Re: Fullrange. Který?

Snese i uzavrenou bednu, to neni problem, ale objem musi byt vetsi, alespon 2x a nema to pak basy, spodek, nebo jak to popsat.
Je to takove huhlave.
Ja sem si nebyl jisty, proto sem delal to RJ enclosure, jako experimet, na ruzne menice, SP200X, BG20, nebo FE206, kdyby to nevyslo, na SP205.
Ja si to procitam, neuvedl se vysledni rozmer te finalni bedny.
340x480x190, je vnitrni rozmer.
Predni deska je 300x400
Mezera vychazi mezi 19-28mm
To je nejmensi rozmer, kdy to cele tak nejak funguje v nirvane.
Dulezite je tlumeni vnitrni, nejlepe fluval, nebo neco podobneho, jak je toho tam malo, neni to dobre.
Dokonce je slyset rozdil, kdyz na magnet das tenisak, nebo ho tam nedas.
I kabel, ktery se dotykal okraje diry, byl slysitelny a neprijemny zvuk.
Menice se musi ale rozehrat, nejaky cas jim to trva, je to slyset v rozdilu menice, noveho a rozehraneho, kdyz sou vedle sebe.
Dokud se ten menic nerozhybe, nema proste spodek.
Nastavenim vysky mezery, se da naladit hodne.
Je to takovy radoby bassreflex.

Re: Fullrange. Který?

Teda, tak to jsem se trefil slušně. smile Původní záměr byl 350x350x250 mm. Rozdíl je teda asi litr. Udělám RJ enclosure, nebudu riskovat, že to bude huhlat, konstrukci už mám promyšlenou, bude to zakrytované vintage průzvučnou tkaninou, ale víc už neprozradím. smile

Re: Fullrange. Který?

Co se tyce "sily" ozvucovacich schopnosti toho systemu, na outdoor, mel sem je pred boudou, pres TPA 3116, napajeno z baterie /fragment LiIon z utopeneho priuse/, cca 18V, kapacita neznama.
Ozvuci to v pohode prostranstvi pred verandou, cca 50-100m2, uvazane na sloupech verandy, cca 2,2m nad zemi, musi to byt nakoneno, je to smerove. Zdroj signalu maly mixpult na baterky, na misto odposlechu na verande komba, plus mikrofony.
Je nutno samozrejme nastavit korekce, pridat na ven spodek, aby to bylo slyset. Hanbu to nedela, bateriova komba VOX, se pripojili linkou, nemely tu razanci. V podstate takova "lesni zvukarina"
Ale to se jen zkouselo, zdali to funguje, na podobne "akce" mam jine bedny. Mam SP200x, v uzavrenkach pres 200l
Nakonec to ustalo, to znamena, ze to mam vyzkousene, neni to a nenahradi to velke PA systemy, ale je mozne, to pouzivat i na podobne akce.
Ja predpokladam, ze pokud ku tomu na zahradu, napasujes aspon PAM8406, tak to musi stacit.
Vyzkousis, uvidis..
Ono se to nezda, ale na hodne slusny "koncert" z telefonu, nebo maleho prehravace, to stacit bude. Nezapominej, ze z toho menice, dostanes 92-94dB, pri jednom wattu. Rezerva vykonu je do 10W, vic bych si netroufal.
Mam material na velke RJ, pro ty alphardy, ale cas je proti mne.

(upravil mr.garisson 19. 6. 2018 13:30)

Re: Fullrange. Který?

Takže na takové to poslouchání u grilovačky nebo v dílně to bude až až.
Bude tam 9 pinový přepínač (3. lajna bude spínat voltmetr/ukazatel na barkách), buď to bude tahat 20 V přímo z trafa nebo to poleze přes baterie a stepdown converter/booster, to musím ještě vyzkoušet, jaké napětí tomu číňanovi bude stačit, aby uživil Monacor. Uvidím, jak se bude chovat při zapojení přes 4s řekněme na 15V, pak bych to řešil spíše navýšením napětí z článku 4s. 5s články nemám čím nabíjet.

Re: Fullrange. Který?

Boom boxy, napajeni.. Nepatri to sem, mozna by chtelo zalozit jine vlakno a premistnit to tam.

Ja nemam nejake moc idealni zkusenosti, ohledem serioveho spojovani clanku.
Pro mne, krome vapingu, clanky Lixx sou spise odpad. Kuchane clanky zcela urcite.
Myslim si, ze pro takoveto jednoduche aplikace, neni potreba clanky pri vybijeni balancovat.
Podminka je, ze musi mit co mozna nevice shodny vnitrni odpor a stejnou kapacitu.
Ale to plati pri spojovani clanku do baterie naprosto vzdy. Nesousrodost clanku baterie, balancer nezachrani, projevi se ty problemy jen jinak..

Nabijet  balancerem, se daji seriove clanky az do 6S, bez problemu, pres modelarske nabijece, to ubalancuje v pohode LiPol, stejne tak LiIon, je to otazka nastaveni te nabijecky. Lepsi nabijecky, malinko drazssi, dokazi i 10S, (Lixx) maji v sobe vykonny menic. Na napajeni jim staci horsi, ale tvrdy zdroj, treba pulzni 12-18V, od notebooku, nebo jiny.
Maximalni proud, to je jina, ale zase nemusi se to krmit na hranici katalogoveho maximalniho proudu. Pomalu je lepsi, jak moc rychle.

Pro vykonove aplikace, kuchane clanky z notebooku moc nevyhovuji, zejmena dlouho skladovane. Rozleza se jim vnitrni odpor, takze je nutno pak hodne laborovat a mit spolehlivy lidsky zdroj na podobne clanky, aby se dali kuchat. Idelani je nejaky spravce podnikovych notebooku, ktery rad da karbici starsich, treba i nikdy nepouzitych baterii do NTB, ze kterych se da poskladat vseliake napajeci cosi, co se da pak aplikovat do neceho.
Zde durazne varuji, pred pokusy typu.. Dam clanky z notebooku, do mrtve aku sroubovacky, nebo rozbrusovacky, tam to chvili bude tahnout.  Nebude, ponevac i nove clanky do notebooku a pod. aplikaci, maji relativne nizky maximalni vybijeci proud. malo kdy se najde clanek 18650, ktery ma vyssi, jak 3C vybijeci proud. Sem tam v nejakem ruggedbooku, jako je panasonic CF serie, se najde nejaka baterie vysokoproudovych clanku, je to ale vyjimka.

Zase podle mne plati, ze kdyz to bylo zadara, odlezelo to 4 roky a mozna vic, nekde v polici, clanky budou "prolezene" na konci zivota.
To znamena, ze LiIon, stejne tak LiPol, budou stejne brzo po smrti, da se rici, ze sou to takvy "zombie", ktere mohou dik vnitrnim problemum vybuchnout.
Zkusenost mi to napovida, ponevac i kvalitni clanky, treba Sony VTC4, nebo samsung INR 25R, pripadne LG HG2 a jine, po 4 letech, i kdyz opecovavane, tedy ulozene a obcas projete par cykly na inteligentni nabijecce, starnou. Merene a zapsane hodnoty na clanku, zejmena vnitrni odpor roste po dvou letech docela hodne.
Prakticky se tvrde zatezovane clanky, unavi stejne pri vapingu, treba Sony VTC5, po dvou letech hulby, ma stejny, malicko vetsi vnitrni odpor, jako odlozeny, nepouzivany a opecovavany clanek, ze stejne serie vyrobni, kupovany primo u vyrobce, zadna prebalovana cina.
To znamena, ze puzivany kus, prosel behem 2 let, minimalne 600 cykly, /ne uplnymi!/ kdy tahnul cca 12-15A prerusovane, den co den v nejakem gripu, mechanice, nebo elektronice. Jeho odpocivajici bratr, nedelal nic, stejne ale starne.

Tudiz se nazdavam, ze neni nutno balancovat clanky pri vybijeni, pro aplikace jako je "boombox".
Pro nabijeni je to jasne, osadit molex konektor balanceru, pro modelarskou nabijecku, nebo osadit do boomboxu drzak clanku,  vyndat a nabijet v externi nabijecce. Ja mam i4, i ted novou na 8 clanku i8.
Tak se da kdykoliv nabijet ten boombox, stejne tak si vzit do krabicky dalsi sadu clanku /kuchanych/ a vymenit je v pripade potreby.
Jinak bych se tim moc netrapil.
Ani v elektrickem naradi, kde je pouzito pouzdrenych LiIon clanku 18650, treba serioparalelne, se neresi nejake balancovani, pri vybijeni, balancuje se jenom v rezimu nabijeni.

Clanky sou spotrebak, zejmena kuchane. Kupovane drahe clanky, nemaji moc smysl, spis pak nejaky universalni batery box, nebo napajec, do brasny, na napajeni mimo sit. takovy powerbox. Tam je urcita universalnost vyhodou, da se pouzit i na jine ucely.

Co se tyce clanku, snad sem napsal dost. Kasli na balancer. Neni to nutne, pri vybijeni. Dulezitejsi je mit postaveny, nebo koupeny, nejaky meric vnitrniho odporu. Ja pouzivam leta osvedceny meric, od doby NiCd, Pb, a jinych.. http://www.zajic.cz/mericri/mericri.htm
Dnes se da koupit levne inteligetni nabijecka pro pouzdrene clanky, ktera cykluje kazdy clanek zvlast, meri kapacitu, i vnitrni odpor.

Co se tyce zesilovace a napajeni, to musis vyzkouset, netrap se ale balancovanim, spis si vyzkousej, pres nejaky zdroj, kolik toho napeti a proudu budes potrebovat. Idelane je pomoci nejakeho zdroje, pres meric spotreby do zasuvky, nejdrive omeris spotrebu zdroje a nasledne muzes merit spotrebu PA systemu. Zjistis mozna z hruzou, ze 10W prikonu zesilovace, je uz az moc nahlas.


Bedny postav nejdrive.
Nechci byt za chytreho, ale pokud budes mit ty bedny hotove, tak mozna zjistis, ze to muszes krmit daleko mensim zesilovacem, jak si predstavujes, na ktereho napajeni postaci jeden, nebo vice paralelnich clanku v powerbance, nebo cela powerbanka, prodavana prazdna, ali, dx, nebo FT, doplnena kvalitnimi clanky vysokokapacitnimi, kupr. Panasonic NCR a pod.
Mam vyzkouseno, ze ty menice, konkretne SP205-8, nepotrebuji nejak velky zesilovac. Spis ucinny pro bateriove napajeni.
Pravda je, ze spis na doma. To u mne, ale znamena "doma" 170m2 vyrobni hala. Na ven, hodne nahlas, to snese klidne i tech 8W, vys je zbytecne jit. Na to sou lepsi jine menice, nebo radeji, pokud je opravdu potreba, tak je "stackovat" ony SP205, paralelne.
To uz se ale nejedna o boom box, ale o "lesni zvukarinu".
Sirokopasma maji pro boombox znacne vyhody. Zejmena citlivost. Nezamyslel sem to ale pro tyto aplikace, ja to mam jako sirokopasma na doma.
Napis vysledek, sem zvedavy.
Jako test, ti muze poslouzit nejake vyhozene dvere ze skrine, udelej diru, prisroubuj na to ten menic, jako ozvucnice to postaci, pro testovani bohate.

Re: Fullrange. Který?

Je to off topic, spíš to patří sem: přenosná reprobedýnka
Ani jsem to celý nečetl, ale hned na začátku nesouhlasím, balancovat při nabíjení je potřeba všechno, co smrdí lithiem, jinak rychlá smrt. I nový články mají rozdíly kapacity a samovybíjení, a časem se to rozjede tak, že jeden článek je vždycky první vybitej a jeden je při každám nabíjení přebíjenej. a pak už jenom ztráta funkce celýho sériovýho spojení. Nemám to vycucaný z prstu, ale nazkoušený z různejch akuvrtaček (bez balancování, jenom BMS min max napětí článku) životnost tak 200-400 cyklů, s balancováním jsem na konec životnosti ještě nedosáhl. Ale to by se blbě prodávaly nový baterky.
A ty "proležený" li-ion články celkem úspěšně používám třetí sezónu v elektrokole, mladej v elektromotorce a zdalších takovejch jsem teď sestavila akupack 74V 36Ah, v zásadě jmenovitá kapacita, a ikdyž jde o baterky z tabletu, tak ten akupack dá 70A bez většího poklesu napětí, v elektrokole i minimotorce to stejný. Zrovna testuju aku saft 45Ah vyřazený z elektromobilu - některý mají vyšší samovybíjení, ale některý se chovají jako nový, a to na začátku testu měly 0.5V a podobně, než se dostaly na 3V, tak do nich nateklo poměrně dost elektriky...  A hodně z nich má pořád  vnitřní odpor pod 1 miliohm a prakticky jmenovitou kapacitu...
18650 nemám moc rád, jak je to válec, je to neskladný a nemám s nima moc zkušeností, ale vím, že když se nabíjejí na 4.2V a dlouho se na tom napětí drží, vybíjejí pod 2.7V tak moc dlouho fungovat nebudou.

Re: Fullrange. Který?

No moje dotazy ohledně vnitřní elektroniky bedýnky byly okrajové, proto jsem to nehrnul jinam. Přednostně zde řeším ozvučnici pro ten Monacor, takže další příspěvky týkající se zesu, aku atp. dám do jiného tematu.

Včera jsem začal stavět ozvučnici, abych mohl začít laborovat s nastavením vzdálenosti desky. Repro je na cestě, jak dorazí, zkusím to s malým zesilovačem z PC repro.

K zatlumení. Nemohl jsem nikde najít molitan Fluval. Dá se to něčím nahradit? Bude fungovat rouno?

Re: Fullrange. Který?

Napsal sem balancovat pri nabijeni, ale pri zatezi to neni nutne. U elektrokola, nebo pohonu, kde se tahne maximalni mozny proud, je to ale jine. U aplikace zesilovace bych nevidel problem v nebalancovani pri pomalem vybijeni. Ani v naradi, ani modelari to nepouzivaji.
Pri nabijeni to nutne je. ale pokud ty clanky se vyjmou z drzaku, nabiji kazdy sam, tak je to jeste jednodussi.
...
Pokud mas dobry zdroj clanku, tak se sestavit ledaco.
Idelani zdroj clanku, na aplikace pohonu, jeste jen budou.. Elektromobily.
Mam i starsi prekopane NiMh z hybridu, pomalu uz umiraji, maji za sebou ale dlouhy zivot. mel sem pujcenou baterii z kuchaneho packu noveho priuse LiIon plug in, ktery se utopil. Ale z takoveto baterie je celkem zabava vykuchat dobre clanky.

Problem clanku, Lixx, snad krome LiFePO, je ten, ze pokud byl clanek dlouhodobe vybity a dlouho skladovany, on se sice da rozcvicit, ponevac to neni elektrochemicky zdroj, ale v podstate je to cosi jako kondenzator.
Ale je tam znacne riziko, ze po nabiti a nekdy v prubehu zivota toho zombie, dojde uvnitr clanku jiz oziveneho a nabiteho, ku prurazu a to znamena bum.
TAm nepomuze ani plynova pojistka, proste ten clanek obvykle bouchne.
To mam vyzkousene u clanku do notebooku, nebo med. techniky, obvykle 18650. Zalezi hodne na strukture clanku a take typu.
Nektere i po uplnem umrtveni a oziveni funguji lepe, nez se da cekat.
Proto firmy v Cine, jako trustfire, a jine fire, hodne recykluji a prebaluji clanky, nasledne prodavaji z nesmyslnymi kapacitami, nebo jinou reklamou.

Re: Fullrange. Který?

Ten tlumici material, sem pouzil normalni filtracni tkaninu do velkoplosnych deskovych filtru, co se dava do rekuperacnich jednotek a pod. maji to malinko drazssi na metraz kupr. v RemPo.
Nevim jak se to spravne jmenuje, ale je to filtracni polyester.  Ma to charakter jakehosi rouna. jedna strana je takova plstena, pevna, od ni jde to vlakno a kdyz to ohnes, tak to dela varhanky, na te mene pevne strane se to rozestoupi.
http://www.ksklimaservice.cz/de/filterm … 0-ks-b-290
http://www.filtr-pro.cz/produkty/filtracni-materialy
http://nashgrowshop.cz/prislusenstvi/32 … a-1bm.html
http://www.rempouniverseu.sk/sortiment/ … otextilia/
http://www.rempo.cz/oddeleni/166/Filtra … FIRON.aspx

Re: Fullrange. Který?

Kdybyste hledali vhodný tlumící materiál, tak jsem našel firmu v Brně. Velmi levné, taky levná doprava, je to přímo výrobce plstí.

http://eshop.tovarna-plsti.cz/filtrace/ … -hruba/G4/

Re: Fullrange. Který?

Píšu filtrácia pevných častíc, je to dosť predušné... Ja som si objednal pred rokmi geofilc, to je taká hustá tkanina, doporučujem to.

Re: Fullrange. Který?

Moje nove bednicky ku PC. Pouzil som uz pred tym overene menice monacor SPX-30M, no tentokrat som im urobil BR bedne s litrazou podla vypoctu na mh-audio.nl BR je ladeny na 65 Hz . Bedne boli planovane do presne vymedzeneho priestoru (ako je mozne vidiet na obrazku). Predne steny som spravil v uhle cca 23 stupnov, a menice som umiestnil do vysky hlavy ked sedim pred pocitacom. Br je vivedeny do boku. Material som pouzil DTS dosku 15mm, na cela 18mm. Aby to ladilo s nabytkom a bola jednoducha praca, tak som na ne nakoniec nalepil samolepiacu "drevenu" tapetu - orech, tak ako je aj na nabytku, takze su tam dost nenapadne.
na moje prekvapenie hraju podstatne lepsie nez som cakal, teda hlavne na basoch, ta velkost bedni im naozaj hodne pomohla. Mozno este skusim trochu skratit BR a naladit bednu o nieco vyssie ( cca 75Hz) lebo okolo 100 Hz klesa SPL  po 80Hz no potom sa zase trochu dvihne a zase klesa. (meral som to len za pomoci telefonu a uchometricky signalom z youtube) No pri pocuvani hudby som tie vykyvy neregistroval a napriklad kontrabas v piesni ceresne od Hany Hegerovej v uvode skladby zneje, ako keby bol ten nastroj predo mnou smile Viem ze to umiestnenie v priestore je absolutne nevhodne, ale s tym nic neurobim, niekde sa treba prisposobit a urobit kompromis a ja som aj tak viac nez spokojny s vysledkom
tomu hovorim za malo penazi hooodne muziky. napajam to zosilovacom TPA 2020A Lepy - z aliexpressu. cele ma to vyslo na cca 70€ aj s tym zosilovacom.
Celkom ma fullrange menice nadchly, tak uz mam v hlave dalsi projekt tentokrat s menicmy SPH-60X do TQWT bedne tak som zvedavy co z toho vylezie big_smile
https://s15.postimg.cc/ks1sgafxz/IMG_20180704_130929_HDR.jpg  https://s15.postimg.cc/zb8xhpgsn/IMG_20180704_130958_HDR.jpg  https://s15.postimg.cc/gvogkbi3r/IMG_20180705_160858_HDR.jpg  https://s15.postimg.cc/cmjqi574n/IMG_20180705_160919_HDR.jpg
https://s15.postimg.cc/uclf37053/IMG_20180705_163856_HDR.jpg  https://s15.postimg.cc/vrmzrx8xz/IMG_20180705_165119_HDR.jpg

Re: Fullrange. Který?

To se mi libi, ze nekdo vytahl na svet ty SPX-30.
Take pomijene menice, ktere maji potencial.
Mne se libil nejaky fullrange projekt z SPX-32, nakonec sem to nerealizoval.
Preji prijemne poslouchani!

Re: Fullrange. Který?

Já mám k pc sice dvoupásmo, ale Dayton ND91-4 hrají ani ne v 2l bedýnkách s BR naladěným na 60Hz veskrze dobře, někteří to slyšeli i na živo, a ten dayton neurazí zvukem ani jako fulrange, akorát nad 10kHz už toho moc nepředvede. Ale všechny tyhle malý repráčky mají oproti nějakejm 8" zásadní nevýhodu, a tou je malá ciltlivost, což prakticky určuje, čím budou krmený, nejlépe zesilovačem třídy D s rozumnou energetickou účinností. Monacor je sice o dost levnější, s Xmax 1.1mm a 20W příkonu při 86dB (při jakým kmitočtu? realita v bedýnce bude tak 84dB ) to bude jenom na tichej poslech do bytovky, oproti 4.6mm Xmax u Daytonu...

(upravil forgi 19. 8. 2018 8:54)

Re: Fullrange. Který?

ono je to urcene iba na "tiche" pocuvanie no napriek tomu to vie narobit celkom dobry hluk, takze musim neskor vecer hodne redukovat halsitost, aby som nerusil susedov cool dokonca ani cez den sa to neda pustit na plne pecky, nielen ked som pri pc ale ani ked sedim vonku na terase, bo by sme si ani nepokecali. Navysa pri vyssej hlasitosti sa prejavy skreslenie sposobene najmä tym umiestenim v malom uzavretom priestore a je to uz take zahucane na spodkoch.
ale chcem sa opytat aky vplyv ma Xmax na hlasitost, resp. celkovo na zvukovy prejav. Ten dayton ma uvadaznu SPL cca rovnaku ako ten Monacor. Pri  vacsom Xmax to bude hrat hlasnejsie? Pri vacsom Xmax musi membrana prekonat vacsiu drahu, teda jej to bude trvat dlhsi cas, nie? Na zvuk by to teda malo mat dost zasadny vplyv, len netusim aky, tak by som ocenil, keby mi to niekto objasnil, dakujem.

(upravil mechanik 18. 8. 2018 17:57)

Re: Fullrange. Který?

Nemá to na nič vplyv, Xmax. Len tomu s väčšou Xmax pôjde viac naložiť na basoch pretože tam je výchylka + plocha membrány klúčová. Zatial čo reproduktorv s malou Xmax bude pri tej hlasitosti už skreslovať alebo tých basov bude hrať celkovo dole menej.

EDIT: inak práve to že ti pripadá že tá hlasitosť je vysoká bude nejakou formou skreslenia. Či už clipping koncáku alebo THD reproduktoru. Pretože také dobré 3 pásmo ide počúvať pri podobnej citlivosti pri stovkách W bez toho aby človeku čokolovek prekážalo alebo ho boleli uši...

Re: Fullrange. Který?

nemate niekto skusenost s novou radou malickych fullrange od visatonu? napr. konkretne tento:

http://www.lautsprecher.visaton.de/en/p … b-80-8-ohm

alebo ma aj noveho vacsieho brata:

http://www.lautsprecher.visaton.de/en/p … -100-6-ohm

Re: Fullrange. Který?

Po dlhšom rozohrávaní Baffles compensés musím potvrdiť že hrajú fantasticky, mám aj ob s alphou a15 naspodku, ale BC ich zvukovo prehrajú, aj napriek tomu že chýbajú najnižšie a najvyššie frekvencie. Ten sp205/8 tej konštrukcii proste sedí, a vyžmýka z toho repráka zvukové maximum. Čelná doska tým, že je rozdielna vzdialenost od ovroru v bedni spôsobí, že rezonancia tohto basreflexu neni naladená na jednu frekvenciu, ale akoby boostne frekvencie od 55-90 Hz a rozhodí aj ten hrb na 100Hz (vysoké Qts). Postavil som už trojo bední s touto konštrukciou, s rôznymi rozmermi a objemami, a najlepšie mi zvukovo sedí pre spomínaný širokáč ozvučnica 42x42x37cm (viď. vo vlákne dozadu). Začal som hľadať ešte nejakú ďalšiu konštrukciu, čo by bolo vhodné pre tento typ reproduktora, resp. iný fullrange, bude vintage, a bude využívať vlastnosti otvorenej ozvučnice a BR, podobne ako systém baffles compenses. Pozdáva sa mi systém Brociner back loaded corner horn:
http://3.bp.blogspot.com/_NVQujPOPx2c/S0uX991O8KI/AAAAAAAANWI/hH41xuoqCHc/s1600/brocplan1.jpg
Ten reproduktor vlastne nemá uloženie v uzavretej ozvučnici, ale hra akoby v doskovej ozvučnici, to "V" za ním bude určite nutné vytlmiť, pravdepodobne sa ním bude dať zvukovo laborovať, a predná doska sa dá meniť pre viac typov reproduktorov, podobne ako u BC. Šiel by tam samozrejme širokopásmový reproduktor, v prípade, že by som použil 12" tak tie bedne budú podľa plánku 70cm vysoké a 100 cm široké, také almary si ale nemôžem dovoliť postaviť vzhľadom na miesto, chcelo by to radšej skúsiť prepočítať rozmery na 8-palec a labyrint na povedzme na 50Hz, ak by to nevyšlo, tá strata materiálu by zas tak nemrzela. Staval resp. má niekto skúsenosti s týmto typom ozvučnice?

(upravil Jarous 19. 8. 2018 14:07)

Re: Fullrange. Který?

Postav Electro voice Baronet, rekl bych, ze to je, co hledas, da se pouzit 8” sirokopasmo, koaxial... Sam jsem mel jednu chvilku original s 16 ohm EV sirokacem a nakonec jsem touzil po vetsich s 12”. Hralo to velmi dobre pokud se to strcilo do rohu. Protoze jsem delal i BC, muzu rict, ze EV melo proti BC vetsi spodek, ale reproduktory byly nizko od zeme a musel jsem pod ne davat stolicky z Ikea smile, v tom jsou ty BC lepsi, ze se daji dat alespon na stojany.

Re: Fullrange. Který?

Pozeral som ten Baronet od EV a vyzerá to sľubne, poslednú dobu mám slabosť pre retro dizajn s brokátom. Tým že je predná doska v sklone, neni potreba to dvíhať od zeme, myslím že to postačí. Našiel som podstate len tento najčitateľnejší plánik:
http://www.exdreamnet.de/forum/user/Franky/Baronet_encloser2.jpg
prelúskal som snáď všetky rozmery a previedol do milimetrov, až na spodnú a vrchnú baffle vo vnútri ozvučnice - problémom zostávajú tie uhly hrán, asi budem musieť improvizovať. Z akého konštrukčného plániku si vychádzal ty? Zachoval si pôvodné rozmery?