínači. Samozřejmě, když to budeš srovnávat s něčím dvakrát a více dražším, je jasné kde to má své limity a kde byl udělán jaký kompromis. To že velká rentálka nebo člověk kterého zvuk živí si toto ve většině případů nekoupí (jsou i výjimky) a vědí proč,  nemusí nutně znamenat, že to není vhodné pro nikoho. Ve chvíli kdy víš, že ti to nějakou dobu bude i s těmi svými kompromisy stačit nebo pro tebe nemá význam investovat do toho nějaké obrovské peníze, pak je to podle mě z velké většiny bratelné. Prostě od produktu za X tisíc nelze čekat to samé jako od zesilovače za 3X tisíc...pokud někdo takové očekávání má, pak to není chyba produktu ale špatného úsudku.

K té demagnetizaci.... už se ti stalo, že by se ti Nd demagnetizoval tolik, že by to bylo znát? Zkoušel jsem na svých subech Nd vs. Fe (Beyma 15P1000 obě)... ani po dvou hodinách, kdy to nonstop valilo ve sklepě jsem nebyl schopen podle ucha poznat, ve kterém subu je Fe a ve kterém Nd. Možná u nějakého šneku, kde je magnet v uzavřence a nemá šanci se třeba tolik chladit... no nevím (v nějakém tématu se to tu už taky pár let zpět řešilo).

Gisen (nevím jak modely s DSP), ale obdobně jako u Uliho, je spousta lidí, co převším FP úspěšně používají a mají je za nesmrtelné a za ty peníze na ně nedají dopustit. Opět... není to originál LabGruppen a pokud někdo čeká že to bude to samé, je blázen. Pokud si to někdo koupí s tím, že nečeká že to bude stejně dokonalé jako zesilovač za 100kKč, pak nevidím důvod, proč ne?

Pak je tu ještě faktor toho, proč a jakým způsobem to kdo dělá.... pokud si někdo hraje pro svou radost a může si dovolit/je ochoten riskovat, že někde někdy něco odejde a zároveň se k aparátu jakžtakž chová s rozumem, nemusí pro každého být smysluplné utrácet mnohonásobky za něco, co není schopen využít/zaplatit. Nadruhou stranu je logické, že rentálka nebude pracovat s materiálem, který je zcela evidentně určen pro řekněme hobby zvučení... Když se tyhle věci odliší, pak není podle mě důvod tady házet špínu na všechny strany jen z toho důvodu, že zrovna mě tohle nevyhovovalo a přečetl jsem si, že se někomu stalo totéž... vždy najdeš skupinu lidí, která s tím samým materiálem může být spokojená a bude pro ní bohatě dostačovat smile

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Je s tím Gisenem spokojený? Doporučuju pustit do toho sinus 10kHz a podívat se osciloskopem na výstup. Možná se lekneš lol

X32 nevlastním ale párkrát jsem na něm musel dělat a nebylo to pro mě úplně příjemné. Už byl pár let jetý a některé knoby reagovaly pochybně, to byla první věc co mě naštvala hned když jsem k tomu stoupnul... pak při routování jsem objevil jakousi chybu v SW... začátek akce a už jsem byl nasaný... Zvukově to ale bylo lepší než jsem čekal = šlo s tím zvučit smile

(upravil ondra.klofat 14. 1. 2019 13:35)

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Poslouchám obvykle hudbu ušima (přiznávám, že nikoliv netopýříma), "neposlouchám" sinusy očima na osciloskopech. (psychoakustika je taky mrcha... může být těžké se spokojit s tím, že něco hraje poslouchatelně, když podle papíru to přece hrát nemůže, nebo naopak).

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Ondro já se neřadím mezi klasické hejtery Behringeru. Taky mám docela dost jejich věcí z 90. let a po patřičných úpravách elektroniky jsem s těma věcma většinou spokojený. Třeba z PEQ305 se dá udělat špičkový přístroj za pár kaček, je to téměř úplná kopie Rane, stačí opravit chyby které tam nasekali. Dokonce i ty mikráky C1 mám, opět s předělanou elektronikou ale ten korpus a kapsle jsou za ty prachy luxusní.
Ale to co se stalo s tou značkou po roce 2000 byl propad minimálně o dva levely níž, hlavně co se týče provedení. Jsou v tom zcela nejhorší poťáky a přepínače co se vůbec vyrábí ,a obecně mizerné všecky součástky, DPS navržené jak od pitomce = autorouter takže se s tím obvykle ani nedá nic udělat. Dokonce v jednom miniaturním mixáku XENYX jsem se setkal s tím že byl jeden z kanálů invertovaný proti ostatním! A samozřejmě žádné tlačítko fáze tam nebylo. To jsem pro někoho opravoval a přišel jsem na to víceméně náhodou. A celkově k těm pultům mám odpor - prošlo mi jich rukama hodně a je to fakt vopruz to opravovat. V kterémsi Euroracku zase byl takový speciální pulsní zdroj kterému čas od času ruplo v bedně a odpálil efektovou jednotku protože na +5V neměl ani žádnou ochranu. Ta jednotka stála skoro půlku ceny toho pultu. Uživatel z něj měl "opravdu velkou radost". O plochých IDC kabelech ani nemluvím. Jsou s nima problémy všude a u čínských věcí dvojnásob protože to navrhujou pitomci co ani nezdvojí dráty a použijou tam úplně ten nejlevnější konektor a kabel co seženou. EP1500 (možná si to pletu s jiným modelem řady EP) zase zakmitává v limitaci takže se kolegovi čas od času stávalo že mu odešel výškáč a nevěděl proč. Poslouchal ušima, stejně jako Ty a nepřišel na to. Až já s tím dotěrným osciloskopem jsem mu tu záhadu rozluštil... A to si fakt "ušetřil" když namísto bazarového Cresta který jsem mu vnucoval koupil tenhle europower a to ještě o tisícovku levněji! Jenže pak dal 2x 2000 za nový driver a stejně nakonec koupil jiný zesák.
Jsou to prostě věci na pár let nebo rozsáhlé DODO a člověk od toho nesmí chtít nic víc než že to nějak hraje. Pokud se s tím spokojíš, nic proti tomu. Ale abych nehaněl jenom tu jednu značku, prakticky všechno ve stejné cenové hladině je +-podobné. Když to stojí pětinu ceny tak bych měl předpokládat 5x horší vlastnosti.
Já to vidím právě i z pohledu konstruktéra/servisáka - kdekdo se mě ptá co má pořídit, málokdo si nechá poradit protože mu neřeknu co chtěl slyšet a potom mě s tím krámem otravuje abych mu pomohl vyřešit problém... a to mě čerti berou.

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

To je přesně ono... člověk od toho nesmí chtít stejné vlastnosti jako má zboží o cenovou kategorii výš. To že něco odejde se děje, někde více někde méně... už je na každém, jak si tu míru rizika pro sebe nastaví. Mě (naštěstí) až na pár vyjímek zatím věci téhle značky dávají víceméně to, co od toho čekám a se spolehlivostí jejich věcí to tak černě jak se uvádí v diskusích apod. z mého pohledu nevidím. Vím že s jiným mixem, s drahými zesilovači, s luxusnějším EQ mi to bude hrát lépe, ale potřebuju to? Já ne, jsem (alespoň zatím) přesně ta cílová skupina na kterou tahle značka cílí a nemám s tím problém. Taky možná bude zakopaný pes v tom, že pozitivní recenze lidé narozdíl od negativních nemají potřebu někde tolik řešit (a je to logické...když se něco pokazí, člověk samozřejmě jde na net a zjišťuje proč, jestli se to někomu děje taky atd. a píše se o tom a šíří se to jako lavina). Příklad stranou ale související... zes. Omnitronic P-1500. Stačí zadat do googlu a vyskáčou na tebe diskuse o zdánlivě nejhorším zesilovači jaký lze mít. Provozoval jsem ho 4 roky bez jakéhokoliv zásahu, bez přehnané péče, občas ho i teď ještě vytáhnu. Nikdy jsem ho nějak zvlášť nešetřil, s hrůzou jsem zjistil, že kamarád kterému jsem ho půjčil na něm měl dva večery za sebou suby do 2,6ohm... funguje stále. Třeba je to výjimka... třeba jen to, že pozitivní zkušenosti není tolik důvod někde psát a pak vzniká dojem, že se kazí všem. Stejně jako pro majitele top systémů je zbytečné kamkoliv psát, že se jim pokazilo to a to... ti mají své separované servisní kanály, proto se může třeba zdát, že drahá technika nikdy neodchází. Neříkám že nějaká úměra tam nebude... ale jednoduše nic není černobílé.

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

No samozřejmě že drahá technika taky odchází, kazí se všechno bez výjimky, jen četnost poruch bývá obvykle odost menší. Ale třeba u toho drahého zesilovače je téměř vyloučeno aby zničil reprobendy protože tam jsou všechny potřebné ochrany, což u toho levného se může stát uplně v pohodě.
Já jsem začínal s tím úplně nejlevnějším zbastleným šrotem a postupně se vyupgradoval k jakémus takémus profi vybavení a když si vezmu co mě to stálo dokupy peněz a námahy tak můžu s klidem říct, že pokud to někdo myslí se zvukařinou vážně tak ať na začátku nešetří a díky tomu ušetří do budoucna. A ještě k tomu se mu s tím bude mnohem líp pracovat, zvukař se pak "nepere" se zvukem aparátu ale zvučí kapelu. To jsou dost rozdílné věci i když se to tak hned nemusí zdát.
Když dám 100 tisíc do sestavy z druhé ruky, pečlivě si vyberu komponenty a jsem ochotný na ně třeba rok-dva čekat než se objeví, tak za ty prachy dokážu udělat luxusní zvuk. Jít do hudebnin se 100 tisícema tak ten stejný zvuk neudělám. To jsem si jistý... Ale já to beru asi z jiného pohledu než většina ostatních, dřív než si něco koupím tak chci vidět minimálně schéma a fotku vnitřku. Beru to tak že si kupuju polotovar který budu muset nějak "dotáhnout". 99,9% uživatelů to schéma a fotka vnitřku zajímat nebude. A pak se diví "jaktože to udělalo to a ono..." "proč tam nejde to a ono..." Prostě PROTO. big_smile

Ale každý zboží má svýho kupce, to je jasná věc.

PS: ten Omnitronic P... znám taky, na tu čínskou bídu ještě docela dobrý, funkční, nezakmitává, sám od sebe nehoří... Klasické ABčko solidně dimenzované. Kdysi jsem ho míval jako záložní na suby.

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Je pravda, že velké a drahé firmy mívají trochu propracovanější systém kontroly. A snad tam vevnitř není vše to úplně nejlacinější.
Nicméně jak už jsem se jinde zmínil, před 4mi lety jsem koupil digitální mix Behringer za cca 6 litrů a ten zvuk jsem nerozdýchal mad. Navíc mi po cca čtvrt roce začal vypadávat zvuk, chvíli trvalo, než zase naskočil. Někde jsem zapomněl účtenku, tak jsem se do toho musel zahrabat sám; byl to nedotažený šroub na stabilizátoru 7805. Pak už fungoval bez potíží, ale raději jsem ho za polovinu za rok prodal.

Ale i silné značky chybují.
Kdysi jsem kupoval EAW NT59 a taky mi jedna nová bedna (výšky) nešlapala. Totéž se mi stalo u Mackie SRM350. Obojí Prodance briskně vyměnily.
Nedávno jsem takto prověřil Muziker (na novém dbx 231s si jeden kanál na osciloscopu trvale jemně zakmitával cca 600 kHz - ten osciloskop je občas potřeba) a opět i tito chalani, či spíše dievčatá reagovali rychle a vyměnili jej (zaplatili i poštovné!).

(upravil horemic 14. 1. 2019 16:39)

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Páni,L3701 original tedy používám už asi deset let na ozvučování i venku pro desítky lidí,reprodukovaná hudba,gramce.Ke kapelám bych toto netahal.Bedna je uzavřenka cca 11O litříků ze zbytků voděodolné překližky,výztuhy,tlumení Orsil,či něco na ten způsob.Doplněno 2x piezo s rezistory v sérii.L3701 na přímo bez výhybky.Tedy jsou to relativně citlivé vršky,v podstatě takové dva a půl pásmo.Živené zesilovačem 2x30W inspirovaným řadou DPA.Zesilovače DPA,což mi jistě řada lidí potvrdí,hrají výborně i na plný výkon.Ano.ráno v 5:00 jsem s výkonem na stropě,ale ještě se mi nestalo že by to nestačilo,čistý zvuk až do rána bez nějakých brykulí.Signál do nich cca od 100Hz výše,pod 100Hz s poklesem 6dB/oct.Doplňuji W-biny 15",k nim výkonnější zesilovač dle ozvučovaného prostoru,aktivní výhybka mé výroby.Vršky vznikly u mě původně jako laciný kšeft na ozvučení klubu/restaurace.Z projektu sešlo tak jsem je odkoupil za cenu materiálu.Dnes touto sestavou beru s oblibou úsměv lidem,kteří se mě ptají kolik že to mám kilowatt.Že oni mají tolik a tolik a že jim to tak pěkně nehraje.Ani od spodu s větším množstvím spodků.Tito lidé často končí po vstřídání všech možných moderních "déček" u Lab Gruppenu s obrovským výkonem.A už dávno zapomněli na to,že k dosažení té samé zvukové kvality jim dříve stačily sice těžké AB zesilovače s desetinovým výkonem,a teď pardon,bez DSP či dalších izerů a mizerů.Odpovídám že o výkonu to není,to je jen číslo které se dobře prodává.A vzhledem k tomu že většina elektrodynamických repro této planety začíná mít problémy s termickou kompresí už od cca 60W(včetně 4" cívek),je to často bez hlubších znalostí problematiky jen souboj zesilovače s reproduktorem,kdo vydrží déle.Důležitější bývá správné dělení frekvencí,strmosti,rozdělení výkonů,doladění bassreflexů,atd.Ale to vy znáte sami.
Ale zpět k RFT L3701 či L3702.Je potřeba si uvědomit že jsou to širokáče,jen trochu přerostlé.Vyšší rezonanční kmitočet,tužší závěsy nepřipravené na vyšší výchylky.Měkká,lehká membrána.Není to reproduktor který známe dnes pod názvem středobas.Výhodou je nerozvinutá membrána a s tím,dle mého,spojená "příjemná" osová i mimo osová charakteristika do cca až 6kHz,jestli si dobře pamatuju.To samé zmiňované ARM.
Moderní zvukař by měl používat moderní repro.Ty staříky RFT či Tesla ať použijí hudebníci,či lidé jako já,kteří již nemají ambice stát se zvukařem kraje ani okresu.Tito lidé si zpravidla těchto staříků více váží a repro mají šanci s nimi dožít do konce konců.Není totiž nic horšího než novou "univerzální" kmitací cívkou zaslanou z Číny zrepasovaný původně zvukově příjemný starší reproduktor.Takto dnes totiž opravuje reproduktory většina opravců repro.Vyjde to levněji,než se s každou individuální kmitací cívkou navíjet.To se pak deklarují zvýšené výkony,x-max,ze středobasu je basák,atd.Ovšem repro má pak oproti originálu jinou impedanci o parametrech Qt nemluvě.
Osobně mít z dříve čtveřici L370x či ARM postavil bych do PA netradiční d´appolito.S ním už bych se nebál ani ke kapele ani na velká prostranství.Byly by to ovšem almary jako měla moje babička na baloňáky:-)
EDIT:U DEQ 2496,jestli si to nepletu s jiným výrobkem,není chladič na stabilizátoru vůbec.V teple to taky vypadávalo.Pomohl malý chladič.

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Chlapi jak to tady čtu, tak si připadám, že jsem doma shromažďoval nepoužitelné věci, je to nemilé ale je to tak. smile

Jen pro zajímavost nějaké simulace:
https://i.postimg.cc/mrdX96CN/comp-profi.png

Web

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Jo, jo, zadám si do simulace (Hubertem) naměřené parametry Cimbalou převinutého ARO9408: Fs 33 Hz, Qts 0,27, Vas 220 l, Bl 21, SPL 96,5 dB/W/m (Xmax cca 7 mm), navíc kombinovaného s příjemným teplým zvukem (na rozdíl od ARA9918) a je to bezkonkurenční 15" repro v každé ozvučnici! Zkuste si to zadat. Skvělý Alnico magnet.

Pamatuji si ty DeDeRony (RFT), kterak na transiwat TW140 uhrály diskotéku pro 80 lidí bez subu.

Ale jejich čas pominul. Dnes jsou v kurzu topná tělesa (která vyzáří i malinko zvuku) o povoleném příkonu 1500 W.
Mám dnes doma alespoň něco, co se tomu ARO blíží (viz Kappalite); nehodlám řešit jističe na každém pódiu smile.

Z nostalgie lze hrát i na ta repra ARM9308 - středobasy jsou to slušné a účinné. Ale skutečně jen jako odposlechy a se zesilovačem do 100W. A bohužel s vědomím, že až odejdou, vyhodí se bedna, nebo se musí totálně předělat...
Lze je nechat i převinout (viz výše Betaron), i ARM 9408 (150W RMS) mají podle mých informací jen odlišnou cívku. Ale i jiný zvuk.

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Nevím, jestli má smysl zakládat nové vlákno. Dostalo se mi do pracek tohle dvoupásmo: https://www.prodance.cz/data/attachment … 3+me60.pdf
Pasivní výhybka v tom sice je, ale moc se mi to nelíbí a už jsem sehnal preset na biamp od lidí, co to používají.
Vadí mi na tom ta horna. Má propad od 1200Hz dolů, přitom výrobce to konstruoval s jinou.
Jelikož budu muset stejně do skeletů trochu sahnout, tak bych chtěl lepší hornu, nejlépe RCF HF950.
(Chci i širší vyzařování). Šli byste do toho?

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

HF950 na 2"? Není náhodou na 1,4"?

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

No,  někdo na to dává koaxiální 2" BMS a montáž je 100mm rozteč šroubů, takže by to jít mělo.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

(upravil Otas 15. 1. 2019 21:45)

Re: PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Bál bych se, co to udělá se zvukem.

Ty 3020 jsou z nejvyšší řady RCF minulého období, mám jejich sestry 3030 a (s mosfetovým zesem) zní (na BP91) nejlíp z toho, co mám, čistě, jasně, plně. Strašně to obdivuje jeden hospodský - muzikant.

Příspěvky [41 až 60 z 87]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » PA a zvukařina » PA kompaktní satelit 15"+1-2"

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£