Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Behringer NX6000D

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 23]

Téma: Behringer NX6000D

Nejaké zkušenosti s touto značkou v oblasti zesilovačů?

https://www.muziker.cz/behringer-nx6000d

Re: Behringer NX6000D

Pouzivam starsi radu EPQ2000 na basy a v pohode. EPQ900 na odposlechy taky v pohode, ale uplne hifi to neni, uplne nepatrne to pribarvuje signal mezi 3-4kHz. Samozrejme o provozovani na velkou zatez a pod 4 ohmy je to nesmysl.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: Behringer NX6000D

Chtěl bych ho použít na basy ve 4ohm variantě.

Re: Behringer NX6000D

To by chtělo upřesnit. Jaký bedny? Kolik?

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: Behringer NX6000D

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=22858

2x 15SW100 ve 4ohm verzi stavěl jsem aktiv ale mam tady teď variantu v pasivu.

Re: Behringer NX6000D

To ma 1500w rms?

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: Behringer NX6000D

ano

Re: Behringer NX6000D

no, dával bych tomu odhadem poctivý 1kW na kanál. Bohužel už Behringer přestal udávat v manuálu RMS výkon sad Možná i těch 1500W by bylo uvěřitelných. Ty bys ve skutečnosti potřeboval zesík, který se přiblíží ke 2kW.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: Behringer NX6000D

zas bych to tak výkonově netlačil nahoru to co s tím hraju tak bude dostačující. Raději v klidu a na jistotu.

(upravil djmayo 10. 12. 2018 19:07)

Re: Behringer NX6000D

Nie je všetko len o výkone, na basoch je dosť dôležitý DF a pri použití 4 ohm repra duplom. DPS môže pomôcť no niekedy to z biedy nevytiahne. Behringer o výkone klame čím ďalej tým viac ... EP2500 ~ EP4000 ~ NU6000 +/- tak to odpovedá v reále. U D zosikoch sa udávajú burst výkony a hodne záleží na štýle hudby čo sa cez to hrá. Pri d&b a rýchlych štýloch obvykle digitál rovnakého výkonu oproti poctivému AB/H zosiku dopadne horšie, dobrá na overenie zosilov je aj organová hudba. Ten repro má čosi nižšiu citlivosť tak bude potrebovať viac nakŕmiť, no tabuľkové parametre vyzerajú takmer ideálne do stredne veľkého BR. Neviem či to budeš mať na doma alebo na hranie akcii. Na doma by kilowat mohol bezpečne stačiť, na hranie akcii na disco by som to videl tak na 1,5kW, pri live aj viac.

Poznám sa s chlapíkom čo keď mu prinesu a chvália sa že majú toľko a toľko wattový či kilowatový zosik, tak vytiahne svoj "starý 40 kilový šrot" (DPA880) a obvykle len zírajú čo dokáže zosik z výkonom iba 400W resp. 280W/kanál wink aj keď to nie je zas zosil nejak vhodný pre subbasy. Ale našiel aj premožiteľa, nejaký zosil Excellent údajne ich robili v nejakej malej firme v Bardejove, absolútne netuším čo to je zač, údajne skvele hrali nie len na subbasoch ale aj na satelity.

(upravil Hazys 10. 12. 2018 18:57)

Re: Behringer NX6000D

Uvádět RMS výkony (nejen u class D) zesilovačů je beztak zcestné, vzhledem k tomu, že jsou schopny mnohdy krátkodobě dodat výrazně větší výkon než ten "RMS".

Výkony se udávají buď podle IHF/CEA (16 dB crest factor) nebo podle EIAJ test standardu (8 ms burst 1 kHz, 1% THD), pokud si to správně pamatuju.

Tzn to co je uvedené na štítku bude nejspíš naměřené v burstu nebo jinou podobnou metodou, RMS výkon je číslo zajímavé akorát z hlediska tepelného namáhání a bezpečnosti a dá se čekat, že to bude tak třetina až osmina.  Jinak bychom tu neměli věci jako 18 kW v 1U 19" racku, že, Powersofte...

Re: Behringer NX6000D

co jsem koukal tak Behringer uvadi jen peak...

Re: Behringer NX6000D

Ja ty EPQ2000 pouzival jeden kus v 8R mustku na jednu bednu osazenou 1kW 18". Furt jsou to tak levne a lehke zesilovace, ze nema cenu je trapit. Jinak lehce usuzovat muzes podle hodnoty jisticu, coz je cca deset A na oba kanaly.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: Behringer NX6000D

Tak jsem měl možnost vyzkoušet o řadu nižší a nepřesvědčilo mně to tak jsem šel radeji do RCF DPS3000 a rozdíl je znatelný.

Re: Behringer NX6000D

Co znamená "o řadu nižší" a v čem konkrétně tě to nepřesvědčilo? Mám v plánu NX3000D pro vrchy + NX6000D pro spodky, především z důvodu hmotnosti a toho, že nemusím řešit externí DSP... pro celé PA bych se tedy krásně vešel do lehkého 4U racku. Nepřekvapuje mě, že to RCF za dvojnásobnou cenu je jinde... ale taky víc než dvojnásobná hmotnost a absence DSP hrají proti němu.

(upravil Kamca 11. 1. 2019 14:12)

Re: Behringer NX6000D

NX3000D výkonově slabota na vrchy snad ano ale ne na spodky jak jsem chtěl já.V recenzích to někdo měřil a dava do 8ohm. 300W jeho plus je opravdu ta hmotnost.DSP ujde zaklad v něm nastaviš. Damping factor slabý někde kolem do 150/při 8ohmech.RCF je profi robusny kus zesilovače s deklarovaným výkonem a to taky bylo slyšet hned po prvním zapnuti.No a když si spočítám co stojí ucházející DSP a k tomu zesilovač tak jsme hned v jiné cenové kategorii takže asi nejde čekat zazraky od zařízení co stoji 270 neb 300eur.

NX3000D zezadu...

https://i.postimg.cc/C5QLkLm4/20190107-150829.jpg

(upravil ondra.klofat 11. 1. 2019 14:39)

Re: Behringer NX6000D

Zázraky od nich určitě nečekám... spíš chci co nejvíc kompaktní amprack pro malý aparát na takové to spíš sranda hraní, kdy je na to člověk sám a nechce se mu kvůli každé "kravině" tahat kdovíjak těžké zesilovače. Pokud by došlo i na větší variantu PAčka tak tam už pak samozřejmě lze uvažovat o něčem adekvátnějším.

Trochu jsem i uvažoval dát NX3000D na vrch i spodek (do 4ohmů by mi to asi i stačilo... teď suby honím 2x650W a stačí to, zkoušel jsem starší iNuke 3000 - bez DSP, taky by stačil, víc mě tlačí potřeba DSP), ale při tom zanedbatelném cenovém rozdílu asi půjdu nakonec spíš opravdu do 6000D pro spodek.

(upravil Kamca 11. 1. 2019 14:44)

Re: Behringer NX6000D

Ano zes umožňuje Biamp provoz taky by to šlo pokud by ti to stačilo.Máš pravdu vždy záleží naco to člověk potřebuje  .....Ještě se dá ušetřit koupi u Thomanna vychází to lépe.

(upravil ondra.klofat 11. 1. 2019 14:54)

Re: Behringer NX6000D

O nákupu jinde ani neuvažuju... jedině tam je za cenu, kdy má smysl o tom uvažovat právě. V ČR bývá nesmyslně o 1/4 - 1/3 dražší. Bi-amp režim mě nezachrání... pořád budu potřebovat NXka dvě, jen jsem váhal jestli 2x 3000 nebo 3000+6000 wink

Re: Behringer NX6000D

Tak to bych vzal rovnou dvě 6000...po zkušenosti

Příspěvky [1 až 20 z 23]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Behringer NX6000D

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£