Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Aký silný stredový reproduktor?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

(upravil Semtexclub 9. 8. 2018 21:36)

Téma: Aký silný stredový reproduktor?

Dobrý deň pred nedávnom som si vyrobil vlastne reproduktory 3 pásmové. Ešte pred začatím chcem podotknúť že som laik a moc sa tomu nerozumiem tak prosím nesmejte sa mi ak tam bude nejaká hovadina. Velkost je 97X42,5X25, výhybku som použil obyčajnú pasivnu, v prechodoch 1000 Hz a 5000 Hz
Osadil som ich

- 3X 150w výškovým reproduktorom (PMPO),92 decibelov, https://www.dtelektronik.sk/kategoria/o … 50-w-8ohm/

-  1X 100w RMS basovym reproduktorom, https://www.repra.eu/basove-reproduktor … 8-ohm.html

- ako stredový reproduktor zatiaľ používam 2x stredové reproduktory zo starého domáceho kina bohužiaľ neviem koľko majú watou keďže sa vzadu píše din-30w a music-60w a 1X 150w širokopásmovy Reproduktor ktorý taktiež používam ako stredový. Toto je ten širokopásmový ktorý používam ako stredový ( https://m.heureka.sk/reproduktory-do-auta/auna-cs-658/ )

Moje otázky znejú:

- ake stredové reproduktory by boli najlepšie priapadne či toto riešenie je vhodne
-ci sa môže širokopásmovy Reproduktor používat ako stredový
-je lepšie nechať tieto reproduktory bez basreflexov, keď sa tomu nerozumiem ale proste niekde len návrtat dve diery

Ďakujem iz vopred za každú normálnu odpoveď

Re: Aký silný stredový reproduktor?

Mám obavu, že na toto Ti tu každý dá len jednu odpoveď: Vyhoď to všetko. Takto sa sústavy nestavajú. Neosádzajú sa podľa počtu "watou", ktoré majú jednotlivé meniče. Ani neplatí, že čím viac pásikov, tým viac adidas. A kabuki bedne boli v móde pred 40 rokmi. Začni znovu a seriozne. Najprv študuj, potom stavaj.

(upravil Otas 10. 8. 2018 16:16)

Re: Aký silný stredový reproduktor?

Bohužel, je to tak.
Každá bedna sice nějak hraje a člověk se cítí fajn, že něco takového vyrobil, ale právě jen do chvíle, kdy to porovná se slušně udělanými bednami.
Ber to jako první zkušenost a podívej se, jak vypadají návody od zkušených.
Ono to není tak, že všichni jsou snobové, kteří musí mít v bedýnkách repráčky za mnoho desítek Euro, zatímco se dá dobrá bedna udělat mnohem laciněji, stačí jen vyguglit levné měniče.

Je dobré mít přehled, jakou mají reproduktory impedanci, kmitočtovou charakteristiku (Hz od do v toleranci -+ dB) a jakou si tedy vyžádají výhybku, jakou mají citlivost (dB/W) a co to znamená v úpravě výhybky. A pieza jsou sice levná, zato nehrají většinou na ucho příjemně. Určitě je chybou tři reproduktory na výškovém pásmu, to bude dělat pazvuky. Objem bedny, typ bedny, vytlumení. A tak dále....

Určitě tě nechce nikdo odradit.
Každý, kdo má zájem si něco zvukového stavět, je vítán a neměl by být odrazován. Všichni jsme nějak (obvykle podobně smile) začínali.
Správná cesta je nastudovat si někde nějaký osvědčený plánek, poradit se zde, zda ti to pro tvé účely vyhoví, nebo co ti doporučí jako lepší cestu. Až když se ujistíš, že máš jasno, utrácíš peníze za reproduktory a další potřebné součástky...

Re: Aký silný stredový reproduktor?

Semtexclub napsal:

Dobrý deň pred nedávnom som si vyrobil vlastne reproduktory 3 pásmové. Ešte pred začatím chcem podotknúť že som laik a moc sa tomu nerozumiem tak prosím nesmejte sa mi ak tam bude nejaká hovadina...

To nie je na smiech to je na zaplakanie. sad Prajem veľa zdaru...

Re: Aký silný stredový reproduktor?

Zdravím,
stavba reprosústav napohľad nevyzerá zložito, ale postaviť dobrú reproduktorovú sústavu do bytu, alebo pre profesionálne využitie bez základných znalostí v tejto oblasti predsa len nie je možné.
V predchádzajúcich príspevkoch je to dostatočne vystihnuté, aj keď sa na prvý pohľad môžu zdať tvrdé, sú pravdivé.
Čítaj a hľadaj... na webe je obrovské množstvo dostupných informácií a návodov.

K tvojim otázkam, čo ti snáď pomôže postaviť prvú reprosústavu s uspokojivým výsledkom.
Ako už bolo spomínané v predchádzajúcom príspevku, použiť piezo výškové reproduktory je zlá voľba. Omnoho lepšie je použiť jeden správne zvolený výškový reproduktor.
Stredový reproduktor v spoločnej ozvučnici spolu s basovým musí mať uzavretý kôš, alebo vlastný oddelený priestor.
Basový reproduktor pre správnu činnosť potrebuje optimálny objem a uzavretou skriňou určite nič nepokazíš...

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Aký silný stredový reproduktor?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£