61

Re: Transiwatt 140 Studio

S tím originálem bude mít stejnej problém jako spousta TW, tj při 240V voltech v síti, co je dnes běžně, bude na kondenzátorech přes 60V a za chvilku je po KDčkách, hlavně do 4 ohm zátěže. Na výstavku je ale ten originál lepší.

62

Dá se z něj velice jednoduše pár závitů odvinout. Mám ten originál taky, je to omotaný akorát nějakou PET folií a kouskem nějaké bavlněné pásky. Velice rychlé na úpravu a pro mě osobně na dovinutí pomocných vinutí. A upřímě bych to neřešil, KDčka to na 90% dají...

63

Mám doma TW-140S určitě víc jak 20-let, na filtračních kondech se napětí pohybuje běžně mezi 65-67V (ty kondy jsou 1000uF/70V) a pořád funguje. Signál dodává starej tuner- Tesla 3606A a radiátory, které produkují zvuk jsou ARS-1054. Fakt je, že to nedřu co to dá, ale mám vážné obavy, že mě tyhle "vykopávky" přežijou smile

64

Je fakt, že ty dva kusy co jsem několikrát opravoval cca před 10-ti lety hrály v hospodě, do 4 Ohm ne li míň a obvykle i dost nahlas... Ale předtím hrály 10 let bez zaváhání, tak jsem to přisuzoval tomu zvýšenýmu napětí...

65

Ono taky záleží, kolik kdo má v síti, může to být klidně i víc než 240V a pokud se to sejde s KDčky se závěrným napětím podle katalogu, půjdou do křemíkového nebe, i přesto, že někomu jinému někde jinde může TW140 hrát dalších 20 let. Kdysi jsem vybíral z cca 50ks KD502 na závěrné napětí a bylo to tak, že dvě třetiny z nich ho měly podstatně vyšší (skoro jako KD503), jedna třetina jen o pár voltů vyšší a pár kousků dokonce těsně pod katalogovým. Tož tak.

Web