Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 9)

Audioweb.cz » Sluchátka » Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 9 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 174]

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Ještě by se mohlo možná líbit todle zapojení:
https://ctrlv.cz/shots/2019/01/01/iYRo.png

Tady je to zapojený jako I/V k DACu, takže FB se samozřejmě musí překreslit, ale to je snad jasné každému komu by se na to chtěl dělat desku. Je to takový klasičtější zapojení z minulýho století, dneska překonáno, ale FC jsem se asi uplně nezavděčil jak koukám.

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Ale jo Jardo, osobně se mi to s FC líbí smile Jak moc to má přínos u předku ? U koncáku prý hodně a osobně si už budu muset konečně jeden s FC taky spíchnout, ale u preampu vůbec netuším.

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Osobně preampy nepoužívám, tak moc nevím. U konců jsem ji taky nepoužil, ale myslím si že by mohla hrát líp jelikož má menší OLG a teda zpětná vazba není tak silná...možná mířím špatnou cestou, ale myslím si, že hodně silná ZZV u ampů nemusí nutně hrát dobře.
Pokud budu mít čas, tak to zapojení vylepším a čmrknu na to preamp/HP desku, jelikož to stejně budu dělat pro jinej projekt. Nic neslibuju.

(upravil hranatybraska 1. 1. 2019 20:49)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Osobně můžu říct, že se mi FC + kaskóda v diferáku taky líbí.

Web

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Power of Bass napsal:

čert se v tom pak tady vyznej kdo vlastně opravdu ví a umí aby to stálo za to,kdy už chce člověk něco dělat.. :-/

Tak vyskúšaj niečo overené a budeš to mať ťip-ťop smile
http://sjostromaudio.com/pages/index.php/hifi-projects

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Tak jsem vám to nevděčníkům přesimuloval. Asi na to nakreslím desku abych dokázal pointu. Zesílení 10dB, napájení 2x15V, zdroje bych silně doporučoval pro každej kanál zvlášt přímo na desku. Zrcadla, zdroje proudu a diferák je třeba napárovat.

https://ctrlv.cz/shots/2019/01/02/Ki1g.png

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Narychlo jsem to naházel na desku, bude to něco takového:

https://ctrlv.cz/shots/2019/01/02/ewW1.png

Dokreslím to, postavím to a dám vědět. Je to true dual mono konstrukce, desky se od sebe asi budou dát oddělit, ale V-grove tam asi dávat nebudu, uvidím, leda by o to byl zájem.

(upravil mechanik 3. 1. 2019 1:08)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Dohnalik napsal:

zdroje bych silně doporučoval pro každej kanál zvlášt přímo na desku

Aký má prínos stabilizátor rovno na doske predzosilňovača? 15cm kábliku od dosky zdroja niečomu vadí? Inak tie vstupné tranzistory sa v TO92 nerobia smile Ale v TO92 je stále super výber keď nie je potrebný komplementár...

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Bude tam dual footprint, na 2SK170 nebo 2SK209 (nebo luxusní KS4392 big_smile )

15cm káblika? no, jednak vadí, druhak když mám zdroj takhle, tak si můžu dát sense feedback přímo na kolektory koncáků a zem výstupu smile a mám daleko nižší impedanci.

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Vyzerá to pekne. Na toto by som sa nechal aj ja nahovoriť.

(upravil j_paseka 3. 1. 2019 8:24)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Návrh se mi líbí, je to vkusné. Taky by se nechal přemluvit do stavby.

Jen taková kosmetika, nedáš upevňovací díry výkonových trandů do jedné lajny? Pravda, okénko a deska by se trochu natáhly ale žádná hrůza.

(upravil reeb 3. 1. 2019 10:09)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

mechanik napsal:

Aký má prínos stabilizátor rovno na doske predzosilňovača? 15cm kábliku od dosky zdroja niečomu vadí?

K čemu je ti nějaký nš zdroj když se ti potom bordel nachytá na přívodních kabelech? Stábl musí být co nejblíž..

Dohnalik: palec nahoru, mam zajem

Web

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Veď nízkošumový sa na takýto "bežný" analog ani nepoužíva. Možno tak nejake high performance RIAA big_smile Inak hlavne v prevodníku, aj to nie na všetko, myslím všetok analog...

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Tohle by byla krásná malá destička s SMD součástkama, DPS vyrobitelná u číňana za 50Kč...

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Líbí .... taky mám zájem.

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Dohnalik - vypadá to velmi dobře. Mám také zájem.

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Bylo by fajn, kdyby desky šly zašoupnout nad sebou do Hammond krabičky.

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Je vidět Dohnalík, kolik zbytečnejch přichcávek se dá vyhodit, jelikož jsou samoúčelné.
Zkratový proud konců byl omezen 4x :
- budícím proudem 2mA, jako každý operák
- odporem na výstupu
- diodovým omezením buzení
- a nakonec klišózní ochranou, která byla zcela zbytečná.

Na co je třeba dobrá degradace JFETů 27R, když mají při 5mA cca 18mS strmost ?
Co přináší R30 330k krom snížení dc zesílení otevřené smyčky ?
Co přináší "kvalita" zdroje proudu v napájení diferenčního stupně, když je symetricky zatížený proudovým zrcadlem ?

O kolik je to zvukově horší a co, když se vyhodí všechny ty "vylepšující" přichcávky ? big_smile

(upravil Dohnalik 3. 1. 2019 13:15)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

mechanik: nejde o sum, ale o bordel a vysrupni impedanci co vidi koncaky...tenhle malej zdroj s ne5532 co je videt na te desce vyse ma PSRR pres 160dB v celym audio pasmu...
danhard: degenerace jfetu se odladi na stole, dat se tam nemusi, ale mam s ni dobry zkusenosti
330k R30 snizuje open loop gain, presne tak smile aby byl v celam audio pasmu do 20k rovnej, hraje to lip (hejtit muzes jak chces)
zdroj proudu v diferencnim stupni je takhle rozdelenej kvuli TDP trandu a PSRR
je to o hodne zvukove horsi kdyz se vyhodi ochcavky

(upravil hranatybraska 3. 1. 2019 13:38)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Docela rád bych viděl nějakou přínosnou diskuzi.
To větší množství emitorových degeneračních odporů na jednu staranu linearizuje, ale zase nám limituje slewrate.
Jinak je to učebnicové zapojení, tak při vší úctě nevím, co máš Danharde na mysli. Ikdyž máš stopro větší znalosti, než já. Neb jsem před pár roky ještě s trandy nekamarádil.

Pozitiva topologie jsou menší OLG, dobrá linearita + jednoduchá kompenzace.

Věnoval bych pozornost příčné teplotní stabilitě. Jsem ev. ochotný pomoci se simulací, pokud na to máš málo času.

Web

Příspěvky [21 až 40 z 174]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 9 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£