Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

a nebo použij svobodnej software, a ne vyděračskej.

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

Ano,jsem z toho zpruzelý,ale emulovat prostředí Windows kvůli aplikacím se mi nechce.Je to dílenský noťas,mám tam diagnostiky pro auta a motorku.Už jsem se o to zajímal a měl nainstalováno ubuntu,ale pak jsem to vzdal.

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

Já bych takový opruz s aktivací u žádného windows netoleroval a udělal to podle sebe a na truc MS. Jenže to by jsme museli řešit na zcela jiném fóru.

(upravil Anti 16. 9. 2018 12:02)

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

Tak hlásím postup.Pomocí EaseUS todo backup se mi podařilo přenést systém na disk i s hláškou,že systém je aktivován.Nicméně problémy přetrvávají.To co jsem považoval za umírající disk,je zřejmě něco jiného.Ve správci mi běží systémová přerušení a někdy zabírají téměř  100% cpu.Momentálně se pokouším systém nainstalovat přímo z Windowsu,aby bylo zachované nastavení.Díky tomu zahlcení cpu to jde opravdu pomalu.Je to běs a děs...

Takže jsem to vzdal,a provedl čistou instalaci,bo nic nepomáhalo.Problém bude možná i internetovém připojení,protože se kupříkladu nedaří nainstalovat online adobe.Musím jej stáhnout celý.Takže zkusím aktivaci po telefonu...

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

O jaké procesy, které vytěžují CPU se jedná? Tipuju, že to bude mít něco společného s aktualizačním procesem. To je totiž bug ve windows 7, který MS nikdy neodstranil. Tohle vytížení může podle typu HW trvat i několik dní a úplně znemožní práci na PC.

Doporučuji nainstalovat windows 7 s integrovanými záplatami, aby se předešlo několikadennímu čekání než to bude ok: https://www.ulozto.cz/!466wqY6WShG2/w7- … -cz-sk-iso

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

Hlásí se to jako systémová přerušení-odložená volání procedur a rutiny přerušení služeb.Co jsem hledal,tak je to prostě přerušení systému při přetěžování cpu.Některým pomohl reinstal určitých ovladačů,mě to minule dělal disk který byl vadný a byl problém se čtením a zapisováním.Myslel jsem že odešel znovu,protože při startu párkrát windows nenaběhl.Aktualizace znám.ty spouští tuším svchost.Většinou je vypínám a nechám instalovat když je potřeba.

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

Jo, tak to je to, co znám jako dvoudenní aktualizaci Win7... Konečně mi to někdo vysvětlil, co za tím stojí.

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

Takže nakonec úspěšně dokončeno pomocí aktivace po telefonu...

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

jo, tohle pamatuju někdy na začátku tisíciletí, s XP bez internetu to byl můj chleba, než jsem někde získal aktivovanou multilicenci...

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

Ja som si myslel že tú aktiváciu po telefóne si už skúšal, to som už robil v živote min. 2x pri preinštalovaní systému.

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

Tak jsem se tu před nějakou řešil velikost RAM.A zjistil jsem,že poslední verze prohlížečů jsou schopny zhltnout jakékoliv množství paměti.Zrovna teď si otevře ný Firefox zabral 3 giga jakoby se nechumelilo...
Rovněž musím potvrdit zrychlení systému díky SSD.

(upravil stiglitz 14. 1. 2021 20:01)

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

Omlouvám se za příspěvek mimo mísu, z blešáku jsem přivezl Mezi flashkami něco. Nějak jsem sáhnul blbě a něco se mi nainstalovalo do pc, a ani boha to nemůžu najít. Hrozí něco? Ví někdo? Díky za každou odpověď. Prostě jsem to nahrnul do USB místo flash disku.
https://www.worthpoint.com/worthopedia/ … -522657383

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

Jedná se HW klíč, není potřeba to řešit.

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

To bude ovladač donglu, co sis koupil a strčil do USB (asi na Win10, ty mají zvykem hned shánět na netu ovladač). Je to hardwarový klíč k nějakému software, pokud nevíš ke kterému a nemáš k němu uvolňovací kód, tak je to na vyhození.
Měl bys to najít v Nastavení - Aplikace a funkce a tam si nechat seřadit aplikace podle data instalace. Název asi bude obsahovat slovo Aladdin, HASP nebo SafeNet. Dáš odinstalovat a hotovo. No a kdybys to nenašel, tak se taky nic neděje. Mělo by to být neškodné.

Re: Notebook:Nekompatibilita pamětí

Díky, nikdy jsem to neviděl, takže...