Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Tesmax 861 (TESLA ARN 665, ARN 567, ARV 161)

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 72]

Re: Tesmax 861 (TESLA ARN 665, ARN 567, ARV 161)

Technicky ty repráky nejsou nijak méněcenné, ale samozřejmě mají své limity poplatné své době a použitými materiály. Že TESLA je šunt je v podvědomí asi proto, že bedny z nich stály za hovno, nikdo si nedal tu péči, no... ono to nebylo v té době tak jednoduché a měla to být levná spotřebka dostupná pro kohokoliv.

Re: Tesmax 861 (TESLA ARN 665, ARN 567, ARV 161)

Zdravím, doufám že tohle téma ještě funguje a někdo podá pomocnou ruku. Právě jsem na ponku otevřel Tesla RK15, kde jsou osazeny ARZ669 a samozřejmě ARV 161.  Bylo by možné využít tyto korpusy, po přeosazení na ARN5604 a ARV 161? Samozřejmě s tím, že výhybka se vyrobí a osadí podle dokumentace a naopak zase využít tu ARZ 669 na místo ARN 664? Jak moc lze hýbat s rozměry toho basového spodku? Kdybych zachoval půdorys těch RK15 a snažil se dotáhnout objem rozměrem na výšku, tak mi to vychází skoro 100cm na výšku, což by se mi i líbilo a manželka by ocenila, že to není tak hluboké a nevykukuje to tolik do místnosti. Díky za případné info. Snad se dočkám nějaké reakce, protože poslední příspěvek na tohle téma tu byl skoro před rokem. Nejsem časově nijak výrazně omezen, takže na kuchání RK15 je relativně dost času. Zatím jsem zrepasoval ARN5604 co jsem tu měl bokem a budu čekat na případnou odpověď.

Web

Re: Tesmax 861 (TESLA ARN 665, ARN 567, ARV 161)

Předpokládám, že 669ky jsou gumové? Skoro je to to samé s tím, že mají menší citlivost, bude stačit jen potlačit středy a výšky odpory. Nebo sehnat 72mm magnet a opačně orientovaný na 669 přilepit, to by bylo lepší, srazíš velké Qes. Pak pozor na rozkmit u 669, ve větším objemu jako těch 35 l, budou náchylnější se dostat k limitu nárazem o dno magnetu.

S basovou bednou můžeš hýbat co do výšky jakkoli, hlavně nech basák blízko u středu. Středovýšky do RK15 dát můžeš, ale počítej s tím, že na středech se to nějak rozhodí, navíc vzhledově... no, komentář nechám manželce. big_smile

Jinak kdo zamýšlí stavět, tak chystám lepší výhybku.

Re: Tesmax 861 (TESLA ARN 665, ARN 567, ARV 161)

Díky za info, jestli bude nová výhybka, tak to pojmu trochu jinak. Už jsem na to připravil i manželku. Postavím to jako sloup, nic děleného.  Jen má požadavek, aby to ladilo k nábytku, takže tmavá dýha. Nebudu zasahovat do těch RK15, ty si nechám dole v dílně tak jak jsou, jen to trochu vyztužím a udělám novou přední a zadní stěnu. Ono trochu problém by nastal i s uchycením, protože jsem kouknul na ty ARZ669 a ty nemají "uši" pro uchycení, ale jsou drženy jen přítlačním plechem ve tvaru L. Pro montáž zepředu by to esteticky nevypadalo dobře. Já ty repro dostal spolu se zachovalou NC430 z pozůstalosti. Ten děda na to hrál do poslední chvilky a dokonce jsem k tomu dostal i přenosku AT61E, ještě zabalenou. Tak si mám s čím hrát. Snad jen kdyby se na to našla lepší výhybka, než jen kondenzátor. Asi by to hrálo lépe. Kdyby šlo někam nasměrovat, kde ta výhybka je. To bych byl vděčný. Drát tu je, soustruh taky, takže si budu motat cívky sám, stejně jako po šuplíkcíh zásoby žlutých kondenzátorů řady Tesla TC 205 a podobných. To bych do toho rád spáchal, aby mi to tu trochu hrálo. Jinak zrovna dorepasovávám mírně překopanou AZS 220, kterou jsem k tomu dostal také. Ale je to správný paskvil. Konce jsou z AZS220, ale korekce jsem dohledal na motivy TW40, takže otočné potenciometry a samozřejmě podomácku dodělaný přední panel z hliníku z popisem. Už mi to na stole hraje, tak to jen musím učesat a napáchat zpátky do krabice. Takže ještě jednou díky za podanou pomocnou ruku a já si jdu hrát. Protože kdo si hraje, nezlobí

Web

Re: Tesmax 861 (TESLA ARN 665, ARN 567, ARV 161)

Slíbená lepší verze výhybky na světě, viz první post.

Re: Tesmax 861 (TESLA ARN 665, ARN 567, ARV 161)

No paráda, to je dobře, protože zrovna dneska jsem dostal zprávu, že už mám navinuté všechny potřebné indukčnosti do výhybky, tak se do toho můžu pustit, díky za info, dobrá práce, musim pochválit

Web

Re: Tesmax 861 (TESLA ARN 665, ARN 567, ARV 161)

Proč sis je ale nechal navíjet, když jsi věděl, že schéma bude jiné?

Re: Tesmax 861 (TESLA ARN 665, ARN 567, ARV 161)

tak nečekal jsem že tam budou až takové změny, ale už se to vyřešilo, takže pohoda

Web

Re: Tesmax 861 (TESLA ARN 665, ARN 567, ARV 161)

Zaslech jsem to náhodou... mno materiál poměrně sehnatelný a mám tu dvoje malé Péefky to je vlastně komplet vršek.. Na posdek mi tu zbyly dvě 6684, ale což on by se páreček 664/6604 taky sehnal.... bylo by to poměrně nenákladné využití zbytkového materiálu....

Už mám Unicornovy TM380 a s nimi jsem spokojen...

(upravil Pech. 11. 3. 2018 20:22)

Re: Tesmax 861 (TESLA ARN 665, ARN 567, ARV 161)

zuki napsal:

Pokud uvažuji jen výsledné C sériové kombinace 3 kondů, tak je to cca 1,2uF (pro C3041=4,7uF, největší vliv na výslednou C má nejmenší z kondů a to je ten první kondenzátor s 1,8uF). 

1uF občas někdo používá k testu stability zesilovače...  Tak je vidět, že to nemusí být pro všechny zesíky  OK smile

I když je impedance 1,2uF/20kHz cca 6,6R , tak na "hranách" signálu to už trochu fázově "rozhodí" proud...  A "naťuknul" jsem tohle téma proto, že "paralelní kondy k zesilovači" tu ve výhybkách občas vídávám. Je dobré si  tyto souvislosti uvědomit... Podobné je to i u IO, když někdo dá na jeho výstup třeba kond na GND (umělá zem nebo nějaké pomocné napájení udělané pomocí z IO). Jen "speciály" s velkými výstupními proudy to ustojí, ostatní se klidně rozkmitají nebo jsou "jinak neposedné"...

Na vstup zesíku se také nemusí dostat signál jen do 20kHz...  V "živé" hudbě jdou frekvence podstatně dál...

antonio napsal:

Určitě než přepočítávání hodnot ze schématu je jednodušší kouknout na impedanci s fází (kterou jsem tu sice neměl), tam je všechno a jestli si někdo nebude pouštět 20 a víc kHz, nevidím problém, navíc jak už jsem psal, to, co máme v nahrávkách moc informací na tak vysokých kmitočtech hádám nemá, snad krom živé muziky vinyly, nicméně chlapci! nakopli jste mě a nová verze je na světě! big_smile

https://s18.postimg.cc/vzylym2gl/861predpo.png

Už upraveno nahoře.

Když tohle slyším - tu sestavu chci využívat jako sekundární protože mi po přechodu na Unicornovy TM380 zbyla upravená AZS223 dle místních doporučení a s pomocí místních odborníků (KD649/650, lepší zdroj, upravená fyziologie, řízení kliďáku, větší chladiče) protože na ty TM380 jí poněkud chyběly koně a já proto přešel na zrychlenou DPA223 od Antiho jako primární zesák...   Tohle bude do 4R a tak jsem předpokládal že si s tím bude AZS223 rozumět líp... aktuálně mám jako sekundár holé 1PF06233 a AZS100L..... Tzn materiál mám...

a když už jsem u toho... jak si s tím bude hypoteticky rozumět to porychlené DPA?

ARN 665/664 už mám po páru obstarané, cívky si budu muset zařídit, tak mám ještě dotaz, ta výhybka na první stránce je už ta lepší?

Re: Tesmax 861 (TESLA ARN 665, ARN 567, ARV 161)

Unicornovy TM380 jsou taky 4R a citlivost bude +/- stejná, takže pokud AZS nestačilo, nebude stačit ani tady.
Min. impedance je 4R a průběh fáze je absolutně poklidný, není důvod, aby si s tím i ten nejnestabilnější zesilovač neporadil.

Cituješ příspěvek dva roky starý, rok nato jsem napsal toto červeně.

(upravil TheLastUnicorn 13. 3. 2018 9:20)

Re: Tesmax 861 (TESLA ARN 665, ARN 567, ARV 161)

TM380 jsou dvě varianty. Jedna pro ARN664/665/6604/6614 a jedna pro ARN668/669/6608/6618. Střed a výška jsou u obou stejné (ARE5808 + D19TD), takže impedanci vlastně určuje basák.
Citlivost se bude skutečně u TM380 i Tesmax 861 lišit max tak o 1-2dB.

Re: Tesmax 861 (TESLA ARN 665, ARN 567, ARV 161)

Mám TM380 osmiohmové.

Re: Tesmax 861 (TESLA ARN 665, ARN 567, ARV 161)

Díky za tyhle fajn projekty. Po dlouhém hledání, které hotové reprobedny si koupit jsem dospěl k závěru, že za "ty" peníze regálovky žádné a za rozumné peníze sloupky taky žádné. Tady bych to viděl jednoznačně, na pokus to určitě vidím.

Re: Tesmax 861 (TESLA ARN 665, ARN 567, ARV 161)

Co, takhle, do té basové sekce dát 2x ARN665 akusticky zapojit jako pus-pull a tím pádem bude moct jít objem na polovinu a kmitací systém těch ARN bude tužší při stejném zachování všech ostatních akustických vlastností.
- Navíc větší výkonové zatížení, ale menší citlivost cca -3dB.

(upravil kaed 7. 10. 2018 19:32)

Re: Tesmax 861 (TESLA ARN 665, ARN 567, ARV 161)

ale asi se zvedne zkreslení... Možná by to stálo za pokus, co to udělá. TM380 sice mám, ale nijak dovnitř ten kus trubky a další ARN nedostanu, mám jej namontovanej zepředu...
Zkusil jsem to prohnat Amplionem, a asi to nestojí za tu práci, ve 30l by to mělo chodit místo do 48Hz (-3db) a jeden samotnej do 50Hz... když použiješ monacor SPH200KE, Dayton DA215-8, SICA8H2CP tak bude chodit v 30l BR do 39Hz ne li níž, stejně jako spousta jinejch moderních reproduktorů.

Re: Tesmax 861 (TESLA ARN 665, ARN 567, ARV 161)

butacel/kaed: Pokud bojuješ s velikostí, proč ne; pak je ale potřeba poupravit většinu hodnot, ale kdo to udělá? Jinak nejsem si úplně jistý tím tužším systémem, nerozumím jak by toho mělo být dosaženo; pak pokud isobaric, tak čistě teoreticky ne za sebou v tubě, ale orientovat oba magnety v jedné co nejmenší skříňce (tak nějak pod sebou), jednak kvůli stejnému Sd, druhak k symetrizaci Cms. Zkreslení se naopak sníží, ale toto vyloženě není problém ARN 665, je vcelku nízké, jediný problém je rezonance výš, dělit ho do 500 Hz.

Co se týče výkonového zatížení, pro normální poslech i občasný randál si nemyslím, že samotný 665, byť na papíře, je nedostačující, mnohem dřív přiběhnou sousedi. Na zvučení a párty to samozřejmě problém bude.

Re: Tesmax 861 (TESLA ARN 665, ARN 567, ARV 161)

Jako pardon, ale proč se sakra v dnešní době zaobíráš 30-40 let starou Teslou? Hifi doba kamenná?

Web

Re: Tesmax 861 (TESLA ARN 665, ARN 567, ARV 161)

Dík za rozvinutí nápadu.

(upravil J.L. 4. 3. 2019 19:40)

Re: Tesmax 861 (TESLA ARN 665, ARN 567, ARV 161)

Ahoj potřebuji vedet zda odpory  u středu a výšky 6 , a 3 ohm jsou realné či  to jsou  dc u tlumivek?  Díky.

Příspěvky [21 až 40 z 72]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Tesmax 861 (TESLA ARN 665, ARN 567, ARV 161)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£