Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 9)

Audioweb.cz » Sluchátka » Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

  Stránky: 1 2 3 ... 9 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 174]

Téma: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Zdarec chlapi,
už jsem tu pár let nebyl,no jsem rád,že web stále funguje a vzpomněl jsem si na login big_smile
ale k věci...
Chtěl bych se Vás zeptat na nějaký osvědčený projekt,zapojení HI-end sluchátkového zesilovače,nebo něčeho opravdu kvalitního co má smysl stavět.. teoreticky mám možnost výroby desek, nevadí mi osazení SMDčkama či součástky co jsou alespon na Farnelu apod... díky za tipy s parametry a cenou .. zatím se jeden jen ze stareho CD přehrávače-Denon (audio CD ,originály..). Chvíli jsem toto neřešil,protože jsem vždy byl zastáncem beden a ty mám a poslouchám,ale když mám teď ty možnosti vzpomněl jsem si jaké krasavce jste tu borci stavěli smile

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Momentálně dělám na sluchátkáči od Ciuffoliho. Doplněného o nastavení kliďáku a stabilizátor s kapacitním násobičem ve zdroji. Jako koncáky hodlám použít KSA1220/KSC2690 místo BDéček.

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

jako tohle:? http://audiodesignguide.com/Headphone_a … neamp.html ?
neděsí tě to otřesný zkreslení a nepřítomnost zpětné vazby?

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Jo to je ono, to poslední schéma až dole na stránce. Nicméně to moje je upravené. Respektive to co je na desce co jsem osazoval, schéma od ní bohužel nemám.

(upravil Power of Bass 29. 12. 2018 18:31)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Dík, ale přemýšelel jsem nad něčím TOP .. (dle toho kolik to vyjde),kdyby bylo schema na dps třeba už u gatemy apod. aby se to neplatilo uplně sakumprask nové (zaplatil bych poplatek jako se to dělá za desky s kterýma měl někdo práci) polovodiče taky top... něco tak ať to má smysl ikdyž asi bude dost záležet co se do toho pustí.. (digital tam nedostanu ani z CD přehravače,takže tam bude asi stejně limitujici kvalita vystupu 20tiletého Denonu ,že.. ale aby limitem byla kvalita nahravky a sluchatek ne šumícího integráče na blbém zdroji
... smile

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Co tohle , overeny projekt z dostupných součástek..

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=19233

Web

(upravil Dohnalik 30. 12. 2018 17:14)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Nevymýšlejte kraviny 50 let překonaný a postavte něco s folded cascodou. Na sluchátkáč je to uplně parádní a je to krásnej systém prvního řádu (skoro), kterej se dá zakompenzovat jedním RC do země...

I ptákovina tohodle typu která se dá pořád značně vylepšit bude při dobrým layoutu desky o dost lepší jako zde navrhované. BTW, nepodceňujte TPA6120, hodte k němu pár melf rezistorů, dobrej layout a zdroje a rozšlape i to dispre (narozdíl například od LME496x0, který jsou nestabilní zvukovej průser).

https://ctrlv.cz/shots/2018/12/30/8Tyg.png

(vyhoďte R27, 28, 34)

(upravil Power of Bass 30. 12. 2018 20:04)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Dík, kvalitní layout si zatím neudělám natož abych zesík ladil k dokonalosti... ale desky nechat udělat by nemusel být uplně problém,stejně jako sehnat součástky, SMDčkům se taky nebráním .. mám takovou představu o krabičce do níž by šel přímo připnout jack sluchátek, napájení by snad šlo i adaptérem,čímž by nemuselo být uvnitř ,nepředpokládám,že sluchátkáč potřebuje víc jak pár W...a  ovládání hlasitosti tlačitkama už si asi moc vymýšlám,aby tam nešel signál přes poťák a nic netřčelo big_smile hlavně ale by to bylo jinak všcko jak má,protože pokud mám něco dělat ať to má smysl..

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

a v čom je folded cascode tak dobrá? Napríklad oproti diferencialnemu rozkmitu. Inak má prínos robiť diamond buffer tak zložitý? Myslím Q20, Q9, Q7, Q19.

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Q9,20 je nadproudovka

Web

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

sakra, fakt smile

a inak niekto tu už niečo také vlastne staval:   https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=22827

(upravil Dohnalik 30. 12. 2018 23:42)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Q7, Q19 jsou kaskody, jejich význam si nastudujte big_smile Nejsou tam potřeba z hlediska funkce. Celej tem diamond buffer se dá zjednodušit.
To schéma co si poslal odkaz kdysi dávno kreslil kolega big_smile Netuším jak se to dostalo na internety. Doporučuju dát u té FC ještě kaskodu diferáku, dělá to velkej rozdíl. Místo D14 tam dejte rezistor vhodné hodnoty (tak 2k2), takhle s diodou to bude na knap. R7 a R8 zvětšit tak na 560R. (hrál jsem si s tím někdy v roce tak 2015, proto ty chybky)
Oproti dual differenciální kostrukci je FC super v tom, že je jednoduchá a dá se krásně zakompenzovat. Dual diff dobře zakompenzovat zvládají sotva ti nejlepší návrháři, chce to poslouchat, ladit, poslouchat a měnit 4-5 různých konstant. Ideálně to chce ještě network analyzer aby se dalo kouknout na phase a gain margins. Nevýhoda FC je relativně malej open loop gain, ale jednoduchej dual diff bez bootstrapů a zrcadel rozhodně nebude o nic lepší.

To schéma co si poslal je mírně upravenej HDAMP od marantzu, nebo jak se to jmenovalo... jeho verzi jsem kdysi dávno použil v jednom z mých prvních DACů. Tady jsou zdrojáky ještě v eaglu, ale chce to poladit, takhle jak to je to hraje fajn, ale ta architektura má na víc: https://www.dropbox.com/s/j5b9mc3z5i71n … C.rar?dl=0 Užívejte jak uznáte za vhodné.

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Dohnalik : takže Tobě to narozdíl od uvedeného odkazu funguje, máš nějaké měření,funkční zapojení? je v něčem takový zesík náročnější,dražší,co to tak koštuje? dík smile

(upravil danhard 1. 1. 2019 11:45)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Dohnalik napsal:

R7 a R8 zvětšit tak na 560R.

Jakej by to mělo význam u tohoto vyumělkovanýho zapojení ? Proud jedné větve VAS i vstupu je asi 8mA.
Q7, Q19 nejsou kaskody, ale bootstrapové napájení Q6, Q18, jejich význam si nastudujte big_smile

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

čert se v tom pak tady vyznej kdo vlastně opravdu ví a umí aby to stálo za to,kdy už chce člověk něco dělat.. :-/

(upravil Dohnalik 1. 1. 2019 13:54)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Máš pravdu, že často nazývám bootstrap kaskodou. Kdes přišel na proud 8mA? Větvema VAS poteče odhadem tak 1mA.

Power of bass: a to má znamenat co?

(upravil danhard 1. 1. 2019 15:25)

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Kolik asi teče R3 42R ?

Většinou se stejný proud pouští do VAS, je to tak nejlepší, už kvůli teplotní závislosti v diskrétním provedení.

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

A kolik asi teče R1 a R2? Chápu kam s teplotní závislostí míříš, ale nikdy jsem s tím v tomhle provedení neměl problém. Kdybych chtěl řešit teplotní závislost, tak to udělám úplně jinak.

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Tam jde taky o buzení VAS, aby bylo symetrické a spojité v celém rozsahu proudu differáku.

Aspoň integrované verze to tak dělají, třeba AD817.

K čemu slouží R27, R28 ?

Re: Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Hmm, na to buzení VAS kouknu, díky za tip.

R27 28 byla má mladistvá neznalost. Proto říkám vyhodit.

Příspěvky [1 až 20 z 174]

  Stránky: 1 2 3 ... 9 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Stavba Hi-End sluchátkového zesilovače

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£