1 ...editoval dominik-glac (8. 1. 2019 23:01)

Téma: Nahrávání na magnetofon

Zdravím přátelé, předevčírem jsem si přivezl domů Magnetofon Tesla B 101 Stereo. Ihned jsem se na něj vrhnul a zjistil že vlastně vše funguje, jen bylo třeba jej trochu oprášit. Když jsem zjistil že pásku magnetofon přehraje, zkusil jsem trochu pohledat na internetu a zjistil jsem že je možné staré nahrávky přehrát hudbou z počítače, nepočítám s tím že kvalita bude nějaké světová. První vstup do magnetofonu který jsem zkoušel byl pro gramofon, ale ten hraje šíleně potichu a je tam nehorázně škvrčení, druhý co jsem zkoušel byl pro rádio přijímač, ten hraje hlasitě, ale opět škvrčí ,a je přebuzený. Proto bych se rád zeptal jestli jste někdo nezkoušeli nahrávat na pášek z dnešních moderních zařízení a jak jste docílili nějaké valně kvality, alespoň bez rušení. Budu rád za každé rady.

2 ...editoval orhore (9. 1. 2019 8:28)

Re: Nahrávání na magnetofon

Jen oprášit to bohužel nestačí. Nejdříve se začíná právě prohlídkou (rozebráním) a kontrolou činností jednotlivých části jak mechanických, tak elektrických. Přepínače mohou mít přechodové odpory a el. kondenzátory také nemusí být v nejlepším stavu.
Správně zapojený signálový kabel doufám máš? Zvukovka na pc má obvykle výstup stereo jack 3,5 mm a vstup na B101 je na kolících 3 levý, 5 pravý u gramo a u rádia je to 1 levý, 4 pravý. U vstupu-výstupu radio je výstupní signál při režimu snímání na kolících 3 a 5, tak pozor na to. Chce to začít asi nf generátorem a měřit co kam leze a v jakém stavu.