Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 104 z 108)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

  Stránky: ««« 1 ... 102 103 104 105 106 107 108 »»»

RSS

Příspěvky [2,061 až 2,080 z 2,159]

(upravil mechanik 10. 9. 2018 14:52)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Reeb, to by bolo asi dobré riešenie. Ja tých transformátorov talema budem mať 7 big_smile Tak stand by, DAC digital pred izolátorom, DAC digital za izolátorom, analog DACu, Analog R-2R v dual mono big_smile Inak tí blbci big_smile solution sa tomu myslím hovorí big_smile pozerám že na jednej fotke tiež 7x talema, v inej krabici potom 5x big_smile

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Asi fakt soutěž o co nejvíc traf v jedné bedně smile . Asi jsem divnej, sice mám v DPA dvě trafa, ale jinak v žádným zařízení co mám, není nikdy víc než jedno (a nebo klasický trafo žádný, ale spínanej zdroj) a nevím o žádným problému s brumem a spol.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Mam preamp kde jedno spolocne trafo krmi aj digital, aj analog, a mam tam aj strasny displej co strasne velmi rusi vsetko naokolo, a ma super parametre a hra krasne. K dokonalosti Vam tam ale mozno chyba to vakuum kde sa tie elektrony pekne precistia od zbytocneho bordelu big_smile

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

kaed: vyhrál jsem něco v té soutěži?  100 lidí, 100 chutí...  jedno trafo je bída, dvě jsou nuda, ale pět a víc to už je něco... víc traf, víc adidas... příště to postavím s deseti pulzními zdroji. To bude labůžo...  big_smile

(upravil mechanik 10. 9. 2018 19:06)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

kaed-ovi nedochádza že sú 2 typy DIYerov:

Prvý sa snaží zlepiť čo dom dal. Základ je aby ho to stálo čo najmenej. Heslo, veď ono to tiež funguje.

Druhý typ to urobí tak dobre ako len vie pretože ho práca na tom jednoducho baví. Že to bude drahšie nerieši. Použije tie najkvalitnejšie dostupné súčiastky a material. Za vzor považuje skôr nejaku TOP komerciu za vysoké ceny ktorá robí top HiFi.

Ja sa radím do tej druhej a kludne dám za encoder 43e, pretože nechcem rozheganú sračku za 1,5e.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

A tretí typ je niečo medzi, čo to robí s rozumom smile

(upravil kaed 11. 9. 2018 23:07)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Taky bych to tak nazval. Když dělám aparát s napájecíma proudama do 100mA na +- 15V, tak si signálový země natahám tlustšíma drátama, napájení (z jednoho stabilizovanýho zdroje +- 15V) dám přes odpory 20-100Ohm a stačí mi jedno trafo, nikde žádnej brum, protože nikde žádná zemní smyčka. Ale pokud bych to chtěl dual mono, budu muset mít ty zdroje dva. Ostatně zkuste se někdo podívat na schéma poměrně kladně hodnocenýho zesilovače Yamaha AX-1070 (1090 a podobně), tak tam je to udělaný přesně tak jak popisuju, dokonce těch +-15V je jenom z odboček vinutí pro konce, ani není samostatný, stabilizace jenom tranzistor se zenerkou... Akorát procesor má samostatný trafo, z části proto, že je pod napětím i při standby, nebál bych se na tomhle místě ani spínanýho zdroje.
Když je to takhle dost dobrý u zesilovače, kterej v novotě stál těžký love, proč bych to měl dělat složitěj a dráž?

No a s tím enkodérem - když sedím v křesle, 2m od aparátu, tak na to točítko stejně nedosáhnu, je to pro mě nouzová záležitost, když náhodou dojdou baterky v DO, spíš bych si dal lepší tlačítka do DO než investoval tolik peněz do něčeho, co minimálně používám...

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Takže ty zem od zdroja nemáš vôbec natiahnutú, je to nezapojené, vlastne teda využívaš zem zo vstupného signálového konektoru, ktorá potom ide na výstup nejakeho predošlého analogu a ten už je normálne pripoený na zdroj... Práve takto som to nikdy neriešil. Potom máš slučku okruhu napájania dlhú ako prasa a ešte tam tečie prúd cez signálovú zem... Tiež máš zeme uplne obrátené oproti postupnosti s ktorou to urobil konštruktér na doske... Potom ešte to napájanie digital + analog z jedného zdroja... Netvrdím že to nefunguje ale chcel by som vidieť merania a hlavne spektrum. Yamahu by som musel pozrieť, ale pochybujem že je pri volume uplne vpravo bez brumu... Inak skús pozrieť drahšie cd prehrávače, 2 trafá boli bežné už v 1985. Ale nebaví ma sa dohadovať, rob ako myslíš ale keď tu ukáže niekto niečo lepšie urobené, ako maja666, kde by sa nemusel hanbiť odmerať spektrum tak si z toho nemusíš hneď robiť srandu wink

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

k první větě: zem ze zdroje u předzesilovače je zapojená přímo na desku předzesilovače, a zem jde po signálové jenom pro napájení mm předzesilovače. Důležitý kouzlo jsou ty odpory v napájecích větvích, kdo tohle nepochopil, dává trafa a trafa a trafa. Analogovou a digitální zem mám samozřejmě oddělenou, spojeno jen ve zdroji. A u integrovanýho zesilovače je zem pro napájení předzesu společná se signálovou, v koncích je to spojeno se zemí zdroje, a odtud dráty na reprovýstupy, a opět, ty odpory v napájení předzesilovače jsou to kouzlo. Kdo chce, můžu mu vypracovat elaborát, jak velký rušivý napětí se zanese do té země, co je společná pro signál i napájení. A nemusí to být měděná pásovina, používám běžně 1.5mm licnu, protože jí mám dost. 
A zemní smyčku v zesilovači jsem měl naposledy v době normalizace.  Samozřejmostí jsou izolovaný cinche. Ano, tohle řešení má jistě horší oddělení L-P kanálu, ale v době, kdy hudba vzniká ve střižně, ne snímáním hudebních akustických nástrojů, je to vlastně jedno.
A omezení rušení od procesoru se dá řešit třeba tím, že je napájenej menším napětím a jede na co nejnižším kmitočtu, v zesilovači se fakt nepředře...

Takže končím s tím, když to někdo dokáže udělat s jedním trafem dobře, nechápe, proč dát víc traf do jedné bedny. Schéma těch yamah je dostupný na hifiengine.com , zaregistrovat se může každej.

(upravil orhore 12. 9. 2018 14:45)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Dělám to v podstatě stejně jako kaed a nepamatuji si, že bych měl ve zvuku nějaký zbytkový brum.

Nicméně maja666 to chtěl mít udělané tak jak to udělal a myslím, že to má sakra dobře provedené. Je to všechno krásně čisté a logicky umístěné, včetně kabeláže.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

kaed napsal:

tohle řešení má jistě horší oddělení L-P kanálu, ale v době, kdy hudba vzniká ve střižně, ne snímáním hudebních akustických nástrojů, je to vlastně jedno.

tuhle větu jsem moc nepochopil, můžeš to vysvětlit nějak podrobněji?

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

to, co se k tobě dostane, s výjimkou symfonické a komorní hudby, je uměle vytvořená věc, u které je dost často předpokládáno "dotvoření" díky nedokonalosti reprodukčního aparátu. Ty menší věcí (ale dost hnusný poslechově) je "remastering" kde se původní nahrávka třeba z 80-tých let prožene několika EQ, DSP a kompresory, a prej je nová, lepší. Někde jsem viděl porovnání nově vydanejch desek od Iron Maiden, a fakt síla. Tak tohle jsem myslel. A další level jsou hlasový syntezátory a spol, kde nikdo ani nepozná, že máš jinej hlas a neumíš zpívat... Ale to už je na jiný vlákno.

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

dokonceny lampac podla mullardu s EF806S a EL84 v jednocinnom rezime.
https://svetelektro.com/modules/Forums/download/file.php?id=107453&sid=7bb23f9e392a00a9820fdc9c890be0cf&mode=view

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

dalsi zo serie mullard 3-3 v stereo verzii. elektronky sa dostali pod perforovany hlinikovy kryt. Ceresna je z nasej zahrady smile
https://svetelektro.com/modules/Forums/download/file.php?id=109573&sid=a06a6b5d80c1defcdf9183b4236fa91a&mode=view

(upravil ondra Ch 23. 12. 2018 8:27)

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Krásná práce. Moc se mě líbí zakrytí elektronek děrovaným plechem, nejsem příznivcem holých elektronek trčících do prostoru..

Web

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Jj mě také.

Web

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

kamos, pre ktoreho som ho vyrobil chcel cely zakrity, sam som prekvapeny ako sa podaril

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

riki: dobrá práce. Kde to prodávaji, ten perforovaný hliník?

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

diki, ja ho mam z Hornbachu

Re: Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Krásná práce!

Web

Příspěvky [2,061 až 2,080 z 2,159]

  Stránky: ««« 1 ... 102 103 104 105 106 107 108 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Fotogaléria Vašich DIY zosilňovačov

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£