Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 21]

Téma: Seas CX871

Dobrý den,

od podzimu řeším stavbu nových repro, ale ještě jsem tak nějak nedošel k projektu, u kterého bych mohl říct "Ano, to na 101% chci". Na vedlejším fóru jsem narazil na projekt s měniči Dayton tamního i zdejšího člena ze Slovenska. Musím uznat, projet vypadá moc pěkně. Jenže nemohu překousnout to, že byl vybrán basový měnič, mající PA přírubu, kdyby byl použit z řady reference - to by byla jiná. Nějak jsem se přes to zatím nepřenesl tak hledám ještě nějaké projekty, které by stály za realizaci. tim nechci říct, že jsem projet zavrhl. V minulosti jsem koketoval i postavit nějakou konstrukci Visaton, jenže čas plynul a výrobce docela razantně zdražoval a dnes na měničích TIW nevidím nic extra, co by za vynaložené náklady stálo. Dvoustovka má dost malou citlivost, třístovce zase docela strmě padá citlivost od 50Hz níž, což za cca sedm tisísíc ji dělá předraženou. Zbývá dvěstěpadesátka, ale i tak parametry x cena není žádná sláva. No a nedávno jsem narazil na kit Seas CX 871, dal by se okopírovat. Mé srdce zaplesalo, neboť to nevychází nějak extra draze a kvalitativně podle toho co jsem viděl na webu, by bylo vyhovující. Má někdo zkušenosti? Případně to doma postavené?

Děkuji za jakýkoli názor.

Re: Seas CX871

Holt, ta DC250-8 se tam tehdy dávala z čistě pragmatických důvodů, resp. cenových. Byla to v té době asi nejlevnější desítka s potřebnými vlastnostmi. RS270 by asi nikdo nebyl ochotný zaplatit. Teď vzniká na RM nový projekt s měniči Dayton RS225-8, RS125P-8 a SB21RDC-C000-4. Možná z toho i něco bude.

Re: Seas CX871

TheLastUnicorn: Já k tomu přistupuji tak, že když se něco postaví, mělo by to sloužit mnoho let. Proto se domnívám, že nějakých 100€ nehraje až takovou roli, i když chápu mnoho členů, že prostě chtějí za co nejméně peněz co nejvíc muziky - měl jsem to dříve stejně. Mám poměrně dost času na stavbu, tak možná se k něčemu dopracuji, nebo naopak nakonec přece jen dojde na URS, každopádně se snažím o pečlivý výběr, aby to nejen dobře hrálo, ale i dobře vypadalo. Za tu stavbu Seas, kterou jsem zde nadhodil, tipuji náklady cca 40 000 Kč, což mi přijde dobré. Ale jak to hraje ve skutečnosti, fakt nevím. Nečekám, že by to byl vyloženě nějaký průšvih, ale na druhou stranu, kdyby to nehrálo, byl by to poměrně drahý experiment. Proto zkouším sondu, jestli někdo neví...

Re: Seas CX871

rýza  ten projekt bol myslený ako nízkonákladový do 500€. V tej dobe žiadny taký nebol a je fajn, že sa toho Unicorn ujal. Konštrukcia je jednoduchá. Zručný nadšenci pokiaľ si dokážu vyrobiť ozvučnice a výhybky, ešte stlačia tú cenu dole.  S tou PA prírubou - na mňa nepôsobí nejak rušivo. Mohol by sa použiť iný basák s inou prírubou. Len či by to malo nejaký prínos. Takto by sa to stupňovalo, narazilo na limity ozvučnice atď. Nakoniec by nevzniklo nič, alebo neúmerne drahé a boli by sme zase na začiatku. To je podľa mňa rozumný kompromis. V tej cenovke nemá konkurenciu.
Pokiaľ ide o ten kit seas je asi 3x drahší. To by som fakt neporovnával...

Re: Seas CX871

rudo7117: Samozřejmě, já to porovnávat ani nechci. Zcela jistě to bude asi o něčem jiném, ale zároveň jedním dechem dodávám, že projekt URS se mi líbí, jen je ukrutná škoda nedodržení linie Dayton RS. Každopádně jak jsem psal, ten Seas je v současné době můj favorit. K Visaton mám úplně na kraji svého spektra, vzhledem k tomu, jak jsou v současné době drazí, viz mé výhrady u prvního příspěvku. Zavděčit se úplně každému je vlastně nesmysl. Zpět k tomu Seasu. Basové měniče budou dobré, na nich bych neviděl nic špatného, cena cca 100€ za jeden je ucházející. Ale ten koaxiální, to už je jiná. Tam nevím co čekat. I když je fakt, trochu spoléhám na kvalitu tohoto výrobce a vyloženě průšvih by se konat nemusel. Ještě jeden postřeh. Vy jste povětšinou zkušení staveči a ladiči. Ve vyhybce ve výškové sekci je jedna indukčnost 0.08mH. Je možné vůbec, aby s takovou malou hodnotou kalkulovali nebo ve schematu se jedná o překlep? Protože je to vyloženě jen pár zavitů....

Re: Seas CX871

rýza napsal:

Ve vyhybce ve výškové sekci je jedna indukčnost 0.08mH. Je možné vůbec, aby s takovou malou hodnotou kalkulovali nebo ve schematu se jedná o překlep? Protože je to vyloženě jen pár zavitů....

Těžko říct, ale našel jsem fotku hotové (prodávané) výhybky a cívky ve výškové sekci jsou hodně malé. A jedna z nich má skoro prázdnou špulku, takže asi to bude sedět. Akorát je ta fotka malá a je to tam blbě vidět, tak doporučuju tu fotku zvětšit.

Re: Seas CX871

Zajimava volba projektu, vypada to slusne. Skoda ze k tomu nedavaji smerove charakteristiky, obzvlaste vertikalni, tam se totiz ukazuji kvality koaxialu.
K Troelsovi jsi koukal? Tam te nic nezaujalo?

ruzne DIY repro

Web

Re: Seas CX871

Rýza: Těžko jsme mohli dodržet nějakou "RS" daytoní linii, když původně se ani na místě středů s Daytonem nepočítalo a měl tam být Tang Band. smile
Jinak já mám ve svých čtyřpásmech taky na výškách cívku 0,1mH a nepřijde mi na tom nic divnýho. Filtr filtruje, impedance je OK, takže žádný obavy. Už jsem někde tuším dával i 0,05mH. big_smile

Re: Seas CX871

Jasne, tez pouzivam takto male indukcnosti, at uz ruzna RLC, ci treba jako seriovy zatlum vysek.

ruzne DIY repro

Web

Re: Seas CX871

Kocour: Díval, některé vypadají taky zajímavě a hodně jsem přemýšlel nad dílem s názvem "Fusion". Líbí se mi, jakým způsobem řeší vyhybky, kontaktní lišta a všechno přilepit na překližku - jednoduché a účelné. Díval jsem se i na tvoje projekty a konkrétně projekt N164 se mi moc zamlouvá.

TheLastUnicorn: Máš pravdu, původně tam byl jiný střeďák, takže linie opravdu dodržet nešla. Ale to je jedno, projekt je takový jaký je, svůj účel splnil a zcela jistě i najde. V rámci nízkého rozpočtu těžko hledat něco jiného.

Jory: Koukal jsem na to. Asi to skutečně bude dobře a pokud opravdu někdo tu vyhybku ladil podle měření a ne jen podle simulací, bude i dost vymazlená, aby to všechno správně fungovalo.

Ještě jsem hledal na indukčnosti, indukčnost je jasně daná. Ale jak je to s DC odporem? Ty v serii by měly mít co nejmenší odpor, ale třeba je tam cívka s indukčností 23.2mH v kompenzaci u dolní propusti, jaký může mít odpor? Je to docela dost drátu na I jádře... s tím si moc jistý nejsem.

(upravil Kocour 5. 1. 2019 18:52)

Re: Seas CX871

Nechapu udavat u civky wire gauge a ne Rdc. Je to na nic a prezity. Pusobi to na me ze je to zamerne aby zajemci byli nuceni vzit vyhybky od nich. Jantzen ma kompletni sortiment civek pro velky rozsah wire gauge takze by se to asi dalo dost dobre trefit. Ale zrovna u toho rlc v basove sekci, tam je obvykle potreba jednotky ohmu. Hele najdi tu stejnou civku v jejich sortimentu, rdc by u toho mohli mit uvedene. A mas to.

Jinak mr18 vypada jeden ze slusnejsich koaxu. Skoda ze jeste neni dostupny Satori koax, doufam ze bude stat podobne a na ten bych si vsadil vic. Cena za mr18 mi prijde prece jen vyssi, ma to naprosto obyc vyskac a je to rada prestige. Do 200e by byla adekvatni cena. Ja si pockam na ten satori.
http://rutcho.com/speaker_drivers/seas_ … 08_06.html

ruzne DIY repro

Web

Re: Seas CX871

Jenže to by pak znamenalo úpravu vyhybky. A kdo ví, jestli to někdo bude dělat. Záleží, jaký přínos by to skutečně u této konstrukce mělo.
H1699-08/06 stojí cca 175€, a to mi nepřijde nějak mnoho. Večer prolezu katalog Jantzen a zkusím najít předmětné indukčnosti - fajn tip to porovnat s jejich produkcí.

Re: Seas CX871

Hmm kde tu cenu vidis. Ja treba zde vidim 234E:
http://loudspeakerfreaks.com/Product.as … t_ID=12649

Jinak samozrejme nic nepredelavat, to ja si spis jen tak povidam pro sebe.

Ja myslel najit si na Madisoundu steel laminate civku hodnoty 23.2mH a tim zjistis jeji Rdc. U teto je to nejvic otazka. Ostatni trefis podle Jantzen katalogu.

ruzne DIY repro

Web

Re: Seas CX871

Třeba tady: https://www.soundimports.eu/en/mr18rex-xf.html , sice není teď skladem, ale doba dodání 1 - 2 týdny. Což by neměl být problém.

Re: Seas CX871

Hmm koukam maji i L22 woofery levnejsi o 25E nez na Loudspeakerfreaks, asi umi Seas celkove levneji, dobre vedet.

ruzne DIY repro

Web

(upravil rýza 5. 1. 2019 20:44)

Re: Seas CX871

Seas mají fakt za dobré ceny a škoda toho nevyužít. Hledám cívky a ta s velkou indukčností 23.2 mH bude asi navinuta speciálně pro tuhle sestavu, protože v katalogu jak na potvoru není. Zjevně chtějí aby si fakt zájemci objednali vyhybky u nich za dost těžký peníze.

Našel jsem, že by to měl být průřez drátu 0.5mm...

Re: Seas CX871

AWG 20 = 0.51mm2 drat. Hmm Intertechnik tez zadnou blizkou nema. No, od oka bych zacal necim jako odporem vetve 6ohm, tzn civku s mensim Rdc a dorovnavat rezistorem. Tak jak tak to bude dobre zmerit, impedanci i frekvencky, a toto se pak doladi.

ruzne DIY repro

Web

Re: Seas CX871

Tak jsem se dotazoval, jaký DCR má předmětná cívka a přišla následující odpověď:

I'm not sure, I will have to get back with you on the DCR for that coil.

The DCR for the 5.8mH is 2 ohm, so if you use an inductor with a higher or lower DCR you just have to adjust the 6.8ohm resistor up or down accordingly. That circuit requires a total of 8.8ohm.

Best regards

Tak uvidím co a jak. Nechám si to projít hlavou.

Ještě bych měl jednu otázku. Hooodně prolézám audioweby a všiml jsem si soustavy, kterou kdysi dělal uživatel KUmBAjz a sice modifikaci Atlasu od Visatonu. Všim jsem si že v basové části na TIW 300 je v originále tlumivka 6.8 mH a on tam má 8.2 mH stejně tak ve středobasové části je drobná změna. Přitom dělící kmitočet je uveden 220 Hz jak u něj, tak u původní vyhybky. Může mi někdo vysvětli, proč tomu tak je? To čistě ze zvědavosti...

(upravil kaed 11. 1. 2019 14:19)

Re: Seas CX871

Ty projekty neznám, ale  jestli tam třeba nemá menší kapacitu, k větší indukčnosti, což udělá ten stejnej dělicí kmitočet u výhybky druhýho řádu...
(ale bude tam jinej průbeh nad a pod dělicím kmitočtem).

Re: Seas CX871

Ne, kondenzátor je v obou případech stejný.

Příspěvky [1 až 20 z 21]

  Stránky: 1 2 »»»

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£