Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

Téma: Arta 1.4

Nazdar,
Prosím o postnutie programu Arta v 1.4 Ten by mal fungovať s Windows ME.
Ďakujem.

Re: Arta 1.4

Nainštaluj si aspoň windows 2000 alebo XP. Veď ME bol hádam najblbší systém od microsoft. "Modrá smrť" alebo keď človeku vybehovali tabulky chýb cez celý monitor, alebo sekanie... Asi k tomu máš nejaky dôvod ale to čo ide v ME by malo v pohode ísť aj v stabilnom windows 2000.

Re: Arta 1.4

kde berete HW na tak starý widle? Na dva roky starý i3 nejdou nainstalovat ani win7 (teda jdou, po doinstalování ovladačů USB3 a "znovusložení" instalačky, návod na dlouhý večery).

Re: Arta 1.4

Jedná sa o starý notebook. Používam ho iba na zobrazenie údajov z multimetra. Má dobrú HW zvukovku s Line In a dobre by meral v Limpe, len by to chcelo Artu 1.4 smile

(upravil j_paseka 17. 10. 2018 13:20)

Re: Arta 1.4

kaed napsal:

Na dva roky starý i3 nejdou nainstalovat ani win7...

Funguje to i naopak. Posledně jsem chtěl na disk nahrát WinXP (což byl dlouho muj nejlepsi system). A taky bez úspěchu. Vše se nakopírovalo ale před spuštěním samotné instalace to zdechlo na nějakém řadiči pevných disků.
Počítač asi 3 roky starý, i3 dvou-jádro, sata sběrnice. Asi se naseru a naistaluji Win7 Pro, Win10 Home jsou strasny system. Skoro nic se tam neda nastavit. Přes řízení účtů, k specifickým politikám zabezpečení hlavně u sdílení souborů v rámci LAN.

Kdyby někdo věděl jak tam ty XP-cka naistalovat, byl bych vděčný. Jelo pod něma téměř vše.

(upravil KocuR 17. 10. 2018 15:14)

Re: Arta 1.4

Ved sharing vo Win10 funguje uplne rovnako ako vo Win7, vratane politik a riadenia uctov.
Problemy so SATA drivermi malo XP stale, riesilo sa to upravou instalacky cez nLite. Nic zlozite. S instalaciou Win7 som nemal problem vobec nikdy, a to som to robil uz velakrat na rozne stary/novy HW.

Problem s kompatibilitou ARTA by som riesil nainstalovanim WinXP, na rozdiel od ME je to pouzitelny OS a s najnovsou verziou ARTA tam nebude ziadny problem.

Re: Arta 1.4

Ten systém Windows Me tam nie je bezdôvodne. Mám tam 128 MB RAM a viac nie je možné pridať. Mám zálohy oddielu C s Windows 2000 aj Windows XP. S Windows 2000 SP4 všeobecne dostupná verzia Arta 1.8 nechodí. Tá záloha Win XP je z roku 2008, asi bude s SP1.

Re: Arta 1.4

KocurR: Ono už to samotné "Home" je prostě naprd. Ten systém je očesaný na kost. Cokoliv hlubšího tam není možné provádět. Asi si na druhý disk nahraji ty Win7 s těmi jsem byl také spokojen. Mám systémový disk na počítači v "šuplíku". Takže před startem tam jen zasunu disk s tím systémem kde chci právě pracovat.

Re: Arta 1.4

Je lepší staré PC se systémy nevyhazovat - neprodávat, ale naopak zachovat.

j_paseka - winxp vyžadují zavést extra SATA ovladače už při instalaci, aby systém se dal vůbec nainstalovat. Já si kdysi dokonce i vyráběl instalačku s integrovanými sata-raid ovladači v textovém modu pro všechny známé výrobce.
Na některé desky se SATA, ale není třeba takové věci provádět, protože jedou přes IDE. To už je pěkně dávno...

Re: Arta 1.4

Jo, to si živě pamatuju, jak jsem jel ke kámošovi pro disketovku a disketu, pak už jsme měli jednu putovní sadu, strašnej vopruz. Nějaký nlite jsme buď tehdy neznali, nebo neexistovalo big_smile Onehdá jsem vyráběl doma pro změnu UEFI instalační flešku na sedmy, protože jsem prostě za prase nebyl schopnej fošnu donutit bootovat v non uefi. Taky zábava.

Re: Arta 1.4

Slovo do pranice- Artu jsem používal do teď jenom na NB win7 s ext zvukovkou. Teď (během psaní příspěvku, verze 1.91) jsem to z bujnosti nainstaloval na LUNUX MINT- prostě jsem klikl na instalační exe a nainstalovalo se to a funguje to (test jenom propojeným kabelem line out, line in) jak arta, tak limp, steps. Takže na co wokna...
Předpokládám že úplně stejně to pojede v UBUNTU (mint je jenom uživatelsky blíž woknům) a s nějakou starší verzí linuxu by to mohlo chodit i na programovatelné kalkulačce lol, a nebo bez zaváhání s raspberry pi a raspianem, pokud je tam wine - ostatně mám k Rpi dotykový displej, externí zvukovku - možná si udělám "měřicí kostku" napájenou 5V adaptérem nebo baterkama, na polní měření.

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£