Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Modifikace SoundBlaster X-Fi HD - výměna operačních zesilovačů

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 54 z 54]

(upravil Hadato 7. 10. 2018 20:42)

Re: Modifikace SoundBlaster X-Fi HD - výměna operačních zesilovačů

rvx73 napsal:

co to je, "sterilní" zvuk?

Docela pěkné detaily, pěkné, a ne přehnané podaní basů, nikde nic nepřebývá, ani nechybí. Je to ale taková chladné, ničím nenadchne a nezaujme.

Re: Modifikace SoundBlaster X-Fi HD - výměna operačních zesilovačů

Asi jsou potřeba "rozjásané středy" a "perfektní lokalizace" což nejlépe zajistí OZ z diskrétních součástek, s klidovým proudem přes 1A a nejlíp s nějakou lampou ve struktuře  big_smile

Re: Modifikace SoundBlaster X-Fi HD - výměna operačních zesilovačů

Bohužel LME49720 je zvukově opravdu nic moc. Jsou lepší kousky do DACu, které už byly zmíněny.
Hadato nemůžeš sem hodit fotky jak se ti to povedlo?

Re: Modifikace SoundBlaster X-Fi HD - výměna operačních zesilovačů

kaed napsal:

Asi jsou potřeba "rozjásané středy" a "perfektní lokalizace" což nejlépe zajistí OZ z diskrétních součástek, s klidovým proudem přes 1A a nejlíp s nějakou lampou ve struktuře  big_smile

Něco takovýho? smile Jsou tam i Dale rezistory, to přece nemůže mít vliv na zvuk, ne?
https://lh3.googleusercontent.com/KNmjaF3cDlgLDf5Dzk0LF8bYjWYtRqlMLZdpvmYuk6M6rzLyOzeeJEFE2diK_sYPwhhGVUE9x1cxNyZaj9v9jv-V1C3dfN_moMioUCMVLwZUuNUHS7-_8qgqP4Ntc9oYCV-P6qs9BRI7SY4d75sKFEjON9_5Dd7rDytyxroejFaHfv1tnYpQIlU4FCyj6GcT109Qk855d2OWldsBoZPW7uK6_g5IlMFkzzhLrQCa8a_QM-voIJ2SzcriOwKxk78XiA20qClCOoEbPU_ja-3ufL5dwxPTI57ghPV_Juy2ceSK3HFe-btIFG4Gboek-gUP4HDjoAiMa7ccais8OahOp5493Si_Vjx2cAMezsA442l1eGwVLhFy-JwznOjJSdZjag6HfjXnvsTDzXkwzGBs8RECohHwwQGOndgvmrqVoPm4BQyN90HHp8WuLSsm4GndghLAv5ILvF47Vz8lEe7rumtTx_r8qMbiG4P7bjg1q0mux_EDHwcD58B2Rtl4Kmic8FjNHavbecT0WifSBPauQ_ZHOoRGl-JkxrYf-K14wRepz4oaWU-_4YHZ0mPtlCOTqtARijkBDfeN36AiFp_1y5mPMjqGST5hcCWCn64qCAEBFX9qHIIUdS_DCMfN40o=w1272-h954-no

Re: Modifikace SoundBlaster X-Fi HD - výměna operačních zesilovačů

Jenom sem si trochu zarýpal, já už jsem asi hluchej, takže slyším až když už se to fakt nedá, jistě neslyším trávu růst, a zrovna na USB X-fi teď hraju a nemám potřebu se v ní vrtat... Ostatně ani to spotify mě nějak nepřesvědčilo o kvalitě toho co pouští do světa, a internetový rádia 128kb mp3 si jistě nic lepšího nezaslouží, naopak by se celkovej dojem mohl zhoršit.
U odporů chápu ještě něco jako TR191 - 193 z avěc, jejíž přínos se dá změřit, dál už jsou to masti z hadích ocásků. Ostatně ty modrý odpory vypadají, že jsou vyrobený stejnou technologií, tj napařený na skleněnou trubičku.

(upravil Dohnalik 8. 10. 2018 13:56)

Re: Modifikace SoundBlaster X-Fi HD - výměna operačních zesilovačů

To modrý jsou polypropylenový kondy. Philips, byly o dost lepší jako moderní wimy nebo i moderní polystyreny.

Re: Modifikace SoundBlaster X-Fi HD - výměna operačních zesilovačů

kaed:
Lampy a diskrétní součástky by byly fajn, ale to bych asi trochu nesplnil své zadání - zachovat funkčnost zvukovky... big_smile Lampy jsou ale v hledáčku pro sluchátkový předzesilovač, ale zatím jsem se k tomu nedostal.

orhore:
Finální foto v galerce na google drive. Shrnuto a podtrženo: Je hotovo, ale to pájení poslední patice bylo peklo. Místa pod vlastní paticí není mnoho a rozestupy 0.65 mm mezi středy pájecích plošek nejsou taky nic moc, k tomu ještě rezistory, které jsou poměrně blízko vlastní patici,a tedy se pájku dostat pod patici byl docela boj. Při pájení se mi povedlo pájkou dotknout jedné z vedlejších patic a konektoru na JACK, tak je to trochu ohlodané, ale nic zásadního, a hlavně, nic co by mělo vliv na funkci. Momentálně mám osazeno 2xLME49720 a na místě JRC4556 je prozatím OPA2604. Rozdíl oproti původnímu osazení je značný. Zkoušel jsem i běžné NE5532, které však byly subjektivně horší než původní osazení. Pozitivní je, že ten OPA2604 v pohodě zvládá vybudit má nízko-Ohmová sluchátka. Zatím to nechám tak a budu chvíli testovat, pak asi objednám jiné operáky a budu se v tom hrabat dál.

Díky všem za rady a pomoc!

Re: Modifikace SoundBlaster X-Fi HD - výměna operačních zesilovačů

Hadato - tak to sis pěkně vyhrál a obdivuji jak ses popral s místem a ještě tam naletoval nohy od patic. Zrovna tahle kombinace jakou jsi zvolil dělá měkčí zvuk. OPA2604 na konci poněkud eliminuje ten nezáživný zvuk dvou LME49720.

Re: Modifikace SoundBlaster X-Fi HD - výměna operačních zesilovačů

orhore:
Díky, byla to pořádná zkouška nervů, zvlášť, když jsem pořádně neviděl, zda jsou všechny nožičky patice připájeny nebo se jenom dotýkají pájecích plošek. Nevím, zda bych do toho šel znovu. Místa tam nebylo nazbyt, vyšlo to na desetiny milimetru, být ta patice trochu větší, tak už to tam nevejde. Jinak zvuk je o něčem jiném oproti originálu. Jak píšeš, ten OPA2604 na konci je hodně příjemný v kombinaci s LME49720. Zvuk je pořád přesný, detailní, ale je teplejší a příjemnější pro ucho než 3xLME49720, především pak v dolním a středním pásmu. Co mě nicméně netěší je to, že budu muset trochu zapracovat na nahrávkách. Některé věci co jsem před tím poslouchal, jsou teď za limitem poslouchatelnosti.

Re: Modifikace SoundBlaster X-Fi HD - výměna operačních zesilovačů

Jo, z těch fotek je vidět, že to muselo být náročné smile. Že bych to na té své také zkusil, když mi jen tak leží ve skříni?
Jak to myslíš s těma nahrávkama, že na nich budeš muset zapracovat? Jiný formát? Cos poslouchal předtím?

Re: Modifikace SoundBlaster X-Fi HD - výměna operačních zesilovačů

ta výměna SMD OZ za patice musela být hodně náročná, máš můj obdiv. Nemáš strach, že při výměně OZ v paticích ty patice utrhneš od plošňáku? přece jen nějakou sílu budeš muset vyvinout, abys je vytáhl...

Web

Re: Modifikace SoundBlaster X-Fi HD - výměna operačních zesilovačů

orhore:
Ano, jiný formát. Hodně věcí už sice mám v bezztrátovém formátu, pořád mi jich ale ještě docela dost zbývá v mp3 s 256/320 kbit/s, což rozhodně není ideál. Dříve ty chybějící detaily tolik nevadily, protože stejně nebyly pořádně slyšet. Teď po výměně operáků a poslechu bezztrátových formátů a následném přepnutí do mp3 je rozdíl pro mě zřetelně slyšitelný (možná je to sugesce daná změnou barvy zvuku, to se těžko v mém momentálním nadšení soudí).

Pokud zvukovka leží jenom ve skříni a je na hrátky čas, tak to rozhodně stojí za zkoušku. Kvalita plošňáku je ucházející, takže šlo všechno odpájet a připájet bez nejmenších problémů.

pzwak:
Chce to jenom pevné nervy, pevnou ruku a dobré oči, ale i tak díky! Musím uznat, že mám z výměny radost jak malé dítě. big_smile Jinak mám strach spíše z umisťování OZ, kdy je potřeby vyvinout docela velký tlak, aby šlo OZ do patice dostat. Mám strach, že se mi podaří zatlačit hodně na jednu stranu a ulomit nějakou z nožek - především pak v případě pozice té JRC4556 (ty patice nejsou nic moc, ale precizní patice by se na pozici JRC4556 prostě nevešla kvůli průměru nožek). Při vyndavání OZ podebírám malým šroubovákem, takže síla působí mezi OZ a paticí - síla na kontakty plošňáku je tedy minimální.

Re: Modifikace SoundBlaster X-Fi HD - výměna operačních zesilovačů

Hadato - chtělo by to nějaké trvalejší řešení v kombinaci operáků. Máš v plánu ještě nějak přeosadit, nebo to zatím necháš tak?
Jinak já to cítil kdysi podobně když jsem poslouchal jen mp3 a pak přešel na něco lepšího. Dnes už spíše jen analog.

Re: Modifikace SoundBlaster X-Fi HD - výměna operačních zesilovačů

orhore:
Asi to zůstane chvíli tak, jak to je. Hraje to opravdu hezky. Časem bych chtěl ale zkusit ještě OPA1622 a jiné OPA16xx deriváty, které tady padly. Mám totiž asi možnost se k nim dostat přes zkušební vzorky z TI, tak je škoda toho nevyužít. big_smile

Analog je super, ale zatím jsem ve fázi boje s technikou - mám tady starou Teslu HC 43 s Ortofon E5 přenoskou, ale ještě není provozuschopná. K tomu mi tady leží 3 krabice desek po dědovi - převážně klasika a jazz. Nicméně to chce hodně třídění, ke kterému zatím nebyla motivace, ale snad se povede.

Příspěvky [41 až 54 z 54]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Modifikace SoundBlaster X-Fi HD - výměna operačních zesilovačů

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£