Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 328 z 421)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 326 327 328 329 330 ... 421 »»»

RSS

Příspěvky [6,541 až 6,560 z 8,408]

(upravil Otas 22. 8. 2018 20:00)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak jsem si udělal radost a pořídil bezdráťák Sennheiser EW100 G4 935S big_smile.
Snad abych přebil dnešní účast na pohřbu kamaráda DJe (47), se kterým jsme za cca 30 let realizovali stovky akcí. Ale co měl vypít, to určitě vypil a ještě to překonal pray....
Ten mike vypadá pěkně, alespoň mi příště nebude na vyhodnocení soutěže s disco náměstek ministra vnitra muset kecat do Shure Beta nejlevnější kategorie přenosu a ofáčované, aby držela pohromadě...

(upravil mechanik 1. 9. 2018 3:15)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Konečne som prišiel na to ako vymodelovať zapustenie pre šroubu big_smile

https://s20.postimg.cc/xiwl6br25/stouba-zapustenie.png


EDIT: a jejda big_smile render bude masaker big_smile

https://s20.postimg.cc/9n4zio859/S45-model6_-_kopie.png

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak jsem si přivezl od známých staré reprosoustavy Tesla DIXI (cca 50 let staré - vzpomínka na 1968?), verze 25 litrů dvojitá (osazené 2* ARZ 668 + 2* ARE468) prohlédl jsem je, opravil studeňák, proměřil, doplnil šrouby, zapnul a ony makají. A to jsem nechal původní ellyt 16uF.
Vypadají slušně (jen dvě lehká narušení plátna a zašlé dřevo), krásné znáčky, vzadu původní cedulka typového označení včetně schématu.
Ale asi půjdou z domu, mám toho pamětnického doma moc sad.

(upravil KocuR 15. 10. 2018 17:41)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

cez vikend som sa ucil robit s lakovacou pistolou

https://i.imgur.com/cP78aRS.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

to malý vypadá jako Dayton ND91 (ND90), a co k tomu? to bude asi něco většího než ND16 co mám já. Ten tvar čela okolo výškáče je "fon vok" nebo je to podle nějakýho oměřenýho projektu? Jak ty repráky dostáváš dovnitř? já je raděj dal zepředu a přes ně tkaninu minibedýnky Helium

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

ND25FN, otvor na vyskac je robeny v style "co freza dala", s ohliadnutim na velkost tej priruby (alebo ako to nazvat) a cenovu kategoriu vyskaca ani nevidim vyznam to nejak detailnejsie riesit, vplyv na pocutelne pasmo je podla merani co som zatial robil (nie na tomto) minimalny.
Ta predna stena je uchytena magnetmi, no tie su zatial len na bednicke, nie na tej prednej doske - na fotke je to len volne prilozene a preto otvor okolo basaka presne nesedi.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Když mrkneš na fotku té ND16 tak je vidět náznak zvukovodu, ale stejně to má okolo 15kHz díru, ale to už já neslyším. V podstatě jsem to okopíroval z PartsExperts, akorát jsem si znovu odladil výhybku, ty moje bedýnky jsou drobek větší, skoro 2l čistej objem.  Cenovou kategorii? Já se dlouho rozmejšlel, než jsem dal tolik peněz za tak malý repráčky, ale s odstupem času nelituju. Co je dost síla, tak musí bedny dokonale těsnit, jinak nejde naladit basreflex, prostě jsou to repráčky s malou citlivostí a při buzení přímo zvukovkou stačí drobnej profuk a je hrbrk od BR pryč.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak jsem si dneska udělal radost - navržený stupeň pro RIAA preamp s DHT flaškou běhá přesně podle očekávání - Au=23dB, při Uout=2Vef  je THD pod 0.008%. Teď už jenom navrhnout PCB pro tři stupně + pasivní korektor a šup do poslechovky. Jsem zvědavý (jak malé děcko), jaký vliv ty DHT budou mít na zvuk smile (jestli to vůbec poznám...)
https://www.pzwak.eu/tubes/DHT.jpg

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

to znie dobre smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Petře a co to konkrétně za elektronku? Jestli to není tajná informace.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ondro, tajné to není, jde o ruskou 2Ž27L zapojenou v triodě. Na fotce je "nahá", bez krytu, takhle se mi líbí víc smile Není ale jednoduché dostat z ní rozumné zesílení a THD, docela jsem si pohrál smile

Web

(upravil kudlibabka 1. 12. 2018 11:28)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pekny Petre...jak mas poreseny zhaveni?primozhavenym lampam se "nelibi" kondenzator paralelne k zhaveni,podle mych zkusenosti zvukove nejlip vychazeji Collemanovy DHT regulatory...
dalsi vec je mikrofonni efekt.Tyhle primozhavene potvory maji katodu-zhavici vlakno z thoria,coz je z hlediska zvuku super,ale jsou dost mikrofonicky...moje zkusenost je z linkovych predzesilovacu,tam treba takova 4P1L musi byt uchycena na sielentblocich,2P29L to jakz takz dava.2ž27L jsem nezkousel,ale na te pozici kde ji mas to asi bude dost nachylny na ruchy z okoli...jinak mne tenhle predzes moc zajima a jsem na to zvedavej...

edit:
ja dokoncil DAC s AD1865 v NOS rezimu.Foto:
https://www.zonerama.com/buggeroff/Album/4891813

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

kudlibabka, to je ten DAC až tak velká prasačina že si ho radšej začiernil? smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Třeba nechce aby mu někdo opajcoval jeho úpravy co na tom DACu dělal.

Mirku,pixla je opět parádní smile Kde kupuješ tyhle válcový miflexy ?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Majú ich v tme, ale sú šialene drahé... Skúšal som nižšiu radu (MKP14 na 600V) vo výhybkách ale nič som nepočul oproti bennicu a bolo to aj tak velmi drahé... Tým testom Tonyho Gee príliš neverím. Keď nepočuje zásadný rozdiel medzi PES a PP tak tažko veriť že rozozná drahý PP od lacného PP smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

2 mechanik:ano
Ty Mifex kupuju v TME,ve svym DACu mam Al ty jsou jeste za rozumny peniz,tento je pro znameho a on si pral Cu...rozdil  oproti beznym svitkum /mam WIMA MKP10,MKS4,rusky K40-Y9,MBM a mnoho dalsich/ je jasne slysitelny,kultivovanejsi stredy a vysky,celkove jakoby vzdusnejsi...rozdil mezi Miflex Al a Cu uz tak patrny neni a muze byt otazkou vkusu cemu da kdo prednost...
Ve svym DACu mam axialni verzi a cena byla akceptovatelna a vzhledem k tomu,ze mam v celem retezci jen jeden kondenzator v signalovy ceste snazil jsem se vybrat co nejlepsi...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

hmm, tak ja niekedy kúpim zvyšok aj do stredovej sekcie... a uvidí sa smile dík za tvoj poznatok smile

(upravil pzwak 5. 12. 2018 8:07)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mirku, žhavení je samozřejmě bez paralelních kondů smile Na Collemanovy DHT regulátory jsem se díval a kombinace gyrátoru a zdroje proudu mi sice přišla zajímavá (dokonce jsem si to zkušebně postavil na prkýnku), ale myslím, že má opodstatnění až u větších žhavících proudů, jako třeba pro 300B. Pro tyhle bateriové lampy s 55 mA je to trochu zbytečně komplikované, dá se to udělat jednodušeji se stejným výsledkem.

Co se týká mikrofonie, na zkušebním modulu jsem ji zatím nepozoroval, ale dík za upozornění, ještě to prověřím. Nakonec jsem stejně použil poněkud netradiční patice, protože mě současná produkce neuspokojila smile A plánuju je ještě zatlumit zalitím v silikonu, což by mělo pomoct.

Miflexy používám MKP13 a oproti Wima MKP pro moje ucho je rozdíl na hraně rozlišitelnosti - což ovšem neznamená, že tam není smile MKP14 a Al jsem neporovnával, tak nevím.

EDIT: tak jsem zkoušel mikrofonii těch DHT a opravdu jsou trochu náchylné, víc než by se mi líbilo. Rozhodl jsem se to řešit výrobou vlastní silikonové patice a je to výrazně lepší... Protože plánuji upevnit DHT na plošňák a lampy se nehřejí a jsou lehoučké, bude k upevnění stačit jeden centrální šroub M3.
https://www.pzwak.eu/tubes/20181204_191353.jpghttps://www.pzwak.eu/tubes/20181204_191448.jpg

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Téma "neradost" zde založeno není, a mám na srdci toto: Pán inzeruje prodej 2 reproboxů Tesla. Nabízím mu, že pro náš Technický kroužek bych je koupil za 1000 Kč kus. Pánovi to je nejspíše málo, odpověď žádná, a tak je v aukci někdo vydražil za cca 500 Kč obě. Radost si z toho neodnáším, a za smutek mně to nestojí. Tak si dnes stojíme. S Vánoci na krku pustím do krku doušek Rulandského modrého 2016 ze Šatova, jazyk v něm nechám chvíli poplavat, a pak to nechám plavat...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To zamrzí, ale třeba je to tak dobře. Co ty víš, jestli bys naopak nebyl smutný, kdybys je koupil. A Rulandské modré pohladí tak nebo tak...

Web

Příspěvky [6,541 až 6,560 z 8,408]

  Stránky: ««« 1 ... 326 327 328 329 330 ... 421 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£