Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » Modul zesilovačů pro aktivní reproboxy

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: Modul zesilovačů pro aktivní reproboxy

Pracuji na modulech zesilovačů pro aktivní odposlechové monitory a menší (nejen)PA reprosoustavy. Zesilovače zde budou z tohoto projektu. Můstkové zapojení dvou pro basy a jeden pro výšky. Měly by  dávat kolem 200W-můstek/8R pro basy a 50W/8R pro výšky. Snažil jsem se to celé maximálně zjednodušit a proto jsem mohl díky můstku použít jedno trafo s dvojitým sekundárem, které napájí všechny tři moduly zesilovačů a díky komplikovanějšímu zdroji je i pro napájení dalších potřebných obvodů, jako ochrany, aktivní výhybka a dva 60mm ventilátory. Celý systém je do jisté míry variabilní, proto ho lze jednoduše upravit na pasivní chlazení pro aktivní hifi reprosoustavy, nebo lze změnou rozměrů přidat další moduly zesilovače a použít to do 3 či 4 pásmových soustav. Vnější rozměry modulu v tomto případě budou 350x170mm..

http://s32.postimg.cc/a0kezpukh/modul_n_hled1.jpg http://s32.postimg.cc/cj640egap/modul_n_hled2.jpg

Celý tento projekt vzniká z iniciativy mého kamaráda zvukaře, který už má dost zvukového průjmu a matlání z "D"éčkových zesilovačů, dnes tak hojně prosazovaných v PA. Já jen dodám, že je smutné, že déčka si našla cestu i do hifi. Dle mých zkušeností neexistuje déčko, které by si poradilo se složitějšími pasážemi, ve kterých jsou zvuky v jeden čas zaplňující celé spektrum (např při reprodukci symfonické hudby). V tu chvíli  takový zesilovač začíná neskutečně "mazat" a při zvyšování hlasitosti narůstá kravál, ale rapidně ubývá detailů. Při stereo poslechu se dokonce téměř úplně vytratí jakákoli lokalizace. Jak říkám, je to smutné, že systém déčkových zesilovačů, nezůstal jen v mobilech a zvukově nenáročných zařízeních, kam bezpochyby ze svého principu patří.

Web

Re: Modul zesilovačů pro aktivní reproboxy

Jenom si říkám, jestli těch projektů nemáš nějak moc rozpracovaných? Chtělo by to některé už dokončit. wink

Re: Modul zesilovačů pro aktivní reproboxy

Mám toho teď rozděláno opravdu dost. Většinu vývoje financuju vlastní kapsy a když peníze nejsou, aspoň kreslím a navrhuju "nové" věci s vírou, že na ně peníze někdy budou. Tenhle konkrétní projekt má nyní prioritu, protože je na objednávku a jsou díky tomu na něj i nějaké ty koruny..

Web

Re: Modul zesilovačů pro aktivní reproboxy

Mno, pro profi to bude na basech poměrně málo, tak na odposlechy.
Jinak plný souhlas s hodnocením zesilovačů třídy D. Nacpe se dost peněz do driverů + středobasů a pak se to pokazí zesilovačem, jen aby to moc netopilo.
Mám poměrně drahé digitály EAW NT 59, hrají velmi slušně, ale zvukově jsou o třídu níže oproti bednám honěným stařičkým českým mosfetem RTG M 802. Ale je fakt, že na měničích, především driveru jsem nešetřil (RCF ND 3030). Samozřejmě i předchozí články řetězce musí být kvalitní.

Re: Modul zesilovačů pro aktivní reproboxy

Ono to co je v prvním příspěvku, bude určené prioritně pro odposlech - RCF 15" koaxiál. Další aplikace pak do 12"+1.

Web

Re: Modul zesilovačů pro aktivní reproboxy

Pro koaxialy, od kterych ty basy az tak moc nechces je to sikovny zesik. Hodi se napr. pro BC 12CXT, ktery je citlivy kolem 98dB a hraje prijemne. S tim prednesem je to znat, kdyz postavim vedle sebe stary ESA206 a Behringer, tak to na sborech a smyccich slyset jet. Ale na zivy zvuceni je to jedno, kdyz do toho poustis signal z Shurky.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: Modul zesilovačů pro aktivní reproboxy

Dotahls to do konce?

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Modul zesilovačů pro aktivní reproboxy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£