1,881

Re: DIY DAC

zo zkusenosti moje hodnotenie svitkacov:

1. - Polystyrene (PS) , akakolvek znacka, vsetko v pf hodnotach
2. - Silver mica , CORNELL DUBILIER, vsetko v pf hodnotach
3. - Polypropylen (PP), Vishay Roedestein, MKP18XX, v pf i uf hodnotach
4. - Polypropylen (PP), Vishay zbyle MKP rady, v uf hodnotach
5. - Polypropylen (PP), Panasonic ECWFx, v uf hodnotach
6. - Polypropylen (PP), Wima a ostatny, v pf i uf hodnotach
7. - zbyle typy a znacky

1,882

Na jakych pozicich, V jakych aplikacich? Hodnoceni poslechem?

Web

1,883

DAC/preamp output stage, jenom poslechem

1,884 ...editoval mechanik (9. 1. 2019 18:47)

Skúsim ten CORNELL DUBILIER, je ešte za rozumnú cenu a dostumný v mouser, tiež MKP10 WIMA, mám len MKP4. Ale časom to musím poriešiť nejakym "merákom" smile Inak to má dobre hodnotené aj Tony Gee.

Problém sú hlavne reproduktorové výhybky, niesom blázon aby som za kondenzátory dal 300e. Ale na širokáče určite prechádzať nebudem big_smile Na to basy a výšky príliš milujem big_smile

1,885

ve výhybkách používám TC205 a pod ze starých zásob, podařilo se mi získat nějaký X2 kondenzátory Epcos, na kterejch ani nedokážu naměřit ESR   - ostatně na 10ks 1M TC205 paralelně taky ne... Ty odrušovací kondenzátory by měly mít malou indukčnost i ESR už z principu funkce. a paralellním spojením menších svitků dosáhnu prakticky toho samýho výsledku.

1,886

vsetky co som pisal su dostupne na cz.farnell.com, dalsie znacky tych polystyrene su na hificollective.co.uk 
pomer cena kvalita urcite MKP18XX od Vishay Roedestein

1,887 ...editoval DJ_Rix (10. 1. 2019 20:40)

kaed napsal:

X2 kondenzátory Epcos, na kterejch ani nedokážu naměřit ESR   - ostatně na 10ks 1M TC205 paralelně taky ne...

Svitky nemají ESR, tak ho nemůžeš změřit smile (a už předem se těším, jak mě sjede Danhard, až to tu uvidí big_smile)

1,888

říkej tomu klidně tg delta, ale v zásadě jde pořád o "špatnost" kondenzátoru. A jestli je vyjádřena sériovým odporem nebo fázovým posunem je podle mě jedno, měřák mi ukazuje ESR, ne tg delta...