Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 58 z 61)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

  Stránky: ««« 1 ... 56 57 58 59 60 61 »»»

RSS

Příspěvky [1,141 až 1,160 z 1,205]

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

ahojte nechci nijak prudit ale zeptam se
mam doma MARANTZ NR1506 B a neustale problemy se zasekavanim nebo tim ze dokud nepřepnu jednotlive vstupy tak nekdy nehraje.
Ze servisu mi poslali ze moje kurvitko je TV nebo kabely
Zavady jsou sepsane natocene na video predane servisu. Nejak nevim co s tim nesetkal se nekdo s timto problemem taky popripade jak jste ho vyresili.
problemy jsou tri.
1. Občasne zaseknuti celeho pristroje nelze pak ovladat ani ovladacem ani na prednim panelu jedine vytahnout ze zasuvky pak zacne vse zase fungovat.
Zasek je nekdy pri prehravani tv. Někdy při streamovani hudby - zapnuty jen zesilovac.
2. Občas nevyleze jediny hlasek dokud neprepnu zdroje signalu nez se zesilovac chytne. Po nekolikate prepnuti pak zvuk zacne hrat.
Tento problem je občas u BD, nekdy mediabox, nekdy tv.
3. Při vypnutí tv a recieveru pres CEC tak z repraku zapraska. (bohuzel jen obcas je to slysitelne)
všechno jsou to zavady ktere se vyskytuji nahodne a nepředvídatelně.

predchozi reciever i kdyz to byl samsung kdysi davno koupeny tak vše fungovalo bez jedineho zadrhelu.
kabely jsem menil minuly rok kvuli tv.
nějaký tip než to zabalim a pošlu zpět prodejci? zaruka na to ještě pořád je ale chtěl bych vědět i nazor nekoho jineho když servis se k tomu otočil zády a ani po druhém servisu neni naprava. Diky

(upravil DJ_Rix 22. 5. 2017 19:55)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Prostě křáp, vadnej kus, nebo jak to pojmenovat...tohle se špatně replikuje, ale vytrvat, reklamovat pořád dokola, trvat na řádném otestování. Kabelama tohle fakt nebude.
BTW, v tomhle vlákně to nemá co dělat....

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

proste hledam kurviko ale jinak sory smile priste se polepsim a dam to jinam

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Zdravím,

Chtěl bych si postavit korekce DPA550 do plánovaného předzesilovače s DispreII. Jenda23 na ně udělal desku - https://svetelektro.com/Forum/korekcni- … 27117.html .
Můj dotaz zní, jestli je vhodné před Dispre zařadit tyto korekce? Potenciometr hlasitosti na Dispre bych potom vynechal a nahradil propojkami mezi konci drah.
Jo, budou vypínatelné.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

K čomu je celodiskretny preamp s jfetmi keď tam potom dáš korekcie s hromadou primerných OZ? Tak tam niekde skús zvýšiť zisk a dispre vôbec nepouži... Prípadne daj na výstup už len diamond buffer. Inak to nemá hlavu ani pätu... Používanie korekcií je tiež na uváženie...

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Honzo,kdo ti bude dělat plošňák na 550-ku,ty sám?Pokud jo,udělal bys jeden i pro mě?Samozřejmě zaplatím.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

mechanik: Je pravda, že toto jsem vůbec nevzal vpotaz. Máš recht, Dispre vynechám. U korekcí zkusím zvýšit zisk, případně ten diamond buffer.

Cvrkajs: Desky budu dělat obyč, bez nepájivky pouze vrtané. Něco jako Kohout ale kvalitnější než Kohout a za dobrý peníz. Chceš tedy jednu také udělat? Desky budu zadávat asi v pondělí, ve středu-čtvrtek bys je mohl mít doma.

Tak a teď otázka za kterou budu asi za vola. Co je to ten diamond buffer? Je to něco jako sledovač se ziskem? Nebo prostě předzesilovač s nastaveným zesílením řekněme 2, 3? Tuším o co se asi jená. Jen ne v souvislosti s tímto názvem. Jestli to není něco sofistikovanějšího?

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Daj si do google diamond buffer. Alebo pozri schému dispré a ako je riešený výstup, tiež je to diamond buffer. Zisk je 1.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Prosím o schema ke korekcím :podle AR A 1977/5 str. 170
Moc děkuji. Velice promptně mi odkaz vyhledali na AMARO.cz.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

pošli mi mejl, pošlu ti to.

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Dávám k dispozici schema stavebnice, kterou jsem kdysi myslel na poslech ve sluchátkách. Zvuk se mi krutě nelíbil ani na bedny. Dnes řeším takovou věc a musel jsem tyhle korekce zkusmo dát do serie s odzkoušenou pasivní korekcí basů, líbivě se zesilovačem hrající.
Kroutím poťáky a zase takové muzikální bláto. Až jsem došel k nastavení : Potenc basů aktivních na minimum a regulace basů pasivem.
Zvuk se pročistil na OK. Výšky a středy aktivu jsou v pohodě.
Snad se povedlo nahrát obrázek. https://i.postimg.cc/vZVG7H8v/IMG-0005.jpg

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Nečetl jsem celé vlákno,tak nevím zda sem někdo něco takového dal,ale méně tradičně má řešené korekce můj předzes Mitsubishi DA-P30.Schéma ke stažení v Polsku,kdyby to někoho zajímalo.Předzes nepoužívám,zatím pasiv "Moskala".

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

j_paseka napsal:

mechanik: Je pravda, že toto jsem vůbec nevzal vpotaz. Máš recht, Dispre vynechám. U korekcí zkusím zvýšit zisk, případně ten diamond buffer.

Cvrkajs: Desky budu dělat obyč, bez nepájivky pouze vrtané. Něco jako Kohout ale kvalitnější než Kohout a za dobrý peníz. Chceš tedy jednu také udělat? Desky budu zadávat asi v pondělí, ve středu-čtvrtek bys je mohl mít doma.

Tak a teď otázka za kterou budu asi za vola. Co je to ten diamond buffer? Je to něco jako sledovač se ziskem? Nebo prostě předzesilovač s nastaveným zesílením řekněme 2, 3? Tuším o co se asi jená. Jen ne v souvislosti s tímto názvem. Jestli to není něco sofistikovanějšího?

Ten zisk lze zvětšit i bez bufferu na desce DPA550 - já měl taky problém že z toho lezlo málo...  vyměnil se jeden odpor a je to OK. Možná bych někde v poznámkách našel který, v nejhorším bych musel sundat kryty a podívat se, nebo tě odkázat na kazzatele, se kterým jsem to tenkrát konzultoval... V původním nastavení mi z toho lezlo 0,7V a DPA to vybudilo tak na 15W....   Nyní z něj leze 65W/8Ohm...

Desku mi dělal Jenda..  A ještě bacha na jednu věc, Jenda má ve schématu chybu. KOnd ve fyziologii tam má uveden jako 680pF, ale patří tam 680nF!!!  Na světelektro jsem to tenkrát postoval aby to ostatní věděli taky, sem možná taky, ale jednak nevím kam a druhak už je to asi 5 let zpátky...

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

zdravim, našiel by sa nejaky dobrý človek, ktory by mi vedel predat (vyrobit), 2ks DPS ( neosadený plošák) korekcií BA100? 
Velmi pekne ďakujem

(upravil reeb 15. 6. 2019 11:54)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Eagle data si stáhneš tady http://www.luta.7u.cz/index.php?str=22

a pošleš je do firmy https://www.plosnaky.cz/ ap. kde ti je vyrobí a pošlou.

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

A nebo v lepší kvalitě nějakej číňan, ale má to jeden rozměr přes 100mm (násobně roste u číňana cena), chtělo by to trošku poladit, aby to do těch 100mm vlezlo, a budeš těch desek mít 10 ks za 15USD včetně masky, potisku, prokovů...

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

ok dakujem za info skusim poriesit ten Eagle, a dam to vyrobit niekde tu v SR

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Pech. napsal:
j_paseka napsal:

mechanik: Je pravda, že toto jsem vůbec nevzal vpotaz. Máš recht, Dispre vynechám. U korekcí zkusím zvýšit zisk, případně ten diamond buffer.

Cvrkajs: Desky budu dělat obyč, bez nepájivky pouze vrtané. Něco jako Kohout ale kvalitnější než Kohout a za dobrý peníz. Chceš tedy jednu také udělat? Desky budu zadávat asi v pondělí, ve středu-čtvrtek bys je mohl mít doma.

Tak a teď otázka za kterou budu asi za vola. Co je to ten diamond buffer? Je to něco jako sledovač se ziskem? Nebo prostě předzesilovač s nastaveným zesílením řekněme 2, 3? Tuším o co se asi jená. Jen ne v souvislosti s tímto názvem. Jestli to není něco sofistikovanějšího?

Ten zisk lze zvětšit i bez bufferu na desce DPA550 - já měl taky problém že z toho lezlo málo...  vyměnil se jeden odpor a je to OK. Možná bych někde v poznámkách našel který, v nejhorším bych musel sundat kryty a podívat se, nebo tě odkázat na kazzatele, se kterým jsem to tenkrát konzultoval... V původním nastavení mi z toho lezlo 0,7V a DPA to vybudilo tak na 15W....   Nyní z něj leze 65W/8Ohm...

Desku mi dělal Jenda..  A ještě bacha na jednu věc, Jenda má ve schématu chybu. KOnd ve fyziologii tam má uveden jako 680pF, ale patří tam 680nF!!!  Na světelektro jsem to tenkrát postoval aby to ostatní věděli taky, sem možná taky, ale jednak nevím kam a druhak už je to asi 5 let zpátky...


Jde o R19, který zmenšíš na cca 1KOhm, potom z toho poleze 2,5V. Já to udělal tak, že jsem místo pevného rezistoru nainstaloval víceotáčkový trimr a tím si potřebnou úroveň nastavil.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Ahoj.
Koupil jsem na Ebay hotové korekce se dvěma NE 5532, to znáte. Tak jsem je pro jistotu vyměnil v paticích za vypájené z korekcí Cambridge Audio.
Netroufám si 100% tvrdit, ale mám pocit určitého "zablácení" zvuku při vřazení před koncák s LM 3886. A jednou jsem našel takový krásný článek :
http://audiopurist.pl/en/mods-en/cambri … ation-eng/
Věříte tomu hodně, málo nebo vůbec, tomu článku ? To jako že bych si vzal inspiraci pro ten korekční.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Ten člověk je trochu blázen, ale podle mě nějakej slyšitelnej význam u DAC má použitej OZ v I/U převodníku, kterej je zároveň filtr, pak možná signálový kondenzátory, a relátko? Blokovací kondíky u OZ? tak to už je duchařina... Ale pokuch za to chceš zapojit korekční zesilovač, tak je to vlastně jedno...

Příspěvky [1,141 až 1,160 z 1,205]

  Stránky: ««« 1 ... 56 57 58 59 60 61 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£