Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Pasivní vyhýbka pro PA

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

Téma: Pasivní vyhýbka pro PA

Situace uzrála do stavby 10" PA monitorů. Volba padla na odladěnou sestavu z Prodance, protože tu mám už delší dobu 4 nevyužité Emi. Delta 10A. Vyhýbka je jasná... https://www.prodance.cz/data/attachment … +ME10.pdf. Nicméně samotná stavba vyhýbky je pro mne novinka... dříve mi desky vč. osazení dělal známý dle zadaných parametrů, popřípadě i odměřil atd., nicméně ten už se tomu nyní bohužel věnovat nemůže. Varianty mám tedy dvě:

A) pustím se do toho nějakým bastlením sám. Proto prosím o radu. Pro vyhýbku tohoto výkonu, jak dimenzovat jednotlivé rezistory (5/10/20W) a  cívky (0,8 nebo 1,25 drát)?

B) lepší možnost... našel by se zde někdo, kdo by mi výše zmíněné vyhýbky sestavil, případně tip, na koho se obrátit? (Martin Šimůnek ještě funguje?  jeho web i fb jsou poměrně dlouho neaktualizované...) popřípadě někdo blíž (okres Chrudim a okolí, ale není podmínkou).

Díky

Re: Pasivní vyhýbka pro PA

Nechci dělat reklamu, ale musím smile Spíš je mi divný, že se s Lukysem ještě neznáte. http://reprovyhybky.cz/ , z Chrudimi celejch 44km.

Re: Pasivní vyhýbka pro PA

Ono těch zásad ke stavbě zas tolik není, není to složitá záležitost.
Plošák systém mraveneček, velké plochy spojovací mědi, odpory úměrně k pozici, výkonu reproduktorů a předpokládaného zesilovače. Sériové cívky ze silnějšího drátu, paralelní z tenčího. Cívky vzájemně vzdáleny, nebo posunuty o 90°. Počítat s topícími odpory...
Letmý náhled na Lukysovy díla naznačuje, že tohle všechno ví a umí...

Re: Pasivní vyhýbka pro PA

Díky wink zkontaktuji ho... jak říkám, doteď šly pasivní vyhýbky mimo mě,  tak nebyla potřeba to řešit. Obzvlášť když je to opravdu téměř za barákem se to jeví jako ideální volba.

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Pasivní vyhýbka pro PA

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£