Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » Zapojení vyhybky CX2310

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [3]

Téma: Zapojení vyhybky CX2310

Momentálně jsem dokončil takovou párty sestavu monitory pasivní 10" s hornou a sub 18". Pořídil jsem vyhybku CX2310 a jen se potřebuju zeptat na detaily, Tj. zapojení z vyhybky. Input je jasný, a ven do zesilovače na monitory zapojím z výstupů High a z výstupu Sub out do zesilovače pro sub(Solton SPA550 v režimu bridge).... Výstupy LOW zůstanou prázdné. Toto je mi celkem jasné, ale potřebuju pomoct s nastavením. A s snastavení frekvencí jednotl. kanálů. Prostě nejvhodnější nastavení té vyhybky v této konfiguraci. Díky moc

Zadní panel vyhybky přepínače:

Mono 3way/ Stereo 2way
a
tlačítka low/high x1/x10

Přední panel:

low Cut25hz

(upravil ondra.klofat 14. 8. 2018 11:22)

Re: Zapojení vyhybky CX2310

S tímto crossoverem je to právě maličko ošemetné a matoucí... každopádně řešení jsou minimálně dvě.

1) Použít mono sub výstup, vyhýbku mít v režimu stereo 2way, tlačítko x1/x10 mít na x1. Dělící frekvenci mezi sub/sat si nastavíš v sekci subwoofer, crossover low/high na každém kanálu dáš na minimum (resp. na hodnotu stejnou až jakoukoliv nižší než máš děličku subwooferu), čímž se ti vše nad děličku subwooferu pošle do výstupu HIGH.

2) použít crossover v režimu 2way přičemž použít pro satelity výstupy HIGH a pro Subwoofer LOW, a ten si sesumovat "Y" kabelem čímž získáš sečtený L+R signál pro sub. Děličku si pak nastavíš pomocí low/high, děličku pro subwoofer dáš co nejníže (resp. lze jí použít i jako improvizovaný subsonic filter = do nezapojeného výstupu půjde vše, co už je pro suby příliž nízko).

Low Cut25Hz se hodí mít zaplý (pokud bys nevyřešil podle varianty 2). Pod 25Hz stejně málo který PA sub opravdu hraje... něco málo mu tím ušetříš.

Re: Zapojení vyhybky CX2310

Ahoj, díky moc za rady, udělal jsem verzi č.1. A je to pecka, do satelitů jdou jen vyšší frekvence a zvuk se neuvěřitelně vyčistil. Teď je to dle mého gusta.

Příspěvky [3]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Zapojení vyhybky CX2310

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£