Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 9)

Audioweb.cz » Sluchátka » Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 9 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 174]

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Dohnalik napsal:

mechanik: nejde o sum, ale o bordel a vysrupni impedanci co vidi koncaky...tenhle malej zdroj s ne5532 co je videt na te desce vyse ma PSRR pres 160dB v celym audio pasmu...

To chceš říct, že je tam na napájení bordel menší než 100 nV a výstupní odpor 1 uOhm ? Čím to měříš a co to přináší zesilovači ?
Tak trochu mi to připomíná jiného krypla co tam má pro změnu nesmyslné Fedrsračkofiltry smile

(upravil Dohnalik 3. 1. 2019 14:52)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Teoreticky, prakticky bude šum a výstupní odpor výše. Mluvím o potlačení sraček z napájení, jsou tam dvě stage. Byť s NE5534 se dá celkem bez velké námahy udělat zdroj s šumem kolem -170dBr od 200Hz výš s 5V na výstupu. Todle bude odhadem kolem -145dBr.
R&S UPD to na velký průměrování a FFT zoom změří.
PSRR přinese dost, nízkej šum nepřinese vůbec nic. Krypem si prosím nazývej někoho jinýho.

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Dohnalik napsal:

hraje to lip (hejtit muzes jak chces)

A to Ti někdo potvrdil nezávislým testem, že rozezná rozdíl, nebo je to jen Tvůj subjektivní dojem ?
Týká se toho posledního zapojení, které jsi jen nasimuloval, nebo je to u toho předešlého, kde byl odpor R34 470k tak debilně, že způsoboval 10% rozvážení VAS ?

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Kdokoli si ho může vyhodit, není nutný ho tam dávat. Každej si může udělat svůj vlastní poslechovej test. Nehodlám o tom diskutovat.

(upravil danhard 3. 1. 2019 15:25)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Dohnalik napsal:

Byť s NE5534 se dá celkem bez velké námahy udělat zdroj s šumem kolem -170dBr od 200Hz výš s 5V na výstupu.

To je nějakých 15 nV, znovu se ptám, jak jsi to změřil ? nebo jsi to jen vydedukoval ve svém mozečku ?

Co všechno se tam nemusí dávat, aby nebyl poznat rozdíl ? smile

(upravil mechanik 3. 1. 2019 16:25)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Niekde som videl meranie LM317/337 má PSRR zhruba 70db a už od 5kHz klesá, na 1MHz je to zhruba 0db. Z vlastnej skúsenosti, kvalita zdroja sa na zvuku prejavý. Meranie celku nemám, myslím že s mojou Lynx L22 a 200MHz TEKom by som velmi nepochodil big_smile Niečo o tom napovie tiež TOP komercia ako solution a audionet, práve zdroje majú velmi vymakané a v testoch majú tie najlepšie hodnotenia. Audionet ma separované napájanie pre front end a koniec a plochopitelne front end bude kvalitne stabilizovaný. Tiež si plánujem niečo také v koncáku skúsiť...

Danhard asi neplánuje kúpu predzosilňovača. Ale tí čo plánujú budú určite so zvukom nadmieru spokojní. Ale kto si myslí že je všetko o grafe THD tak nech si postaví LM4562+osekaný diamond a napríklad klasický lacný integrovaný hádam 40 rokov starý stabilizátor. Ono to bude mať THD 0,0003% určite tiež... Môj prvý preamp vyzeral práve tak...

Kašlať na to či pri realnom meraní je o 30db horší než simulácia... bude to určite inde než tie LMxxx a 78xx...

Keď nechcete stavať dalších 10 rokov dispre ktoré nemá ani blokovanie OZ serva a je na roztahanej doske... tak by som Dohnalika skôr podporil.

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Nemám to měření u sebe, měřil to kolega. Až se k němu dostanu, hodím to sem. Bylo tam šumový dno kolem -180dBr pokud si pamatuju, takže integrovanej šum přes spektrum je samozřejmě vyšší.

(upravil danhard 3. 1. 2019 17:05)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Víš co ty jednotky vyjadřujou, když je používáš ?
Myslím že je to ta stejná idiocie, jako u jistýho taky odborníka http://www.federmann.cz/component/tags/ … -dudy.html
Mimochodem, na začátku toho vlákna atomový dudy na slovanetu je zrovna aplikace podobná AD797.
Dynamické kompenzace nelinearity kapacity jsou tam víceméně pro parádu, ale jinak bych se na zkreslení -160dB nedostal smile

(upravil Dohnalik 3. 1. 2019 17:20)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

dBr může vyjadřovat integrovanej šum i absolutní hodnotu v určitým bodě. Ano vím co znamenají, jenom jsem se blbě vyjádřil. Federmanova narážka je brutální no, to uznávám. Plovoucí zrcadla jsou sice pěkný, ale v reálu je otestovaný zatím nemám a rýpat do toho budu až někdy časem. Určitá variace je popsaná i v patentech OPA604. Vono ten AD797 jako takovej je naprostej zvukovej průser.

(upravil danhard 3. 1. 2019 17:54)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

dBr nemůže vyjadřovat poměr různých jednotek, nelze srovnávat dc napětí se šumovou hustotou.

Federmann si plete hodnotu napětí, šumovou hustotu i vyjádření chyby výpočtu smile

(upravil Dohnalik 3. 1. 2019 18:08)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

To bych poprosil rozvést. Takže dBr je ok pro měření šumové hustoty, THD or whatever při 2Vrms AC, ale už ne pro měření odstupu šumu pro DC napájení 2V? Tam mi něco uniká, měl jsem za to, že můžu za předpokladu uvedení měřenýho pásma.

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

dBr je referencni hodnota

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

dBr je dB relativní, pokud není z kontextu jasný vztah jednotek ani co je považováno za 0 dBr, tak je něco špatně smile

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

OPA604 používá plovoucí differák místo plovoucího zrcadla v AD797, jinak je princip kompenzace nelinearit VAS stejnej.

(upravil hranatybraska 4. 1. 2019 8:05)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Mimochodem proto je tak znát přínos kaskódy v diferáku u tohoto preampu s FC. Oddělí nelinearitu VAS od diferáku.

Danhard: díky, už jsem pochopil smile

Dohnalík: Pokud chceš, zkusil bys tam zaimplemenovat toto? Principilně by to mělo být to samé.
http://hranatybraska.g6.cz/Ki1g.png

Evenuelně to řešení z AD797 bude ještě lepší, protože tam se navíc kapacity proudového zrcadla stanou plovoucí, tedy řádově do toho budou kecat ještě míň. Děkuji.

Jestli na to nemáš čas, můžeš mi poslat zdojáky z LT Spice, nechce se mi to překreslovat.

Vždycky mě zajímalo, co je místo toho black boxu v OPA604 smile

Web

(upravil danhard 4. 1. 2019 8:58)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

OPA604 a je to popsaný v tom patentu, co je v datasheetu uvedenej https://patents.google.com/patent/US5053718
Je to trochu jinak než v AD797, aby jim to patentovali, je to konkurence smile
Různě je to použitý i jinde, třeba v LT1468.

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Zajímavé, děkuji smile

Web

(upravil Dohnalik 4. 1. 2019 14:44)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

hranatybraska napsal:

Dohnalík: Pokud chceš, zkusil bys tam zaimplemenovat toto? Principilně by to mělo být to samé.
http://hranatybraska.g6.cz/Ki1g.png

Jestli na to nemáš čas, můžeš mi poslat zdojáky z LT Spice, nechce se mi to překreslovat.

Principiálně jo, prakticky ti ale bez base stopperů v reálu dost začne peakovat diamond kolem 30-40 MHz. propojku si tam dát můžeš smile Je asi možno použít jeden pro oba trandy...tam by se nic změnit nemělo.
LTSpice ti pošlu na mail.

//až ted jsem si všiml toho dalšího trandu...nevím, s tímhle jsem si trochu hrál, byt to byla pevná kaskoda, ale nic moc dobrýho z toho IMHO nevzešlo.

//zkusím si ještě pohrát s tím plovoucím zrcadlem VASu, nezkomplikuje se to moc a mohlo by to mít docela přínos.

(upravil Dohnalik 4. 1. 2019 15:05)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

https://ctrlv.cz/shots/2019/01/04/oC7U.png

Todle se zdá, že funguje celkem ok. Bez R30 se to dostává ke 100dB OL. Nicméně i s ním je to lineárnější.

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Lineárnější i po zatažení zv ?

Příspěvky [41 až 60 z 174]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 9 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£