Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Mullard 3-3 lampovy zosilnovac v stereo verzii

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 43]

Re: Mullard 3-3 lampovy zosilnovac v stereo verzii

Male deti mam,ikdyz jsem na to uz asi stary...lampy mi z patic nevytahuji...navic lampa ktera jede na 600V je behem nekolika desitek sekund radne rozpalena,takze pokud hrozi nejake nebezpeci,tak spis popaleni nez uraz vysokym napetim...jak zesilovac vypada je vec osobniho vkusu jednotlivce,ja se snazim toto respektovat...myslim,ze se ty kryty a sitky nad elektronkama muzou znacne podilet na degradaci zvuku vzhledem k rezonancim,vetsina elektronek je znacne mikrofonicka...

Re: Mullard 3-3 lampovy zosilnovac v stereo verzii

V Mullardu, pokud  požijete dobře dimenzované odpory a kvalitní signálové kondenzátory, tak opravy se omezí na výměnu elektronek a několika elektrolytických kondenzátorů běžných a dostupných hodnot. Proto podobné přístroje fungují desítky let. Audio Research obdařený kvalitním symetrickým vstupem a stabilizovaným zdrojem, je ovšem poskládán z velkého množství diskrétních součástek na deskách pospojovaných konektory. To bude už za pár let oříšek shánět některé či nahrazovat součástky. A znáte to. Čím měně se toho může pokazit. Elektronky do starého Mullardu jsou stále ve výrobě a po skladech i retro kousky nejvyšších kvalit. Osobně bych si nevybral ani jeden z nich.

Web

Re: Mullard 3-3 lampovy zosilnovac v stereo verzii

Kudliblbko, mechanický zábrany v zasilovači nemají za úkol nějak kurvit zvuk, nýbrž je to bezpečnostní prvek a pouze idiot ho nepoužívá a i případně odstraňuje...A 600 V je běžný anodový napětí na výkonových flaškách, takže si takovýhle kecy příště odpusti....

Re: Mullard 3-3 lampovy zosilnovac v stereo verzii

mechanik napsal:

Ja by som hlavne nejako zjednotil tie 3 gombíky, každý je iný, nevyzerá to dobre...

Proč by to nevyzeralo dobre? Pokud budou všechny 3 stejné, tak to bude prostě nudné!

mechanik napsal:

....., deti nemám, som na to ešte mladý big_smile ja mám len HiFi dítka smile

To nevadí, to doženeš. Jen mě napadlo mechaniku, i když mi do toho fakt nic není, vzhledem ke tvým aktivitám na fórech, vymýšlením a stavěním tun elektrotechniky..... pracuješ vůbec, živíš se prací jako takovou? Z mého pohledu jsi buď něco velkého zdědil a nebo vyhrál v loterii? Jinak i kdyby jsi nespal, tak to není možné vše stíhat big_smile . Můžeš odpovědět do SZ.
Omlouvám se za OT.

Re: Mullard 3-3 lampovy zosilnovac v stereo verzii

2kazzatel:puvodne se mi ani nechtelo odpovidat,trochu mne, jesitu ,urazilo,ze jsi zkomolil muj nick,nejsi prvni a vlastne je to celkem vtipny,takovej folklor...
2all: abych to uvedl na pravou miru,samozrejme bezpecnost je na prvnim miste,jen jsem chtel upozornit na to,ze kryci mrizky z tahokovu a ruznych perforovanych plechu se vetsinou negativne projevi na zvuku...mam vyzkouseno u jednocinnych zesilovacu,push pull jsem zatim nezkonstruoval...ve svych zesilovacich mam velkou cast konstrukce z preklizky,obcas masivu v kombinaci s duralem alespon 3mm tlustym,nektere elky uchyceny na sielentblocich... bezpecnost resim tak,ze mam jistic pro zasuvky v poslechovce pod zamkem...
2elipsa:presne tak,i mě se osvedcuji nejjednodussi konstrukce a duraz na kvalitni komponenty...

Re: Mullard 3-3 lampovy zosilnovac v stereo verzii

s tou bezpecnostou je to dost relativne, totiz ak su elektroky vonku, maly nezbednik sa musi trafit presne do dvoch dierok anody diody. a terazsi polozim otazku  je nebezpecnejsia elektricka zasuvka 1:2 , ci elektrokovy zosilnovac 2:44
...ale tak klasika kazzatel ma patent na vsetko, asi preto ten nickname smile

Re: Mullard 3-3 lampovy zosilnovac v stereo verzii

Tuhle otázku ti zodpoví každý bezpečnéstní předpisy : nebezpečnější je ss napětí....

(upravil bastl 1. 9. 2018 14:47)

Re: Mullard 3-3 lampovy zosilnovac v stereo verzii

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ochrana_p … Dm_proudem
SS je nebezpečnější ale už si nepamatuju proč. Něco s krvinkama ???

Re: Mullard 3-3 lampovy zosilnovac v stereo verzii

Zpusobuje elektrolyzu- rozklad krve.. Stridave zase krece- rozhodi srdce z rytmu.

Web

Re: Mullard 3-3 lampovy zosilnovac v stereo verzii

Ja som za zadeklovane zosilnovace, je to prakticke a da sa na to polozit cokolvek atd... ale odkrytovane maju svoje retro caro a mam aj taky. K bezpecnosti a vyhlaskam asi tolko, ze vyraba sa vela zosilnovacov co maju odnimatelne kryty na elektronkach a 99% pouzivatelov aj tak tieto kryty dava dole aj ked v navode pisu opak, nepoznam ale pripad aby to niekoho zabilo, lebo vacsinou uzivatelia tychto zariadeni niesu maminky s detmi.

Kazzatel s vyhlaskou a ss mas sice pravdu, je to proste ako to je, ale povedzme si uprimne co ta kopne skor, ak sa dotknes samotneho jedneho koliku co ma +DC alebo ak sa dotknes samotneho koliku na ktorom je faza? zaujimava tema na zamyslenie. DC ti nespravi nic kym sa nedotknes zvysku, faza slahne kym nemas 5cm gumaky na nohach...

a +600V nemavaju bezne elektronkove zosilnovace... je to skor komplikacia ako uzitok z hladiska izolacnych pomerov.

Re: Mullard 3-3 lampovy zosilnovac v stereo verzii

Po nedávném incidentu musím potvrdit "kazzatelova" slova, přestože mám "lampáč" s deklem, nechal jsem jej (dekl) po večerním poslechu odstraněný a hned druhý den, naštěstí při vypnutém stavu, dostal zásah od dcerky při hodu golfovým míčkem, odnesla to jedna předzesilovací elka. Kdo by chtěl inspiraci s "deklem" tak doporučuji konstrukce od Luxmana.

Re: Mullard 3-3 lampovy zosilnovac v stereo verzii

kazzatel napsal:

nebezpečnější je ss napětí....

Prostředí      Při dotyku částí    Bezpečná malá napětí živých částí (V) střídavá ~    Bezpečné malé napětí živých částí (V) stejnosměrné —

Normální                    Živých        50                                                                                                                      100
                            Neživých            50                                                                                                                      120

Nebezpečné           Živých            25                                                                                                                        60
                           Neživých            50                                                                                                                      120

Zvlášť nebezpečné    Živých            12                                                                                                                        25
                           Neživých            25                                                                                                                        60


https://cs.wikipedia.org/wiki/Ochrana_p … Dm_proudem

Re: Mullard 3-3 lampovy zosilnovac v stereo verzii

Dat tam vypinac na zamek a je... smile

Web

Re: Mullard 3-3 lampovy zosilnovac v stereo verzii

https://elektrika.cz/data/clanky/o-ucin … organismus

z výše uvedeného vyplývá, že při dotyk na anodové napětí je nebezpečný vždycky, taky pro nelineární závislost impedance těla na napětí. "Prorážecí" napětí povrchových částí pokožky je přitom téměř vždycky (÷200) u lampáče k dispozici.
Síťové zásuvky jsou už nějaký čas k dispozici ve verzi se zakrytou dvojicí dutinek L+N, taky je skoro 30 let běžnou a nařízenou součástí bytové instalace proudový chránič. SS zdroj v lampáči toto ovšem obejde.
Předpoládal bych, že každý i letmo zběhlý pracovník v audio je současně všeobecně tak elektrotechnicky fundovaný, že se snaží u svých konstrukcí možnost dotyku s nebezpečným napětím ne bagatelizovat, ale vyloučit!
Námitka, že zakrytování bedny zhorší zvukově funkci zesilovače, je pozoruhodná námitka.
Takže technicky i esteticky vyzrálé profi výrobky jsou vlastně zvukový šrot proti amatérským faloidním šuplíkům.

Re: Mullard 3-3 lampovy zosilnovac v stereo verzii

Stejnosmer vypali v  miste dotyku diru, pri vyssim napeti popaleniny..

Web

Re: Mullard 3-3 lampovy zosilnovac v stereo verzii

reeb napsal:

Stejnosmer vypali v  miste dotyku diru

Totéž dokáže i 50 Hz, zatlačoval jsem rukou rozholené dráty CYKY5x2.5 do krabice, nejdelší byly dvě fáze. Dva měsíce se to hojilo.
Baba žvanila a žvanila, vykecávala nám díru do hlavy a neshodil jsem si jistič.

Re: Mullard 3-3 lampovy zosilnovac v stereo verzii

Crifodo napsal:

Takže technicky i esteticky vyzrálé profi výrobky jsou vlastně zvukový šrot proti amatérským faloidním šuplíkům.

http://www.jj-electronic.com/images/stories/product/amplifiers/jj_828/amplifiers_828.jpg
http://www.jj-electronic.com/en/jj322
http://www.jj-electronic.com/en/jj828

Re: Mullard 3-3 lampovy zosilnovac v stereo verzii

ono sa mozno k tomu dodava inverzny ochranny prvok
https://thumbs.dreamstime.com/z/beautiful-blonde-girl-golden-cage-fairy-forest-fashion-shot-36632105.jpg

Re: Mullard 3-3 lampovy zosilnovac v stereo verzii

riki: konečně pořádnej "zesilovač" big_smile

Re: Mullard 3-3 lampovy zosilnovac v stereo verzii

Je tento zesilovač vysoce věrný (Hi-Fi)??

Příspěvky [21 až 40 z 43]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Mullard 3-3 lampovy zosilnovac v stereo verzii

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£