Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Výroba nových ozvučnic

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

Téma: Výroba nových ozvučnic

Zdravím přátelé,

zdědil jsem kdysi dva kousky sloupochých repro (3pásma) osazený reproduktorama značky TVM - tesla.
Konkrétně se jedná
ARV 104-61 (Výška)
ARP-150-00 (Střed)
2x ARN-226-03 (Bass)

A krmený to je zesilovačem z nějakého staršího HIFI/Domácí kino zesilovače značky SONY ( Výkon zesilovače je dostačující)

STřed a výška má na zadní straně reproboxu regurátor hlasitoti 15W / 8ohm, které už jsou v dezolátním stavu, chrčej, takže čekám na nové.

Líbí se mi, jak repro hraje, používáme je na trénování DJingu z přehrávačů/gramofonů - styl hudby House/Techno.

Reproduktory jsou stavěné po domácku, jsou z dřevotísky, která se drolí, mají pasivní výhybku (vypadá kvalitně - velké cívky bez jader), kondenzátory se chystám vyměnit za nové (Stejné, ale kvalitnější - svitkové, přecejen tyto už mají něco za sebou smile)) )

Moje otázky:
Pocit z uzavřené ozvučnice co se týče basy je úžasný, čistá tvrdá basa - měnit nechci
Myslíte, že by bedny zasloužili vyměnit střed/výšku za něco kvalitnějšího?

Další otázka, nebo spíš prosba o radu:

Uvažuju o bastlení nových ozvučnic, z překližky. Mě zajímá - udělat kopii samé bedny? Raději bych udělal nový návrch, momentálně basové repra jsou v jedné ozvučnici a nemají ani přepážku mezi sebou a repro je vycpané vatou, řekl bych, že za reprem není víceméně žádné objemové místo.

Předem říkám, že jsem laik.

-> Když budu stavět novou bednu:
1) Jaké zvolit Qtc?
2) Oddělit basové repro přepážkou, nebo ne?
3) Je potřeba dodržovat parametry, jako vzdálenost reproduktoru od zadní stěny, když se jedná o uzavřenou ozvučnici, nebo stačí dodržet vypočítaný oběm, po odečtu tlumiva?
3) Stačí jako tlumivo klasická vata (Které tam je ted opravdu hodně) nebo mám použít nějakou akustickou pěnu s vytvarovanýma jehlanama? (Mám nějaké zbytky)
4) Mám k dispozici ještě další dva tytéž basové repro - stačej tam bohatě dva, nebo je mám rovnou zakomponentovat do nové zvučnice? Zvládne to výhybka?

Aktuální bedna
http://i66.tinypic.com/24zvjix.jpg

Díky všem za mocné rady! smile

Re: Výroba nových ozvučnic

Tyto měl kámoš ze Žlutav, neznáš se sním? Měl úplně stejné bedny ale jen v "holé" dřevotřísce bez povrchové úpravy. Používal je spolu se subem, asi 18-ti palcové repro. Bedna byla takový kvádr se zkoseným čelem kde byl právě onen reprák.

Re: Výroba nových ozvučnic

Ahoj.
Kdysi jsem od Milana koupil sloupovky s podobným osazením pro kamaráda, který na ně hraje dodnes. I já a to mi zvuk TVM obecně nikdy moc nesedl musím říci, že Milan z toho dostal maximum. Takže doporučuji inspirovat se jeho konstrukcí. Nicméně nejen Milanova bedna dělá dobrý zvuk, ale i správně naladěná výhybka.
http://mirulu.borec.cz/Sloupy/sloupy.htm

Re: Výroba nových ozvučnic

K tématu: kopii tohohle bych jistě nedělal, spíš si stanov co od toho očekáváš, jak to bude umístěný (regál, sloup), do jak velké místnosti a k čemu to budeš používat,  a co do toho chceš vrazit za peníze, ale jakákoliv běžná vejška hraje líp než cokoliv od tesly, stejně tak basáky od dávno zkrachovalé firmy vyvinutý v 80-tých letech jsou za zenitem. Tohle bych si nechal tak na chatu nebo do dílny...

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Výroba nových ozvučnic

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£