Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktory » Výběr kvalitních střeďáků

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 25 z 25]

Re: Výběr kvalitních střeďáků

jura80 napsal:

Přitom středy jsou podle mě dost základ, ucho je tam na nepřesnosti docela citlivým...

Na tuhle poučku bych si vzpomněl až tehdy, kdybych měl co dočinění s průserem, ne běžnými repráky... a průserem myslím defektní měnič nebo ne-ideálně sestavený kus, co dělá problémy.

jura80 napsal:

- citlivost hledám 90 až 94 db/W/m, imp. 8R

I těch 90dB/W/m má absolutní minimum měničů a když už, tak neschopné zahrát nižší středy. Spokojíš se s kusy, co mají 85. Impedance není důležitá (pokud to vyloženě nechceš kvůli nestabilnímu zesilovači), klidně si můžeš vybrat 4R verzi, tu hned můžeš využít u 4", kde v 8R by už basáku citlivostně nemusel stačit.


Vlastně by mě zajímalo, v jakém stavu ty tvoje bedny jsou a jakou jsi jim dal péči? Píšeš "elektricky přeměřil" a "pokusil se o primitivní měření v okolí děliček"... to nevypadá úplně košér, pak taky jaká je bedna samotná, tvar, objem, vyztužení?

Jasně, ARV problematická je, ale rozhodně to není starý model jako ARV 360x, kde bývalo ztrdlé lepidlo. Problémy jako špona v mezeře, nevystředěnost nebo napnuté přívodní lanka jdou ošetřit a mechanicky tak dát systém dopořádku, pak není důvod, proč by to neměla být dobrá výška. Holky to holt ve výrobě prostě jen tupě skládaly, nakonec stálo to jen 400 usmolených Kč a pamatuju, že i to pro mě bývalo nějak moc. Rozhodně takto podobně průserové jsou i některé Monacory, třeba DT-300, extra se s tím nemazlí.

ARP neznám, 6614 chce svý... basák a bedna je jeden systém. V každém případě Tesly bývaly dělány na kvantitu, nikdo od toho nechtěl za ty prachy super konzistenci, jelo se v zajetém režimu a nebyli lidi, co by to posunuli dál a co by to uměli prodat... a je to škoda.

No nic, když ti Tesly smrdí, můžeš za pár peněz zkusit třeba MS-130, TF0510, SP-4/60PRO nebo žlutý 5" Dexon.

Re: Výběr kvalitních střeďáků

trochu off topic - jo, mám tady dva DT300 co prostě drhnou, a nejsem schopen je vystředit, mám podezření na ovalitu cívek s formery. Obrázky jsou někde ve vlákně o DT300 na repromanii. Možná se k nim ještě vrátím, až mi odlehne, momentálně bych to mohl vzít metodou "konečného řešení". Ale jiný vejškáče od Monacoru, Daytonu ani levný Vifa mirage tenhle problém nemají...

Re: Výběr kvalitních střeďáků

Zkus z nich odsát ferrofluid, možná je v něm nějaký bordel nebo je prostě nekvalitní. Taky povytrhat přívodní drátky cívky z lepidla. Dávají ho tam moc.

Web

Re: Výběr kvalitních střeďáků

tohle všechno proběhlo už loni, pořád jsou v depozitu.

Re: Výběr kvalitních střeďáků

Tak patří do koše. Já se s DT300 taky navztekal a nemá to smysl. Lepší je cokoliv od Vify.

Web

Příspěvky [21 až 25 z 25]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Reproduktory » Výběr kvalitních střeďáků

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£