Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Kde vzniká charakteristický zvuk integr. zesilovače?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [2]

Téma: Kde vzniká charakteristický zvuk integr. zesilovače?

Byl jsem nucen otevřít zesik jisté firmy a protože schema zatím nemám, netroufl jsem si na opravu. Pouze jsem vytáhl konektory ze vstupu do konce , přidal externí pot. na hlasitost a takhle hraju. Kdo ví, co se stalo, ale myslím, že mi to hrálo lépe. Už ale nevím s čím, s jakými repráky. Ale pamatuji si, že když jsem dal režim DIRECT bez korekcí, zvuk se nijak nezměnil při korekcích 0,0. Takže tam to asi? nebude. Myslím, že zdroje se opakují na hodnotách +/-45 Volt, z toho +/-15 Volt. Různé ochrany a opět se opakující elektronické přepínání vstupů to taky nebude. Takže mi ta alchymie zvuku u zesíků do třeba 10 000 Kč směřuje na koncové zesilovače. ???

(upravil Otas 5. 1. 2019 23:01)

Re: Kde vzniká charakteristický zvuk integr. zesilovače?

Teda z toho popisu jsem drobet jelen (že by 4 deci vína byly tak náročné?).
... takhle hraju. Kdo ví, co se stalo, že mi to hrálo lépe.
Čili dříve to hrálo lépe a teď to hraje hůře??? Nerozumím tomu.
Myslím, že zdroje se opakují na hodnotách +- 45 V.... Opět nerozumím.

Čeština je náročný jazyk, takové Esperanto by asi bylo lepší (to se prý člověk naučí za pětinu času, než jakýkoliv živý jazyk, zatížený výjimkami, idiomy a podobnými nesmysly).

Jinak všeobecná odpověď říká, že kvalita zvuku je dána nejslabším článkem řetězce. Tak si vyber předzesilovač, korekční zesilovač, ten výkonový šváb a nebo bedny.

Příspěvky [2]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Kde vzniká charakteristický zvuk integr. zesilovače?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£