Re: Výroba a kreslení DPS

Třeba u Allpcb si to můžeš zvolit přímo v tom jejich klonfigurátoru zakázky, v geber datech se nic nemění, dodáš data pro jednu desku. Dřív to bývalo hodně výhodné, cena byla skoro stejná jak u souvislých desek 10x10cm a přitom jsem měl třeba 100 destiček. Dnes už je to dražší a má to smsl jenom na malinkých destičkách kterých potřebuješ fakt moc, pod 100ks o tom ani neuvažuj.

(upravil kaed 19. 12. 2018 21:21)

Re: Výroba a kreslení DPS

Jo, díval jsem se na to.  Dělal jsem redukce SOT23 na BEC (na ali jsou všechny EBC) a místo panelizace jsem tam nastřílel 10 tisíc děr (nepočítal jsem to) . Sice to po rozlámání vypadá jak poštovní známka smile , ale kdo chce, může si to zabrousit...
Je zajímavý, že když si nachystám panel 10x10cm s frézováním a můstkama pomocí http://blog.thisisnotrocketscience.nl/p … panelizer/
tak to seeedstudio nezkousne, dávám to na dirtypcbs.com , na jaře to celý za 10ks 10x10cm vyšlo na 25USD, ale asi taky zdražili...

Re: Výroba a kreslení DPS

Ahoj chlapci, neviete mi niekto poradiť či sa dá vybrať z programu Eagle predloha na DPS a uložiť niekde mimo programu?

Re: Výroba a kreslení DPS

V jakym formatu ji chces ulozit ? To resis ty ledky k DACu ?

Re: Výroba a kreslení DPS

Ano Rix riešim ledky inak to neviem doma poriešiť musím tú predlohu dostať von. V akom formáte to neviem ,ale v takom aby som to vedel vytlačiť v potrebnej veľkosti. Nevyznám sa v tom.

Re: Výroba a kreslení DPS

A to chceš desku tisknout nebo dělat fotocestou? potom stačí dát volbu tisk, s tím, že napřed zvolíš vrstvu bootom, pads, vias, dimension, příp. holes.
pro spodní stranu, a dáš vytisknout s volbou miror, solid, black.  Pro horní stranu vybereš vrstvu top místo bootom , a všechny výše uvedené. zrušíš volbu miror v tisku, protože by jsi to měl zrcadlově. Pokud vybereš tiskárnu PDF, tak máš dva pdf soubory pro další použití.

Re: Výroba a kreslení DPS

Ja budu objednavat nejaky dps, tak necham ty desticky na ledky asi udelat taky, snad se pak ty navic prodaji.

Re: Výroba a kreslení DPS

Vysvetlím prečo nemôžem tlačiť z Eaglu: v počítači v ktorom mám zapojenú tlačiareň mi Eagle nefunguje je tam problém s nejakou frekvenciou. Eagle mám v druhom počítači v ktorom mi všetko funguje ale nemôžem k nemu pripojiť tlačiareň, takže by som chcel vybrať niekde nabok tú predlohu a preniesť s kľúčom do počítača kde mám tlačiareň lebo plošák chcem tlačiť aj keď som to nikdy nerobil.Takže taký je ten problém.

Re: Výroba a kreslení DPS

Mě z Eaglu taky kdysi nešlo tisknout a tak jsem si všecky grafické výstupy zvykl ukádat do PDFka a předlohy jsem pak tiskl na jiném počítači, od té doby dělám všechny osazováky a ostatní exporty takhle. V menu tisku vybereš export do PDF a je to.
Kdyby to nestačilo přes PDF tak asi jedině gerber data přes CAM procesor...

Re: Výroba a kreslení DPS

přidám jeden jednoduchý tutoriálek, třeba se bude někomu hodit:

https://youtu.be/l9b_6WLemmg

Re: Výroba a kreslení DPS

Ten kicad mě pořád láká, i kvůli tomu 3d, ale mám ten eagle jaksi už moc zažitej, a novou verzi s 3d se mi fakt platit nechce.

Re: Výroba a kreslení DPS

Pokud umíš aktivně orla, tak kicad je pro tebe práce na 10 minut, pochopit logiku kicadu. Dělá se v něm poodstatně líp

Web

Re: Výroba a kreslení DPS

Jdou do Kicadu importovat eaglovské soubory a knihovny?

Re: Výroba a kreslení DPS

nějak importovat jdou, cosi jsem našel. ale výsledek nebyl stoprocentní.
S tím kicadem jsem to zkoušel už několikrát, a dycky jsem v koncích. Co je nějakej jednoduchej tutoriál se třema součástkama, to je v pohodě, ale to, co bych potřeboval, už jaksi nedávám, nějak nechápu to přidělování pouzder, tam se někde zcela ztrácím. Škoda že jsi takovou dálku, jinak bych přijel na výzvědy, to je kolikrát lepší, než 10 manuálů a 100 instruktážních videí...

Re: Výroba a kreslení DPS

No, pokud by to šlo stoprocentně tak by ten program mohl být zajímavej. Nedovedu si představit že bych všechny knihovny se specialitama znovu vytvářel a projekty překresloval abych na ně mohl dál navazovat...
Jak je to vůbec s těma knihovnama? Jsou někde dostupné v množství větším než malém?

(upravil rvx73 28. 1. 2019 19:17)

Re: Výroba a kreslení DPS

kaed: zkus mrknout na tohle: https://youtu.be/2qTx-OQdJsM

a o knihovnách píšou zde:
https://vyvoj.hw.cz/tisic-soucastek-a-j … kicad.html

Re: Výroba a kreslení DPS

No mne doma skončila platnost mediciny na Mentora 2004 (do 31.12.2018) a jde mi to uz jen v praci na sitovou licenci. Ta i tam skonci do roku 2023 smile Zatím nevim, co budu delat, asi prestanu delat DPSky smile

(upravil Joski 28. 1. 2019 20:48)

Re: Výroba a kreslení DPS

A nejde nějak udělat 3D vizualizace v Eagle? Respektive jak se dělají vizualizace jako tato? https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 29#p346729

(upravil kaed 28. 1. 2019 21:43)

Re: Výroba a kreslení DPS

To  rvx73: tohle je jeden z těch tutoriálů, co prostě nevstřebám, šmátrá myší a moc kecá, já potřebuju jasnej postup. Že jsou tam nějaký možnosti co nevyužiju, je mi jasný, a ten je všecky ukazuje.  Navíc je mi extrémně protivnej hlas toho borce smile

v poslední verzi eagle je i 3D, holt cadsoft byl spolknut autodeskem, tak proč by to tam nebylo. V profi verzi je i to, že když táhneš novou cestu, tak ti ty předem namalovaný "uhýbají", ale takový love za to nedám. Mám odemčenou 7.2.0 pro linux a jsem tomu rád...

s Kicadem končím v zásadě tady: https://vyvoj.hw.cz/software/navrh-elek … 3-dil.html
ptrostě úplně jiná filozofie než u eagle, neříkám že horší, ale jiná. Najdenou nevím, co mám dělat, a když je těch součástek 100 z 50-ti knihoven, tak to budu vyklikávat celej den? Navíc jsem nepochopil ty návaznosti knihoven a vlastně z které se ta součástka vezme. V eagle mám aktivní všecky knihovny co mám, a nemám s tím problém, krom toho, že některý fakt nepoužívám a trochu dýl hledám co potřebuju.
Prostě když budu vedle někoho, kdo ví co dělá, tak za půl hodiny řeknu, že už vím, a zbytek si zjistím sám, nebo řeknu, že už to v životě nechci vidět.

Re: Výroba a kreslení DPS

Oni poslední dobou tak nějak všichni upadli. Free verze už jen online, placené v žádné Home edici za zaplatitelné peníze. Nakonec nejlevnější je SprintLayout.
Zbláznil se už i google, po přeinstalaci kompu na desítky z původních sedmiček, kde jsem měl nějaký rok Sketchup s pluginem pro STL najednou koukám, free verze už není, jen nějaký online hajzl, říkám si, dělal jsem v tom, nový se mi učit nechce, tak to holt zaplatím, ovšem po nakouknutí do ceníků jsem se málem vyvrátil na židli. Fusion360 co byl taky super, už je též jen online.