Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Sluchátka » Sedlácké měření sluchátek

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 35 z 35]

Re: Sedlácké měření sluchátek

KarelXth>
Je pryč ta pěnová "vložka" a místo ní jsem dal jemnou prodyšnou vatu. Minimální množství. Sliboval jsem si od toho stažení převýšení na frekvenčce kolem 120 Hz. Hraje to s tím v pohodě, tak to tak zůstalo. Co mám HD650 už je moc nepoužívám, ale jsou to velmi pohodlný a zvukově neutrální sluchátka. Mám na nich též nový náušníky a polstrování hlavovýho mostu.

Jsou tu ještě AKG K701, ale ty mě moc nenadchly - málo basů - "tenký" zvuk.
Míval jsem AKG K601, ty byly dost podobný jako K701, možná trochu lepší basy.

Web

Re: Sedlácké měření sluchátek

Cloudy mám, ale len k PC a na hranie hier, na hudbu by som povedal že pre bežného nehifistu neaudiofila OK, prvý menovaný si vo zvuku všimnú chybičky.

(upravil KarelXth 28. 9. 2017 16:28)

Re: Sedlácké měření sluchátek

Blackrider: Aha, dík, já myslel, že tenhle mod se dělal až u HD558, ale tak nakonec 555 je přímej předchůdce, takže to dává smysl smile.

To chápu, AKG jsou všechny takový vychcíplý na basech. Ale na některý nahrávky je to dobrý. Nebo pokud hledáš v nahrávce nějakej problém, je to mnohem snazší, když ti to neduní do hlavy. Stejně tak, když jsem hodně utahanej, užiju si muziku radši s míň spodkama. Řada K612/K712 je asi nejbasovější, ale to údajně po přenesení výroby do Číny už neplatí. Měniče jsou nejspíš stejný, ale liší se náušníky a ty bohužel do průběhu na basech zasahujou zdaleka nejvíc. Takže na tom možná něco bude.

Mimochodem, kdybys chtěl dát AKG ještě šanci, zkus jim na EQ nepřidávat na basech, ale spíš ubrat pár dB někde mezi 2.5-6kHz. Přesně ti nepovím, Kx01 řadu nemám.

Staffy: Ano, souhlasím, ale jak jsem psal, tohle jsou o dost jiný sluchátka. Podívej na měření, zelená jsou původní Cloudy, žlutá je po úpravě. Mřížka je 10dB, takže ty rozdíly jenom ve frekvenční charakteristice jsou dost podstatný. O samotnym rozdílu uzavřený/otevřený nemluvě. Jinak netvrdím, že je to nějakej super high-end. Tvrdím, že tahle verze je o dost lepší, než originál. Že signaturou skvěle pasuje mezi Beyerdynamic a AKG. Že se příjemně poslouchají a že jsou (z tý trojice) nejvhodnější pro poslech při vysoký hlasitosti. A nakonec že se o ně nemusíš nějak extrémně obávat, protože jsou to prostě jenom Kingstony, takže když je poleješ kafem, nebo je rozsedneš, tak se to dá snést smile.
http://jpeg.cz/images/2017/09/12/p2eKv.th.png



EDIT: Omlouvám se všem, které to zajímá, za nefunkční odkazy. Mluvil jsem se správcem služby a je to z pochopitelných důvodů. Bude mi nějakou dobu trvat, než to všechno setřídím a znova uploaduju, ale budu to postupně donahrávat, takže za čas by měla být většina zpátky.

EDIT 2: HOTOVO

(upravil JeF111 3. 1. 2018 22:15)

Re: Sedlácké měření sluchátek

Tyjo, nějakou dobu už běžně na audio fóra nechodím a nestačím se divit co se tu děje. za tohle vlákno palec nahoru! smile
Taky jsem si kdysi tunil HD555 vyndánim toho pěnovýho nesmyslu na mřížce a koulel jsem očima z rozdílu. Tys šel s tuningama ještě o pěknej kus dál a to je vono! smile
Měl bych jeden postřeh ke značce Takstar, používám nějaké jejich mikrofony a za tu cenu dost dobrý, je vidět že ví co dělají . Pak ještě postřeh k AKG, několik jejich typů používám pro studiový monitoring (K141, 141mkII 171, 240) a pro tento účel jsou super, konkrétní a vyvážená. jejich hrbatost na výškách u dynamických signálů nevadí zdaleka tolik jako u našlapaných komerčních nahrávek. Problém v hifi jsou právě ty zmršené nahrávky, obvykle mají poměrně výraznou díru na spodních středech (aby se daly poslouchat na plastových PC speakerech které jenom hučí) a zřejmě proto jsou tolik preferovaná sluchátka se zdvihem na spodku kterým se to dorovná. Na hifi mi sedí ty modované HD555 líp než všechny AKGčka ale u mixu ani náhodou. Mám pocit že v nich něco uslyším až když je to moc, jsou jakoby hluchá, tak jim řikám hluchátka big_smile

Vlastním taky Beyery DT880 a ty jsou pro mě nepoužitelné. Příšerně tam trčí něco okolo 8-10kHz, to se nedá vydržet. Jinak by to asi šlo, vyrovnané ve spodním pásmu, ale ty výšky tolik píchají do uší že se nedá dobře zaměřit na ostatní pásma a jde poslouchat jenom samotný kopák nebo basa big_smile Takže jsou jenom pro basáky smile Je to už poměrně starý kousek se zlatými hliníkovými krytkami, nevím jestli nebyly nějak špatně skladované nebo něco takového, ale na obou stranách je to +- stejné takže je to asi vlastnost. Vypadají takhle: http://www.kjdtech.com/photos/rig/dt880.jpg
Pro mě opravdu velké zklamání sad

(upravil KarelXth 7. 1. 2018 15:54)

Re: Sedlácké měření sluchátek

Ahoj, no já už moc taky ne, takže promiň, že odpovídám až teď. Ono to na ty úpravy aspoň takovýhle neumětelský měření chce. A těší mě, že aspoň pár lidí to zajímá. Snad zase přibudou nějaký měření, ale teď jsem musel investovat do jiných věcí, než do sluchátek, takže asi zase za čas.
   
Je to celý strašně individuální, stačí se podívat na uživatelský recenze na kterýkoliv sluchátka. Ale souhlasím, že sluchátka se spíš temnější signaturou nejsou pro mixování optimální. Ono to v nich všechno je, ale špatně se to hledá smile. O technický stránce nahrávek radši ani nemluvit. Jinak já AKG používám i pro normální poslech, na metal to není ono, ale takový ty "oplodňováčky" s akustickou kytarou a zpěvem jsou na nich pěkný.

Beyery jsou pro mě skvělý, kdybys je chtěl za rozumnou cenu pustit/vyměnit za jiný sluchátka nebo tak, tak mi napiš SZ. Teda pokud nejsou opravdu shnilý smile. Slibuju, že u mě by nezahálely. A to je přesně ono. Podívej se na moje měření DT990, přesně tohle tam na výškách v reálu taky je, stejně tak v tvých 880. Tobě to vadí, já to zbožňuju. A není to tím, že bych měl zničený uši a nevnímal vysoký kmitočty. Je to sice zabarvení a odklon od neutrálu, ale mně je to příjemný (do určitý míry). A spousta lidí to prostě nesnese a ruší je to.

Re: Sedlácké měření sluchátek

DT880 STUDIO (nejstarší verze někdy z roku 1985-90) s náušníky ze Samson SR850:

https://jpeg.cz/images/2018/03/24/DT880_old_zl_prava_ze_leva.th.png
https://jpeg.cz/images/2018/03/24/DT880_old_zl_leva_ce_prava.th.png

Pozn.: Kvůli impedanci 600Ohm nebylo možné měřit jen se zvukovou kartou, takže byl za zvukovou kartu zařazen sluchátkový zesilovač S.M.S.L. SAP II PRO (TPA6120).

Krásná sluchátka, měření vypadá horší, než je subjektivní poslechový dojem z nich, ale co se dá dělat. Náušníky, se kterými mi přišly, už měly nejlepší léta za sebou, takže alternativně měřeno na náušnících ze Samsonů. Originální náušníky byly taky koženkové, takže je to původnímu zvuku blíž, než se současnými velury pro DT880/990. Časem změřím s velury na DT770, to by mohlo být to ono. Zvuk je klasický "Beyersound", tzn. mocná špička kolem 10kHz, subjektivně výborný prostor, detailní a transparentní zvuk, kterému není moc co vytknout.

(upravil JeF111 24. 3. 2018 21:46)

Re: Sedlácké měření sluchátek

Tak mám radost že se ti líbí smile A taky že na cháře vidím to, co jsem slyšel... Ten prostor se mi taky hrozně líbil a když jsem je poslouchal naposled než šly k Tobě tak jsem chvíli váhal. Ale pak přišly zvonky na Dark side (a jiné) a bylo rozhodnuto, to fakt nemůžu big_smile
Dík za měření. A za Šůry smile

Re: Sedlácké měření sluchátek

Já taky děkuju a jsem rád, že ta výměna byla oboustranně přínosná, to se nepovede vždycky. Těch výšek je opravdu víc, než u současných DT990 i DT880, ale třeba taková Tarja Turunen přes OTL je s nima fakt nezapomenutelná;-).

Mimochodem jsem se rozhodl trochu na výškách uklidnit i svoje DT990 PRO a udělat z nich něco jako "DT980" smile. Měniče DT880/990 jsou s největší pravděpodobností stejné, liší se pouze tím, že v 880 je před měničem plstěná vložka a zadní strana měniče je překrytá řídkou tkaninou, viz obrázky z webu www.fullcompass.com.

DT880
https://jpeg.cz/images/2018/03/25/880.th.png


DT990
https://jpeg.cz/images/2018/03/25/990.th.png


Zkusil jsem proto v DT990 použít 1mm tlustý plstěný terčík pod originální vložku, jako je to u DT880, výsledek je zde (žlutá originál, zelená s plstí):

https://jpeg.cz/images/2018/03/25/990_zl_bez_plsti_ze_plst_L.th.png
https://jpeg.cz/images/2018/03/25/990_zl_bez_plsti_ze_plst_R.th.png

měření je trochu roztřesené, měřil jsem na Artě emulované v linuxu a nedaly se pořádně srovnat úrovně, nicméně výsledek je jasný.

Hodně se mi to tak líbí, už to takhle nejspíš nechám. Prostor ani původní charakter 990tek tím nijak znatelně neutrpěl, jen je méně extrémní a poslechově to je velice dobré. Takže kdyby někdo chtěl zklidnit svoje DT990 a přiblížit je současným DT880, zabere to asi 3 minuty smile.

(upravil KarelXth 4. 9. 2018 16:28)

Re: Sedlácké měření sluchátek

Tak po delší době zase jedno měření. K702 mám už delší dobu, ale k měření jsem se dostal až teď. Vizuálně trochu změna, jednak nová verze Arty, jednak přes wine v linuxu. Parametry měření víceméně zachovány. Tady výjimečně měřen jen pravý kanál, kvůli asymetrickým náušníkům, ale obecně souběhy u AKG 6xx/7xx/8xx jsou ukázkové, to prokázala spousta jiných měření.

Takže AKG K702:
https://jpeg.cz/images/2018/09/03/k702_prava.th.png
https://jpeg.cz/images/2018/09/03/k702_thd_proc.th.png

Výborná sluchátka, rozhodně za nynější cenu lehce přes čtyři tisíce těžko hledat lepší, ve smyslu vyrovnanější a detailnější. Kabel připojený přes miniXLR pro mě rozhodně plus. Konstrukce klasická AKG, asi netřeba popisovat. Co mě překvapilo je ta špička na 8kHz, subjektivně jsem jí nijak zvlášť nevnímal a kdybych se podíval na ten graf a nevěděl, co je to za sluchátka, spíš bych hádal DT880 Edition smile. Je pravda, že zvukově mají k DT880 poměrně blízko, jsou taky rozhodně světlejší a vzdušnější, basy mají výborný rozsah, bez zdůraznění. V čem se od současných DT880 výrazně liší je (kromě toho, že ty výšky nejsou až tak zvýrazněné) je hlavně soundstage, ta je u K702 hodně široká, i když trochu nepřirozeně znějící pokud jde o hloubku (osu "z"). Detailnost je ještě o chlup lepší než u DT880/DT990. Hrají výborně jak na lampovém OTL 6n3p+6n13, tak na TPA6120. TPAčko trochu zdůrazňuje jejich studenější charakter, ale nenazval bych to problémem.

Pro běžný poslech bych asi upřednostnil K612, mají teplejší charakter a o kapku menší detail. Mají menší, ale přirozenější a kruhovější soundstage.
Pro kritický poslech asi K702, jsou detailnější, studenější, mají širší ale mělčí soundstage. Ale samozřejmě oboje jsou skvělá volba.

Re: Sedlácké měření sluchátek

No to je tedy zajímavé. nedávno jsem pořídil K242 HD které mají podle mého názoru hodně podobnou chrakteristiku. Poslechově jsem došel k nastavení ekvalizeru asi -4dB na 9kHz s Q=3,5 a -2dB na 150Hz s Q=0,7 kdy mi tyhle sluchadla přijdou mnohem vyrovnanější při srovnání EQ on/off. S tímto EQ si zvuk fakt užívám a od oka by mohl sedět i na tyhle K702.
Máš s k242 nějakou zkušenost?

(upravil KarelXth 5. 9. 2018 12:16)

Re: Sedlácké měření sluchátek

Ahoj, 242HD jsem ještě naživo ani neviděl. Ale kdybys měl s nima cestu přes KV kraj, tak je můžeme i změřit smile. Většinou měřím jen vlastní sluchátka, takže výběr není nekonečnej. Ale samozřejmě kdokoli bude mít zájem přispět k rozšíření databáze, budu rád. Zabere to v ideálním případě cca dvacet minut, naleju vám panáka a pokecáme smile.

Já u K702 necítím potřebu ten hrbek na výškách ubírat, zní to přirozeně, proto mě vlastně překvapilo, že tam vůbec je vidět. Maximálně u sušších rockových nahrávek přidávám cca 2dB od 100Hz dolů, ale i to jenom když mám náladu. Jestli máš možnost, vyzkoušej ty K612, jsou malinko basovější (než K702) a výšky mají klidnější, charakterově možná spíš blíž k Senn HD600. A na rozdíl od K240 (a možná i K242HD) jsou opravdu "rovný". Mohly by se ti hodně líbit a za necelý tři litry to je paráda.

Re: Sedlácké měření sluchátek

Hmm bohužel to je pro mě dost z ruky. Píští víkend budu pracovně v Praze (vinobraní na Vipichu). Ale to asi moc nepomůže...

Jediné rozumné tech-info o K242 jsem našel tady:
https://reference-audio-analyzer.pro/en … 240-hd.php

Bohužel ve srovnávací apce tenhle typ není ale je tam K612 a ty mě nějak významně vyrovnanější nepřijdou. Jediné co mě na K242 vadí je ten hrb nahoře, jinak jsou moc fajn. S ekváčem se to dá používat takže dobrý. Koupil jsem je náhodou jen proto že byly levné, tak jako do sbírky smile

Re: Sedlácké měření sluchátek

Mně je to jasný, to jen kdyby náhodou. S měřením na tomhle webu mám trochu problém, nesedí to u spousty sluchátek ani subjektivně, ani s jiným měřením. Zrovna třeba ty K612, ale i Beyery a další. Tak nevím. V reálu právě ty K612 nemají nikde žádnej významnější průšvih, jsou takový "hladký" v celym rozsahu, což mám pocit je ten průběh, kterej hledáš. Kdybys na ně narazil, doporučuju poslechnout, než si uděláš názor. Jo, K242 je ideální typ do sbírky, moc jich nikde nebude a jsou to takový načančaný K240, takže zároveň klasika wink.

(upravil KarelXth 8. 9. 2018 7:21)

Re: Sedlácké měření sluchátek

Měření alternativních pěnových vložek z Ebay pro AKG sluchátka K6/K7 řady.  Jsou to tyhle: https://www.ebay.com/itm/Fine-Tune-roun … 2749.l2649 ale prodává je asi dvacet prodejců. Výjimečně nejdřív změřeno a poslech bude následovat, protože to je na dlouho. Takže zatím bez mých keců okolo:-).

EDIT: No tak to ani tak dlouho netrvalo. Nedalo mi to a poslechnul jsem to na K612. Ve zkratce pokud by někdo měl pocit, že jeho AKG mají moc basů a málo výšek, můžu tyto alternativy vřele doporučit. Všechny přidávají na výškách (což by mi nevadilo) a "ztenčují" basové pásmo. Navíc ženský zpěv ztrácí fundament a zní jakoby z dálky, není to nějak výrazný jev, ale v porovnání s originální výplní je to jasně patrné. Kdybych si musel vybrat, asi bych bral tlustší řídkou pěnu (zelená křivka). Ale originál je prostě zdaleka nejlepší. Takže kdybyste někdo chtěli přisvětlit svoje temně znějící AKG smile, pošlu to prvnímu zájemci zdarma v obálce.

žlutá - originál
růžová - tenká řídká pěna
zelená - tlustá řídká pěna
modrá - tlustá hustá pěna
https://jpeg.cz/images/2018/09/07/AKG_vyplne_zl_original_ru_slaba_ze_silna_mo_husta_vyrez62b22e5e59245fb8.th.png

(upravil KarelXth 2. 3. 2019 9:36)

Re: Sedlácké měření sluchátek

AKG K72:
https://jpeg.cz/images/2019/03/02/K72_zl_prava_ze_leva.th.png

https://jpeg.cz/images/2019/03/02/K72_thd_2.th.png

https://jpeg.cz/images/2019/03/02/K72_d2_d3.th.png


Váhám, co o nich napsat. První dojem mě posadil na zadek, ale pak jsem začal slyšet chybky. Výrobce se chlubí rozsahem od nejnižších basů po nejvyšší výšky, bez zvýraznění nebo zabarvení. S první částí souhlasím, s druhou rozhodně ne.
     Izolace je průměrná, soundstage je "uzavřenková", ale to se dalo čekat a pořád je podání prostoru na celkem dobré úrovni. Detail průměrný, zkreslení vyšší než je u uzavřených sluchátek obvyklé a hlavně dost výrazná 3. harmonická, 100dB je na ně asi už trochu moc. Subjektivně zvládají i hlasitý poslech bez problémů a zkreslení spíš možná maskuje detaily u komplexnějších skladeb, než že bych ho vnímal jako "zkreslení". Co mi vadí je převýšení na FR kolem 500-600Hz, které jim dodává takovou divnou "teplou plastovitost" do projevu. Ve skutečnosti jsou basovější (ale ne přebasované), než se zdá z měření, náušníky netěsnily během měření dokonale, zkreslení je proto měřeno i se zvýšeným přítlakem (ale i tak je vyšší). Díra mezi 2-4 KHz není subjektivně tak hrozná, ale sluchátka bez zabarvení to fakt nejsou.
     Dlouho jsem neměl na uších žádné "uzavřenky" a jediné, které mi zůstaly na porovnání jsou Sennheiser HD-25, což je trochu nefér srovnání a ty jsou samozřejmě lepší naprosto ve všem. Pohodlí je dobré, sice koženkové náušníky, takže v létě asi víc pocení uší, ale to je vlastnost koženky, nikoli chyba. Konstrukce vypadá nečekaně slušně a robustně, mnohem líp než u cenově podobných Superluxů nebo Samsonů, u kterých se člověk bojí i kýchnout.
     Jako celek se i přes zjevné nevyrovnanosti a vyšší zkreslení poslouchají příjemně, nic v hudbě nechybí, jen se nekoná zvukově až takový zázrak. Ale kdybych je měl jako jediná sluchátka na užívání si muziky a neměl srovnání, byl bych asi za těch 800Kč nadšený. A na běžný poslech (ne mastering apod.) do prostředí, kde je potřeba mít uzavřenky, je s klidným svědomím můžu doporučit jako skvělou volbu za pár korun.

Příspěvky [21 až 35 z 35]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Sluchátka » Sedlácké měření sluchátek

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£