Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Subwoofer s ARN 8604

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: Subwoofer s ARN 8604

Zdravim. Dostal se mi prakticky zdarma do rukou arn 8604 v celkem slusnym stavu a mam dotaz.
Chtel bych si postavit nejakou boudu ale potrebuju se vejit do 50-ti litru. Je to mozny s timhle reprakem a nebo holy nesmysl? Koukal jsem ruzne po netu a nasel jsem jen par projektu s timhle reprakem ale pod 50 nesel nikdo. Vsude nad 70 litru a vys.... Jestli to nema smysl tak reprak popojde o dum dal.

(upravil djmayo 20. 10. 2018 17:28)

Re: Subwoofer s ARN 8604

Pokiaľ od toho nepotrebuješ basy, tak môžeš to dať aj do 50l wink. Na subik to chce tak 80l nátrubok priemer 10cm dľžka 20cm. Pokiaľ sa to dá do 50l vychádza mi to cca BR d10cm l 25cm bude to viacmenej kopať. Do 50l by som použil iný repro.

Re: Subwoofer s ARN 8604

diky za odpoved. spis jsem myslel ze uzavrenka by se dala udelat mensi. u br vim ze se musej delat vetsi bedny proto jsem nad br ani neuvazoval. ja tusil ze tohle bude spatne, holt ho prodam a dam nejaky jiny reprak. co by jsi doporucil do hodne clenity mistnosti? sub je pod stolem v koute, max tech 50 litru? 10", 12" ? zes mam 100W cinu. da se v nasich koncinach sehnat dayton? koukal jsem ze z nemeckyho amazonu by se to dalo, z nizozemska cca za nejakych 10 ecek dopravnyho.....

Re: Subwoofer s ARN 8604

Slyšel jsem kdysi tenhle reprák i v malé uzavřence (možná i míň než 50 l) a bylo to dost zajímavé. Pochopitelně je to vzdáleno od maximally flet. Když se mu naloží na hlubších basech, tak může mile překvapit. Přeci jen uzavřenka dělá hezčí bas, než basreflex.

Re: Subwoofer s ARN 8604

To muselo být těžce equalizovaný, mám je v cca 60l uzavřence, a pod 50Hz to nic nehraje, někde bych našel i měření. Teď jsem mrkl do .FRD a 50Hz je oproti 70Hz už o 6dB níž, 40Hz o 10dB a 30Hz o 20dB.
Podle mě sub, pokud má být ke kinu, musí chodit od 30Hz, na muziku stačí tak od 40Hz, jinak bych to nenazýval subwooferem.
Spíš by stálo za pokus sešroubovat dva k sobě, a připojit k zesu co snese 2 ohmy. Pak by to byla jiná hra, prohnal jsem to amplionem, a na 35Hz je to -6 dB, to by šlo dohnat equalizací.  a nebo BR bez equalizace, viz obrázek.
https://i.postimg.cc/9Dr256XX/Tesla-ARN-8604-antonio.png

Re: Subwoofer s ARN 8604

no kluci na to prdim. na to neni chut ani na to nejsou prostredky. jde pryc a dam neco jinyho. diky za rady

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Subwoofer s ARN 8604

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£