Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Visaton CONGA vs VOX 253 MTI

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

Téma: Visaton CONGA vs VOX 253 MTI

Ahojte, tak po dlhej dobe som sa rozhodol postavit si nove bedne, budu prevazne na filmy (70% filmy a 30% hudba)...Vybral som si tieto dva modely, ale teraz potrebujem radu, ktore budú vhodnešie a menej naročné na zosík.

Prve bedne som robil všetko ručne a boky som ohýbal, teraz by som si to chcel dať vyrezať na CNC, takže ak tu je niekto z okolia Nitry s CNC budem rád smile

A ešte jedna otázka, ozvučnice nechcem robiť hranaté ako v projekte, takže ich chcem navrhnúť a presne vypočitať, v akom programe si to viem spraviť "najjednoduchšie"?



Vopred ďakujem za vaše odpovede smile

(upravil marcin 4. 9. 2018 22:37)

Re: Visaton CONGA vs VOX 253 MTI

erikzet napsal:

ktore budú vhodnešie a menej naročné na zosík.

Aký máš zosilňovač? Vhodnejšie asi nie je vhodné slovo smile Ale menej náročné budú tie Conga.
Píšeš o použití 70% filmy, čiže predpokladám, že pôjde o nejaký receiver a lacné aj tie drahšie sú obvykle dimenzované na 6 a viac ohmov, takže by som neriskoval a určite Conga.

Ak sa rozhodneš pre nejaký odladený projekt s výhybkou, tak sa ho treba držať. Maximálne by som zaoblil hrany ozvučnice. Určite nemeniť rozmery čelnej steny, jej sklon a umiestnenie meničov na nej. V tomto prípade, by sa ešte dala upraviť výška a následne hĺbka. Inak tie projekty Visaton aj tak nie sú žiadna sláva.

Re: Visaton CONGA vs VOX 253 MTI

receiver mam Denon AVR-X2500H. A ja nechcem menit rozmery, len chcem dat ozvucnici trocha zivot smile.  Naklonena troska dozadu, oble hrany atd.

Preco nie su ziadna slava? Co som robil projekt visaton alto 3c, tak hraju perfektne. A na forach som vsade cital pozitivne komentare na visaton.

Re: Visaton CONGA vs VOX 253 MTI

K tomu receiveru určite Conga.

Ku Conga, výhybka, konfigurácia:
Výhybka je ladená v osi do roviny, resp. s miernym navýšením smerom k vysokým frekvenciám. Tento údaj nie je postačujúci na kvalitné odladenie výhybky, lebo nepostihuje to, čo sa deje mimo osi. A je celkom isté, že tam to dobré nebude. Výsledkom je pekná osová charakteristika, ale výkonová charakteristka plynulá nebude a to je to, čo spolu s odrazmi miestnosti počúvaš (zjednodušene povedané).

Deliace frekvencie tiež nie sú zvolené najvhodnejšie, hlavne z pohľadu stredového meniča. Vzhľadom na jeho nízku citlivosť nie je vo výhybke skoro vôbec utlmený. Toto spolu s pomerne nízkym delením dole a jeho zaťažiteľnosťou bude príčinou vyššieho skreslenia pri vysokých hlasitostiach.
Horná delička je príliš vysoko, v oblasti, kde už streďák výrazne smeruje. Tu je napojený na kalotu, ktorá ešte výraznejšie nesmeruje. Výsledkom bude nepekná výkonová charakteristika.

Ak bude čelo zaklonené, tak to ovplyvní frekvenčnú charakteristiku.

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Visaton CONGA vs VOX 253 MTI

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£