Téma: stillabs.com

Ahoj,

nelekejte se honosnosti názvu, nebo snad webu. To jsem já, starý Frank, který měl před třemi lety pocit, že by mohl svůj projekt předzesilovacího aparátu dovést do finálního stavu, za který by se nemusel stydět. Trvalo to dlouho, ale jsem spokojen.

K nahlédnutí zde: www.stillabs.com

Zásadní je to, že jsme s novým programátorem konečně doladili stabilní soft, s mechanikem nakreslili solidní bednění, aby dojem z hifi nekazil modushopí bastl, přidal se druhý buffer i zdroj pro cosi-jako-dual-mono a pár nových funkcí softu.

Výsledkem je nová verze předzesilovače s DRC ovládáním hlasitosti s novými tiššími relátky, oddělené zdroje pro audio kanály, vstupní impedacne 100k, OLED displej, solidní zkreslení i zvuk. No a aby mi nebylo trapně, mám novou značku i logo.

Radši se neptám na názory, ale kdyby to chtěl někdo vidět a slyšet, můžeme se domluvit. Jak jsem psal výše, dodělal jsem to pro radost a pocit dospělosti z dotahování věcí. Kdo bude prudit, přijedu ho praštit po hlavě mym novym dálkáčem z 22mm hliníkovýho ingotu! Howgh.

Pokud jste si ještě nevšimli, Frank=Frantrax.


http://site-634473.mozfiles.com/files/634473/catitems/prestandard-b10bb70eccc7c768f286c393fc640afb.jpg?1278250


http://site-634473.mozfiles.com/files/634473/catitems/preclassic-3f2cb5a8e4d492fdda124d3a1f70e68c.jpg?1278251


http://site-634473.mozfiles.com/files/634473/catitems/remote-734375b568d06df84e83432fa0b4b6fb.jpg?1073885

Re: stillabs.com

Dokonalosť je v detailoch... a to mnoho ludí nenapadne keď na svoje panely dávajú gravírovať nápisy velkým paličkovým písmom... Tiež teraz je jasne vidieť také hnusné je to tlačítko antivandal, keď sa to porovná s týmto...

Páči sa mi že všade sú len znaky a žiadne písmo, zaujímavé. Tipujem asi laser, sietotlač to asi nie je, vyzerá super.

To je tak dobrá fotka? Ja tipujem render smile

Re: stillabs.com

Kamaráde, žádnej render! Fotil jsem si to sám, máme profi světla, půjčil jsem si Canon 5D a 24-70L. I ten odraz dole je od lesklýho bílýho stolu. Jo a potisk je laser, je to podle mě decentní a zároveň dobře vidět.

Re: stillabs.com

minimalistickej design, mě se to líbí

Re: stillabs.com

Jo Franku, vypadá to luxusně... Ty už jsi fotil myslim před 10 lety co si pamatuji?

Web

(upravil Kritik 5. 9. 2018 6:01)

Re: stillabs.com

.

Web

Re: stillabs.com

Mě se to taky líbí, ale 1000E za hotovou věc je podle mě hodně. Sice vím, co obnáší kusová výroba, ale já uvažuju akorát o zakoupení desek a procesoru. Dodáváš k deskám schéma a osazovák? Displej je klasika lcd 16x2 nebo něco úplně jinýho?

Re: stillabs.com

Krásná práce Franku!

Re: stillabs.com

Tak co, kolenovrti ? Jeden průměrnej plat se vám zdá moc ? Víte kolik to bylo práce ? Máte i vy něco podobnýho ?

Re: stillabs.com

Kritiku: Díky. Nefotil, tyhle konkrétní komponenty mám cca 2 roky.

Kaed: Je to o tom, že to je kusovka, velkou část dělá mechanika a hodně tam je i práce. Prodat desky mě nic nestojí, návody k tomu mám, strávil jsem na nich taky hodně času, je tam vše potřebné včetně schémat, osazováků, kót, popisů funkce i "špeků", obrázky kabeláže, seznamy včetně šroubků. Displej je OLED.

Kazzatel: Mistře, ono se to ani mně jen tak na pohled nezdá, ale práce to byla a dlouhá. Ale mám radost, že jsem to mohl uzavřít.

Re: stillabs.com

Františku, mě nemusíš vykládat, co takovej projekt obnáší práce, ale zdejší škudlilové to nevědí, pořád totiž mají v podvědomí platovou hladinu dvacet let zpátky a s tou pořád argumentují, holt už takoví jsou a těžko budou jiný....

Re: stillabs.com

Líbí se mi to. Cena zřejmě odpovídá provedení, které je luxusní.
Jinak na ofiko stránkách jsem se dozvěděl, že F-Buffer je osazen dvojitým OPA2602 a výstupy posíleny diskrétním diamond bufferem. O tom operáku jsem na netu ale nenašel nic smysluplného. Existuje vůbec? Ale zde navíc píšeš, že se přidal druhý buffer, takže jsou nakonec osazeny čím? Pokud to není tajemství.

kazzatel - nikdo není kolenovrt, jen každý musí svoje peníze investovat s rozumem a kolikrát do jiných důležitějších věcí.

Re: stillabs.com

LOGO je super!

Re: stillabs.com

Jo, je potěšující že tu ještě kromě jinho někdo umí fotit.
ten symbol vedle tlačítka vypínače je mute?
jen jedna výtka, fakt musel být vzadu ten nápis MADE IN EU?

Re: stillabs.com

Crifodo napsal:

Jo, je potěšující že tu ještě kromě jiného někdo umí fotit.
ten symbol vedle tlačítka vypínače je mute?
jen jedna výtka, fakt musel být vzadu ten nápis MADE IN EU?

Re: stillabs.com

Crifodo napsal:

... fakt musel být vzadu ten nápis MADE IN EU? ...

... a líbil by se ti nápis MADE IN PRC ? ... big_smile

(upravil mechanik 6. 9. 2018 9:36)

Re: stillabs.com

kazzatel, mám niečo podobné a viem kolko to bolo práce wink Za predné panely na 2 koncáky, preamp, dac, zadné panely k tomu všetkému a bočné panely čisto preamp a dac som zaplatil 1200e.

Keby to niekoho zaujímalo a Frankovi prilíš nevadilo, môžem vysvetliť ako to asi s výrobou pebieha. Keď to kazí tému tak založím novú a tuto sa to zmaže.

chladiče krok prvý:
Chcete si objednať chladič, chcete nejaky masivnejší, takže nech to nevyzerá ako MODU a rozhodne nech to nie je z dvoch kusov... Gamma aluminium má peknú ponuku. Bohužial tak masívny chladič v dostatočnej šírke pre hlbku krabice HiFi komponentu nemajú ale dá sa dohodnúť na zváraní. Môžete sa fakt radovať že gamma aluminium má chladiče špičkovo okotované, je tam vidieť velkosti rebier, medzier, dokonca radius na konci rebra... Každopadne presná medzera a výsledné rozmery chladiča sú trochu otázne. Firma hovorila tušim o roztažnosti materialu a dalších veciach... Vo výsledku teda niesom prekvapený že chladič je asi o 0,75mm väčší než som počítal a medzera medzi rebrami v bode zvaru je aj tak menšia než tie ostatné... Pritom podla kót to dokonale sedelo a riešili sme to do telefonu, aj cez mail a ešte som napísal k výrobe každého panelu odstavec textu... Dnes by som im povedal aby zachovali zhodnú medzeru a že výsledné rozmery chladiča ma nezaujímajú. Po výrobe by som velkosť chladiča odmeral a následne dal vyrobiť zvyšné plechy krabice. Každopadne tu nastáva problém. Čo keď výsledný rozmer nebude na presné milimetre alebo polmilimetre? Dajú sa všetky tieto informácie vôbec pred výrobou prebrať a pochopiť z oboch strán? Myslím že nie. 

chladiče krok druhý:
chladiče od gamma aluminium sú krivé, teda prehnuté. Realne by takto zvarený chladič mal teda 2 "vlnky". Na to ma výrobca upozornil a prefrézovali celý povrch základne. Ale hádam by ste nečakali že zrazu je celý chladič rovný... Stále bude mať krivé zakončenia rebier a kedže tam je rádius tak tie už ofrézovať do roviny nepôjde. Tak isto oblasť medzi základnou a začiatkom rebier zostane krivá...

chladiče krok tretí:
a sme u základného problému, povrchová úprava materialu - idealne pieskovanie a následný elox. Bohužial po každom rezaní alebo frézovaní plocha nezostane dokonale rovná a elox to nezakryje. To môžete dúfať že chladič nemá niekde nejaky skrabanec, to je asi neriešitelný problém... Žiadna firma alebo takmer žiadna firma v CR a SR vám neurobí všetko čo s materialom potrebujete urobiť, alebo áno a nechá si to poriadne zaplatiť, alebo si to nechá zapaltiť a ešte to poserie. To znamená že napríklad gamma nevie opeskovať... Teraz je otázka čo dalej, to preskočím. Elox - keď sa nedohodnete na bodoch pre uchytenie chladiča pri eloxovaní, teda idealne na miestach ktoré nebudú vo finalnom produkte vidieť, tak sa kluden stane že chladič bude mať niekde flaky bez eloxu alebo ešte dalši poškodenia a bude ich dobre vidieť... Je nutné vyrezať závity a neviem či sú v gamma vôbec ochotní toto riešiť... 

Čo tak fischer? To je firma, chladiče údajne niesu prehnuté, v katalogu je všetko krásne definované a vysvetlené. Píšu o stopách po frézovaní aj o nutnom definovaní bodov pre uchytenie materialu v prípade eloxu... Inak robia aj chrom a pieskovanie tiež vedia. Zdá sa že vedia všetko.

Cena chladičov vrátane eloxu a narezania na potrebný formát bola cca 300e, čo je vzhladom k masívnosti profilu a váhe podobná cena ako v gamma, myslím za presne tie isté úkony. Tak som si dal naceniť zvyšné kroky... Urobil som v novom projekte nejake dizajnové zmeny a potreboval som na konci všetkých rebier rádius R10 (pôvodne ostré), dalej odrezať jedno posledné rebro a všetko opieskovať. Po týchto úkonoch - R10, rebro dole, piesok cena vyšla o 1000e vyššia big_smile Rozdiel asi 200e podla toho či objednávku riešite cez SOS, alebo rovno fischer.sk - kde sa krútili že si to do AJ alebo NJ nechcem sám preložiť big_smile že by to len preposlali do nemecka či kde...

Okrem toho som to ešte silne zjednodušil. Zváranie ma iný odtien než zvyšok chladiča... Môže sa stať že vám firma chladič hnusne "odihluje" a pokazí tým hrany. Chladiče od fischer sú tak zle okotované že keď chcete odrezať posledné rebro netušíte ako to výrobcovi okotovať a netušíte aký bude výsledný rozmer... a ešte by sa toho našlo...

K veci, panely. O paneloch je to tiež na pekne dlhý text, no to už asi písať nebude. Tých problémov čo pri výrobe môže vzniknúť je hromada. Tiež potrebujete firmu čo má prístup ku kvalitnému materialu, CNC fréze, eloxu, pieskovaniu a stietotlači/laseru... Schválne takú skúste pohladať big_smile Je to ako rubiková kocka, rôzne kombinácie ale takmer nikdy nesedí všetko čo má big_smile Aj keď všetky technologie majú môžu to proste odfláknuť a výsledok nebude dobrý.

Frank má nádherný dotiahnutý dizajn a nehanbil by som sa to postaviť vedla solution alebo audionet, na rozdiel od väčšiny ostatných produktov z CR/SR, o DIY radšej ani nehovrím... Jasné nie je to pre tých ktorým stačí karabica z ocelových plechov od MODU, alebo krabica od topánok big_smile Keď niekomu stačí stavebnica z ebay tak by do tohoto vlákna nemal asi vôbec písať.

Re: stillabs.com

Pokud se jedná o kusovou výrobu, tak pro jednotlivce to bude vždy krkolomná a hlavně předražená cesta s nejistým výsledkem. Kvalitní provedení a vzhled je důležitý, ale nesmí sežrat 99% nákladů.

Re: stillabs.com

Crifodo: Dík. Ano, to je mute. To made in EU je asi 2-3 roky starý nápad, pak jsem to už neměl chuť měnit, navíc, krabice byly potištěný. Pro Ameriku/svět to možná zní líp, než CZ, což by si pletli s Čečnou, nebo nějakou částí Ruska.

Mechanik, nech to tu, rád si počtu.

Kaed, Orhore: Já si nemyslim, že 1000 Eur je hodně, protože yvukem a provedením to odpovídá dražším přístrojům. To je z pohledu trhu. Z pohledu výrobních nákladů - šel jsem s cenou nejníž, aby neutrpěla elektronika ani design. Nejsou tam nesmyslně drahý věci. Jaku už bylo řečeno, je to kusová ruční práce, mít to jméno, stálo by to 5x víc. I pokud se vám cena nelíbí, respektujte ji. Máte buď možnost jít dál, nebo si to navrhnout sami, nebo si koupit plošáky a nebo i stavebnici. Samozřejmě můžete i komentovat, ale to svět stejně nezmění. A co mi smí nebo nesmí sežrat jakou část nákladů je stejěn moje věc smile Peace.

Re: stillabs.com

Ne Franku, nemyslím si, že je tvůj výrobek drahý. Jsem reagoval na mechanikův příspěvek. Ale měl jsem dotaz výše na osazení těch dvou bufferů a použití obvodu OPA2602 o kterém nejsou žádné informace na netu.