Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Samuel HQ - 2x Monacor SPH-175HQ + Peerless XT25TG30

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: Samuel HQ - 2x Monacor SPH-175HQ + Peerless XT25TG30

Tehle rok bych se konečně rád dostal k tomu, kdy si postavim vlastní pořádný “bedny”. Máme nově zařízenej byt, takže nečekám v dalších letech nějaký velký změny a dnes při brouzdání po netu mi jak po designové, tak po parametrové stránce padly do okna sloupy od jednoho německýho konštruktéra. Plánoval bych tim ozvučovat obývák o velikosti cca 50m^2. Použití univerzální, jak TV, tak hudba - všehochuť. Je možnost bedny postavit úplně uzavřené a nebo s částecným, či úplným BR. Za 50€ nabízí kompletní projekt, což v rámci ceny zhotovení je jen minoritní částka.

Co na projekt říkáte? Máte snad někdo zkušenosti s jeho návrhy?

https://heissmann-acoustics.de/en/samue … t300-xt25/

Re: Samuel HQ - 2x Monacor SPH-175HQ + Peerless XT25TG30

Keď som chcel stavať niečo ja, pozrel som sa na http://vmaudio.cz/ a https://pkaudio.webnode.cz/ (nákup součástek na LSM
ZDE). Taktiež u susedov má TLU kopec projektov, prípadne z rady Totem

Re: Samuel HQ - 2x Monacor SPH-175HQ + Peerless XT25TG30

Totem už je dnes asi trochu za zenitem, ale LSM a neco od VMA jsem slyšel, a je to dost dobrý, každý nepatrně jiný ale oboje dobrý.

(upravil DJ_Rix 17. 9. 2018 19:29)

Re: Samuel HQ - 2x Monacor SPH-175HQ + Peerless XT25TG30

Na ten Samuel bych se vysral, jak už napsal Staffy, je tu pár dobrých autorů a slušných projektů. I ty totemy jsou velice slušný za tu cenu za kterou se to dá postavit.
Řekl bych že v úvodu začni dvěma otázkama:
Kolik chceš za hotové bedny jako celek dát (a to jak peněz, tak svýho času)
Jak jsi schopen si vyrobit ozvučnici a v jaké kvalitativní třídě by měla být ? (sám,musím někomu zaplatit aby je udělal,stačí mi stříklý sprejem a potažený fólií, požaduju dýhu a profi lakování)

Od toho se dá dál odvíjet co ti doporučit.

Re: Samuel HQ - 2x Monacor SPH-175HQ + Peerless XT25TG30

Co bych ocenil, kdyby ukazoval i fázi impedance, aby to bylo kompletní. Pak co je zajímavé, že vert. směrovky jsou tak rozdílné, že by takový rozdíl dělala stěna? Nevím... každopádně to nevypadá vůbec špatně, a pokud se ti to líbí, běž do toho. Pokud bych si měl vybírat já, tak vím, že za stejné peníze můžu mít Peerless HDS, což jsou konstrukčně lepší středobasy. Tyto Monacor/LPG/Etony jsou, myslím, přesazené SPH-176 do AL koše + vyšperkované žlutými kontakty a jinými póláky, tak, jak to umí jenom Eton.

Re: Samuel HQ - 2x Monacor SPH-175HQ + Peerless XT25TG30

Měniče Monacor stojí za prt.

Web

(upravil apollo444 22. 9. 2018 13:43)

Re: Samuel HQ - 2x Monacor SPH-175HQ + Peerless XT25TG30

Díky za komentáře. Co se rozpočtu týče, chtěl bych se vejít do 20 tis. Ozvučnice si plánuju vyrobit sám, výhybky také, finálka by byla v bílém lesku - tu bych nechal udělat u truhláře. U Martina V. jsem byl kdysi doma na poslech a musim říct, že je to profík na svým místě a nepochybuju ani v nejmenšim o jeho projektech a preciznosti. Projížděl jsem na netu mraky projektů, ale ten, co jsem posílal mě nějakym způsobem zaujal,... že tohle by mohlo být ono - nepopírám že předevšim ďíky netypickému vzhledu z následujícího videa https://youtu.be/uqnNeLY_gYs

Mám s audiem spíš čistě jen uživatelské znalosti a i to je důvod proč jsem chtěl dotázat na vaše názory, zda by stavba těhle soustav nebylo úplný šlápnutí vedle, pač poslech na živo jaksi nepřipadá v úvahu.

Nechám si to ještě projít hlavou, zatim mám ještě chvíli čas, protože minimálně do vánoc budem peníze sypat do dle ženy “důležitejšího” vybaveni domácnosti smile)

Re: Samuel HQ - 2x Monacor SPH-175HQ + Peerless XT25TG30

Už jsem psal, život je příliš krátký na špatné hifi.

1/ je to dvoupásmo - nikdy nebude hrát tak dobře jako stejně velké třípásmo
2/ Monacor stojí za prt.
3/ výškáč docela hodně směruje a 6,5" středobasy taky hodně směrují - mizerné prostorové podání
4/ 6,5" Monacor stejně dobře nezahrají basy, i když jsou dva.
5/ Tistíc a jeden konstrukční detail, který mají špatně ale nechce se mi rozepisovat.

Web

Re: Samuel HQ - 2x Monacor SPH-175HQ + Peerless XT25TG30

Ja mám z toho taký pocti že si si už vybral a teraz chceš od nás, aby sme ti potvrdili, že áno, je to dobrá voľba smile

(upravil apollo444 25. 9. 2018 7:51)

Re: Samuel HQ - 2x Monacor SPH-175HQ + Peerless XT25TG30

To vůbec né, i teď jsem na vážkách a začíná spíš převažovat volba VMA, pač jsou kompaktnější. Ty Samuely maji o cca 30% větší objem. Musim si udělat modely z papíru a umístit si je do místnosti, zda to nebude uplně bít do očí - bohužel v tomhle mám totiž jen poloviční rozhodovací právo uui

Re: Samuel HQ - 2x Monacor SPH-175HQ + Peerless XT25TG30

Návrhy od TLU (nemyslím teslácke) z RM si už pozeral? napr. URS3100...

Re: Samuel HQ - 2x Monacor SPH-175HQ + Peerless XT25TG30

Trochu oživím téma a na úvod bych se chtěl optat, zda má někdo zkušenost s Gato Audio PM-6 ?

Jsem teď hrozně na vážkách zda do nich jít. Původně jsem byl tak nějak rozhodnut pro VMA II S, ale naskytla se hodně dobrá nabídka na zmiňované Gato, kdy cenově vyjdou téměř stejně jako VMA II. Na VMA se mi líbili čisté středy a výšky, ač mi trochu chybělo spodní pásmo, bohužel Gato nemám možnost si poslechnout, ale dle recenzí by nižší frekvence měly být trochu umocněny, ale na úkor nějakých detailů ve vyšších frekvencích. Pokud by se našel někdo kdo mohl slyšet jak VMA, tak Gato, zajímalo by mě porovnání. Pro Gato hraje ještě pro mě líbívější design, na druhou stranu mám strach z toho, jak budou znít pokud je budu hrát jen 10cm od zdi (výrobce doporučeuje 50cm..., ale dle recenzí přo 30cm nebyl problém).

http://www.soundstyle.cz/produkt/gato-audio-pm-6/61

(upravil divnypocit 17. 7. 2019 12:47)

Re: Samuel HQ - 2x Monacor SPH-175HQ + Peerless XT25TG30

ty Gato mají prostě hrb v oblasti 50-60 jinak bych neřekl, že jsou lepší alespoň podle pohledu na měření. https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece … audio-pm-6 Ten hrb si můžeš vyrobit na ekvalizéru nebo pomocí loudness podle mě je to lepší než mít bedny s hrbem smile Navíc tvá poslechová místnost může podstatně ovlivnit reprodukci soustav na nižších frekvencích a budeš v pytli smile Doporučím koupit bedny, které mají výborné výšky a středy a spodek dohnat lehce na EQ případně časem dokoupit Subwoofer.

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Samuel HQ - 2x Monacor SPH-175HQ + Peerless XT25TG30

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£