21 ...editoval Frank (19. 10. 2018 18:33)

Re: DAC

192/24 je maximum, co se používá. To, že ES čip umí 32 bit je super kvůli interní digitální regulaci hlasitosti, 384k je spíš jako bonus do budoucna. Navíš USBstreamer má kvalitní software a hraje to dobře /protože Sabre DAC je imunní proti jitteru, hraje s ním dobře všechno/


KAED: Snad nikoho neurazím zjednodušenim pojmů, dynamický rozsah je rozdíl šumu vs. max. užitečněj signál. 132 dB je dost cool. 120dB je THD+N, což je rozdíl max. signálu oproti všemu bordelu - tj. zkreslení i šumu. V praxi to znamená, že je druhá harmonická někde pod -125 dB oproti signálu. Jsou to dost vesmírný údaje.

22 ...editoval reeb (23. 10. 2018 9:12)

Re: DAC

Tak spickove dnes meri i levne cinske DACy napr. Topping D50

https://www.audiosciencereview.com/foru … -dac.2403/

takze argumentovat jen merenim nema moc vyznam..

Web

23

Re: DAC

Ten dac čip meria výborne v mnohých konštrukciách, celkovo dosahuje asi nižšie THD než všetky ostatné dac čipy. Otázka je či to má nejaku súvislosť so zvukom. Dosť velká skupina ludí stále preferuje klasickú vobu od analog devices... Jednoducho kto použije tento DAC čip tak nízke THD má viac menej isté, to je všetko.

24 ...editoval Frank (5. 10. 2020 21:06)

Re: DAC

reeb: Na tom prvním obrázku je jitter test, ne spektrum THD, podívej se na osu x. Spektrum toho Toppingu a rozvoj harmonických vypadá příšerně (poslední obrázek), má patnáctou harmonickou tam, kde DAC8 druhou.. Naměřené THD+N je jen asi -108dB (třetí obrázek od konce). Používá Sabry z mobilní řady, ne z PRO řady. O špičkových parametrech nemůže být řeč. 
https://www.audiosciencereview.com/foru … -dac.2403/

Mechaniku, hoď se do klidu big_smile Použití Sabre čipu (ani z PRO řady) není záruka nízkého THD, o čemž jsme se přesvědčili při vývoji. Například na dvouvrstvý desce (první prototyp kdysi dávno ještě s ES9018S) vůbec není možný čistýho spektra dosáhnout, to samé pokud je I/V sekce daleko od DAC čipu nebo nedejbože na drátech.

Sami jsme si ověřili, že linearita a absence vyšších harmonických, tedy parametry, ve kterých DAC8 exceluje, mají vliv na poslechový dojem. Tj DAC měří a hraje dobře a neni to jen použitím Sabre čipu, ale i jeho implementací. Zdar.

25

Re: DAC

Je sranda sledovat, jak se pokaždé můžeš málem posrat, když si někdo dovolí se o ten váš koktodac jen otřít.
Já nejsem zákazník, nebude to ani mechanik, reeb a asi spousta dalších lidí na fóru, ale takhle se prostě nekomunikuje v případě, že chci udělat taky nějaký kšeft.
Smiř se s tím že:
1- nabízíš něco, o čem tvrdíš jak je to superdokonalý a jak víš že takhle to má hrát, protože to taky dobře měří,ale nikdo to ještě neviděl a neslyšel, krom toho že to někdo držel někde v prackách v nějaké hospodě
2-nabízíš polotovar, kterej sám v podstatě nefunguje a čekáš že se z toho každej posadí na zadek. Dneska je to sice moderní, uvádět na trh věci, co samy ještě pořádně nefungují, ale většina lidí se dnes s ničím nechce srát, chce koupit fungující řešení a hrát, ne něco bastlit a vymejšlet kde schrastí I2S do vašeho dacu.

26

Re: DAC

Doufám, že Tě to Rixi příliš neirituje. V opačným případě se Ti omlouvám za těžký ublížení na klidu smile

27

Re: DAC

Vůbec ne, ber to jen jako pohled někoho jiného. Třeba nad tvým předkem hodně uvažuju, tenhle dac je taky velmi slušně udělanej, ale marketing vypadá jinak smile
Samozřejmě, je na tobě jak s tím pohledem okolí naložíš.

28

Re: DAC

Tady se o extra marketing nesnažim, spíš ukazuju starejm kamarádům, co se u nás dá udělat. Inspirovat, nebát se, nekrást a dělat co umíš smile

29 ...editoval reeb (20. 10. 2018 17:13)

Re: DAC

Taky si myslím že není moc důvěryhodné machrovat se zvukem, když funkční final ještě neexistuje (jinak věřím že bys dal foto a ne vizualizace).

A báchorce o čím lepší THD- tím lepší zvuk nevěřím..roli hraje spousta věcí, třeba jaký z toho leze vf bordel. Co jsem slyšel dobře měřící DACy tak každý hrál trošku jinak, ale rozhodně nešlo říct co je to "nejsprávnějsí".

Web

30

Re: DAC

To, že ještě neexistuje krásnej funkční finál neznamená, že jsme to neposlouchali. Poslouchali a hraje to. Testovali jsme to s několika Xmosama, nemaj na to vliv. Zatim berem jako doporučenej vstupní modul USBStreamer od MiniDSP, protože to maj zmáklý včetně softwre, do budoucna ale plánujem vlastní.

Nejsem si jistej, jakym způsobem jsem do sebe míchal parametry a zvuk, ale s čim můžu machrovat jsou právě ty parametry a z toho, co jsem já slyšel, si dovolim bejt sebevědomej i ve zvuku. Jeden "externí" poslech už proběhnul, brzo hodim report na slovanet.

31

Re: DAC

A šlo by napsat na čem jste to poslouchaly příp. s čím porovnávaly ? V čem to bylo lepší?

Web

32 ...editoval mechanik (20. 10. 2018 20:13)

Re: DAC

DJ_Rix, mne nepripadá že by Frank zle jednal... Skôr tvoja reakcia mám dojem že je dosť útočná... Možno je to tým že velmi nečítam iné fóra, tak neviem súvislosti.

Nie je to prdel niečo dokončiť vrátane mechaniky, dobrého kódu pre DO a proste komplet... Myslím že Frank tu ukázal viac než reeb alebo DJ_Rix kedy ukážu... Pardon, nemyslím to zle. Tiež pardon za OT.

Myslím že Frank sa o žiaden marketing nesnaží, to sa nerobí na DIY fore... Na koniec mnoho firiem začínalo na DIY fore a dnes sú dalej. Hlavne nech sa to tu neskončí hromadou nezaujímavých príspevkov o ničom. Počkal by som až Frank napíše niečo nové k veci.

33

Re: DAC

Presne, začínam mať pocit, že po prvotnom uznaní sa tu začína rýpať so snahou bez podloženia skaziť Frankovi radosť, že sa niečo, na čom (spolu) pracoval - podarilo. Už predposledný post od Frank mi pripadal ako odrážanie útokov a obhajovanie výsledku. Majte trochu rešpektu a ak sa vám DAC nepáči alebo o ňom pochybujete - potom nestojí za pozornosť.

34

Re: DAC

Hoši hoši, neznáte souvislosti a kážete tu roll Jste na fóru, kam lidi chodí vyjadřovat svoje názory, takže nějaké pindy když se ti něco nelíbí nekomentuj to big_smile nejprve mechaniku napíšeš, že to sice dobře měří, ale souvislost se zvukem to mít nebude, dosteneš pokyn aby ses uklidnil a ty seš najednou politicky korektní a začneš bát chytrý jak tu někdo ukázal víc než kdy ukáže někdo druhej big_smile Z vás připosranců co se bojí si stát za vlastním názorem by se jeden posral.

35

Re: DAC

Ohromný problém všech ESS DACů jsou jejich modulátory a filtry. Zkoušel jsem všechny od 9018K2M až po 9038PRO v dual monu s plně diskrétním plně diferenciálním výstupem (operáky by ty velký proudy ve zpětné vazbě neubudily) a custom digi filtrama...a všechno to bylo rozšlapáno CS4398 čipem. A k tomu všechny tyhle DACy čipy za posledních 20 let rozkope desítky let starej SAA7350 v modifikovaným zapojení. Tvrdit že to je o implementaci když samotný jádro DACu (modulátor) je špatně je zcestný.

36

Re: DAC

DJ_Rix napsal:

Je sranda sledovat, jak se pokaždé můžeš málem posrat, když si někdo dovolí se o ten váš koktodac jen otřít.

Tím "pokaždé" a "otřít" máš na mysli to, jak jsi na Slovanetu psal výmysly o podřadných thick-film odporech a katalogovém zapojení čipu, za což ses neobtěžoval omluvit, když to bylo vyvráceno? Nevadí nám slušně podaná záporná zpětná vazba, což ta tvoje ovšem není.

K tvrzení, že prodáváme něco nekompletního: co znamená zkratka DIY jistě víš. DAC modul s I2S/DSD/SPDIF vstupy je běžný produkt, viz. např. Buffalo DAC.

Modul DAC8 je samozřejmě také stavební kámen pro naše budoucí přístroje, na jejichž vývoji pracujeme. Rozhodli jsme se ho nabídnout DIY komunitě proto, že nabídka vícekanálových D/A modulů je omezená (skoro žádná) a možnost získat D/A interface na úrovni Apogee Symphony I/O Mk.II za zlomek ceny nám přijde zajímavá. Druhým důvodem je samozřejmě také to, abychom získali prostředky na další vývoj.

Dohnalik: Můžeš konkrétně uvést, v čem byl Sabre "rozšlapán" těmi dvěma čipy? Sabre DACy používá ve svých vlajkových lodích zmiňovaný Apogee, Mytek, Antelope audio, Benchmark...

Pavel

37 ...editoval DJ_Rix (21. 10. 2018 17:59)

Re: DAC

amplifire napsal:

Tím "pokaždé" a "otřít" máš na mysli

Nikoliv. Vy rádi komentujete jen to,co se Vám hodí(nebo nehodí). Dál už to nechám bez komentáře.

38

Re: DAC

Sabre je bez detailů, nedokáže interpretovat struny, zpěv zní jako google now nebo alexa, piano zní hůř jako levný midi klávesy atd... Zkrátka zní digitálně. Kdežto SAA7350 hraje reálně, organicky, analogově. Kolega spolupracoval na vývoji prvního ES9008 (ES9018 je 9008 s opravenýma bugama - teda některýma, furt jich tam je jako smetí...). Zkoušeli jsme z těch čipů dostat maximum, známe je dobře. I nějaký nastavení neveřejných interních konfigurací a test modů. Sabre hraje fajn, pěkně se poslouchá, ale není to HiFi.
Je to fajn za nějakej miniDSP věc na výhybky na bedny, protože miniDSP ten zvuk s prominutím tak pokurví, že to můj kolega dokázal rozlišit že byl v cestě miniDSP bez jakýhkoli efektů i z hajzlu se zavřenýma dveřma. Voni totiž všechno resamplujou na (tuším) 96kHz a pak zpět na vstupní FS -> zvukově průser.

39

Re: DAC

proč jste teda nedali do těch projekťáckých pre boxů CS4398 místo ess? není ani drahý. jsem zvědavý

40

Re: DAC

Funkcionalita v téhle cenové kategorii. ESS je jedinej čip, kterej má ASRC jež nestojí zahovno, jelikož pracuje v časové doméně (pro SPDIF vstupy, USB běží synchronně). Lidi zajímá, že to umí DSD512 a 768/32 a hardwarově dekodovat MQA s optimalizovanou impulzkou. Máme tam custom digitální filtry atd... nic z toho cirrus neumí. Navíc když se na tom hraje DSD, tak to narozdíl od hyperstream modulátorů první generace jenom naškálujou a sypou přímo do noise shaperu a je to zvukově o hodně lepší. Co mám feedback, tak lidi si to chválí a v téhle cenovce nikdo nenašel nic moc podobnýho. Podělalo to i ten Mytek.

Samozřejmě ale nesedíme na prdeli a pracujeme na 100MHz diskrétním výstupním poli s vlastníma modulátorama který pokryje všechny cenový kategorie, je to jediná cesta kupředu smile Ale to tu jsem už OT.