Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 4)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprosoustavy z Rožnova...

  Stránky: ««« 1 2 3 4

RSS

Příspěvky [61 až 63 z 63]

(upravil Sendy 26. 5. 2017 7:53)

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

RDacoustic napsal:

... Prosím uvědomte si že nás poškozujete.   ...

Pokud někdo píše tendenční informace, nebo zjevné nesmysly či demagogii, není co řešit a je to padni komu padni.

Web

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Nedá mi to si nepřilejt...
I přesto že na hifi posledních pár let zcela uplně se...u  i díky mým přátelům co mě zásobují odkazy si nešlo nevšimnout...nového nadějného hráče na našem hifirybníčku (viz. zpočátku prodeje na aukru kde např za dřevěný phaseplug o průměru 25mm vyrobený z násady od smetáku ve dřevní farbě či alternativně ve vaginální červeni chtěl bratru za kus!!  6tis korun českých a podobné lotroviny) ,ač je celá ta značka spíše konstruktérská ostuda,mě docela baví to občas sledovat ....protože já narozdíl od potíračů lokálním mistrům z RD fandím,protože dělaj záslužnou práci = pokud si to nějakej úchyl za plnou cenu koupí... tak dobře mu tak a všichni jsou nakonec spokojení no ne?!  Doporučil bych ještě doplnit portfolio o nějaké Single Ended 300B monobloky a bude to kompletní. smile))

Obecně ale Jardo myslím že dostává naloženo oprávněně,už jen za ty debilní zavádějící a nesmyslný plky a kecy kolem toho všeho plus namaštěná cena je naprosto typická a není vůbec náhoda že je to zrovna odtamtud ... kdyby byl frajer co opravdu ví co dělá odpustí si ty debility okolo a najme aspoň technika co ho bude korigovat, nebo aspoň použije v komunitě ceněnější a oblíbenější AER nebo Lowther měniče, místo usoplenýho fostexe co má kdejakej strejda co staví ve stodole svoje hornový první bedny podle klang und ton ,třeba už jen aby to bylo cenově odpovídající a pro fandy podobný technologie opravdu echt gold a pět samíc  big_smile:D:D


Situace je taková že nerozhoduje dneska už zdaleka vůbec ceně odpovídající kvalita a zvuk,ale spíše drzost a schopnost vyprávěním různých pohádek   přesvědčit ovce že jen toto je to pravé a da best ,proto je situace v celém oboru a nejen tam dneska taková jaká je a lepší to nebude, protože lidi jsou statisticky čím dál vymletý a neschopní mít svůj vlastní neovlivněný názor na cokoliv. proto podobným věcem které v minulosti nebyly možný se dneska tak dobře daří a stejně jako hornstudio v Kromclu si to svýho zákazníka určo tady také najde... na vině není výrobce ale spotřebitel kterej umožňuje podobným prosperovat... o tom to je.

Není co dodávat...

Re: Reprosoustavy z Rožnova...

Když už jsi vlákno probudil, nedalo mi to a podíval jsem se na web, co je nového... U objevivších se RD Euphoria mě dostala v popisku opět zajímavá kolekce zvláštně nekonkrétních nebo zavádějících marketingových výroků. "Za všechno mohou výhybky", staví se jen z UltraSuperMegaMaxi HDF desky, až na výjimku v podobě přední a zadní desky, která je z masivu (jakého? to už se bohužel nedozvíme, to už asi není, na rozdíl od 10cm reprokabelu navíc, tak důležité aby to jakkoliv ovlivnilo zvuk). Že jsou reproduktory v oddělených ozvučnicích je tak inovativní řešení, že si rozhodně zaslouží zmínku i u Hi-End reprosoustav. Navíc u ozvučnic, které vytvářejí vyvážené dynamické brzdy. Udělat z dřevěné trojnožky na koulích "netradiční systém odhmotnění" už je jen taková třešnička.

Co mě zajímá doopravdy je to, jak dobře funguje překryv na děličce toho basáku? Opět, nějaké zveřejněné měření by se jistě hodilo. V režimu "pure" hraje jen širokáč? Odkud hraje, když je basák pod ním dělen na 220Hz?

U phaseplugu by mě ještě zajímalo ono experimentování s jeho délkou, kterou spolu s produktem nabízí. 40EUR na mě působí jako cena za kus (nikde není žádné množné číslo ani zmínka o počtu kusů)... to už se mi i to experimentování může prodražit. Z dubové kulatiny za 40EUR (nebo za 80??? pokud by to bylo za kus) by se už dala vysoustružit docela slušně odstupňovanou sada. Pokud to má být nekompromisní reprosoustava (navíc za tuto cenu), měla by podle mě být sada phaseplugů a přední horny nedílnou součástí.

Celé to na mě opět a stále více působí tak nějak pochybným dojmem. Už jen výrok "konstrukce bez kompromisů" uvedená u pseudo-dvoupásmové reprosoustavy mi přijde jako zrada vlastních myšlenek u firmy chlubící se nadřazeností jednopásmových reprosoustav nad vícepásmovými. Opět, netvrdím že to nemůže hrát dobře, dokonce ani netvrdím, že to nemůže hrát skvěle... jen ta prezentace prostě dost silně pokulhává a může budit přinejmenším pochybnosti (pokud by mělo jít o moje vlastní peníze, pak tedy budí spíše hrůzu).

Příspěvky [61 až 63 z 63]

  Stránky: ««« 1 2 3 4

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprosoustavy z Rožnova...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£