21

Re: Ako na MDFku?

Ondro, díky za postup, zužitkuju! Každopádně:

ondra.klofat napsal:

stačí vzít žlutý moltoprenový váleček (s hrubou strukturou), gumičkou namotanou na osičku válečku jej "přibrzdit" aby se méně točil a trochu se smekal po povrchu. Pak už jen volbou vhodné rychlosti přejíždění vytvoříš strukturu.

S tou gumičkou si nejsem úplně jist jak to myslíš, dáš fotku? Hned se ptám než si to prošlapávat stylem pokus-omyl... A co když to gumičkou brzdit nebudu, co z toho vyleze?

22

Re: Ako na MDFku?

Já to plánuju otestovat do týdne tak pak dám vzorky smile zkusím si s tím vyhrát.

23 ...editoval ondra.klofat (15. 10. 2018 19:51)

Re: Ako na MDFku?

"Přibrzdit" váleček lze samozřejmě i jinými způsoby, já používal gumičku, protože mi to přišlo nejjednodušší. Dotažením gumičky kolem středu (počtem smyček) se dá také relativně dobře vyladit to, jak moc váleček brzdí (musí se točit tak akorát...ani moc volně, ani vůbec). Žlutý střed nasazený na držadle se netočí, točí se až bílý plast (kousek vykukuje u gumičky) s molitanem.

https://i.postimg.cc/hhdDLNXc/IMG-8184.jpg

Warnex je poměrně dost hustý na to, aby váleček po povrchu spolehlivě klouzal sám od sebe a dělal strukturu toho "žilkování", takže když ho nepřibrzdíš, bude se normálně točit a udělá klasickou "bublinkovou" strukturu takto:

https://i.postimg.cc/9wCcFQCb/IMG-8185.jpg https://i.postimg.cc/JDdSS7tt/IMG-8186.jpg

Na žádných bednách tu "koženkovou" strukturu zatím nemám... dělal jsem to jen pokusně na kus desky, kterou teď nemůžu najít abych ji nafotil. Pokud ji ještě někde objevím, tak fotku dodám. Ale dá se říct, že je to odpovídající té struktuře výše, jen jsou "bublinky" víc roztahané do délky... jak moc roztahané budou záleží právě na rychlosti válečkování a míře brzdy válečku.

PS: Doporučuju používat výhradně moltoprenový váleček s 3cm průměrem. Při použití velkého jsem si myslel že si ušetřím práci a budu mít rovnoměrnější strukturu, ale zcela rovnoměrného povrchu se dá úplně snadno docílit i s tímto malým, a ve velkém zůstane obrovské množství barvy, kterou pak nezbývá než vypláchnout, a spotřeba barvy je tak s velkým válečkem nepřijemně velká.