61

Re: Jak je to s voltama?

wimshurst - zrovna po tomhle regulátoru jsem se díval. Akorát mi přišla cena podezřele nízká, což možná vysvětluje to, jak píšeš, že jde o hrubou regulaci.
Našel jsem i dražší, ale to už bude pro profíky: https://www.bayger.com/produkty/stabili … ac-napeti/

62

Re: Jak je to s voltama?

Ach jo, zase objevujete, co je ve světě dávno " objevený ", např. " síťová pračka " od fy Accuphase, nebo Burmester, nebo PS Audio. Precizní funkci ovšem odpovídá i " precizní cena "....

63

Re: Jak je to s voltama?

Blbe je ze uz jen pri 240V zhavi vetsina traf jak prase a vesele vyhriva vnitrek pristroje ..

Web

64

Re: Jak je to s voltama?

toto by nefungovalo?

http://www16.picfront.org/picture/BniY8Uzi/thb/MK_04_90_Page_1.png http://www16.picfront.org/picture/R5iklkPzDW/thb/MK_04_90_Page_2.png

65

Re: Jak je to s voltama?

Ona i ta hruba regulace je lepsi, nez furt behat ku regulacnimu trafu.
Pouzival sem to v prostredi, kde v arealu, bylo mnoho fotovltaickych systemu v gridtail rezimu a vznikali regulacni spicky v dobe plneho svitu slunce a nektere pristroje meli problem.
takze APC je funkcni, to nemohu poprit. Ale pro citlive systemy, existuji lepsi systemy regulace a stabilisace.
Momentalne pouzivam od berelu lepsi system.
Ale casem sem upustil od systemu, ktere sou narocne na sitove napajeni.
Merici systemy mam na oddelovacim trafu, to je nutnost.
Ostatni uz neresim.
Je to z duvodu, ze to, co napajim v miste oddechu, jede na baterie a kazda Wh je mi jaksi vzacnejsi a snazim se vyhybat nekolikastupnove konverzi, pokud pristroje nevyzaduji napajeni sitove z menice, pouzivam DC/DC konverzi a neresim nejake galvanicke oddelovani.
HiFi komponenty, to je velky zrout energie..

66

Re: Jak je to s voltama?

Jasně,  APC line-R přepíná odbočky autotrafa, ale lepší než nic odzkoušeno už kdysi dávno v místech, kde se UPS-ky nečekaně přepínaly na baterky a pak vypínaly PC.
Já už delší dobu prakticky na všechno používám spínaný zdroje, a prakticky všechny s topologií fly-back fungují od 50V DC po 250V AC (omezeno varistorem, kondenzátorem na primáru a spínacím mosfetem) bez jakýhokoliv zaváhání. 
Na zkušební a ukázkovej provoz historické techniky používám "autotrafo" tj trafo 230/24V zapojený tak, že se těch 24V odečte od "normálních" 235V v síti, což dá nějakejch 210V což pro starý lampový aparáty možná i lepší  než přepětí.
No a jsou hifi komponenty, který té energie moc nesežerou, třeba externí zvukovka napájená z USB jistě víc než 5W nebere.