(upravil mdurqooo 17. 7. 2018 14:10)

Téma: Class D 2x420W

Zdravim .. aky zdroj mam použiť pre modul zosilovača v triede D keď jeho výkon je 2 x420watt..
ešte viem že treba na to 2 x 24volt ale potreboval by som bližšie info diki

https://postimg.cc/gallery/3hu2x83wy/

(upravil kazzatel 17. 7. 2018 14:39)

Re: Class D 2x420W

Minulej výkend se konal v Letňanech koncert Stounů - viděl jsem toho za život už hodně, ale musím říct, že nic tak strašnýho jsem ještě dosud neviděl a neslyšel - Line array + digi konce jsou prostě strašnej průser dělanej pro totální hluchoně....

Re: Class D 2x420W

to je až taka hrozna kvalita ? big_smile big_smile
ináč mam ho zdarma a chcel by som to vyskušať .alebo ho zahodim dolu potokom big_smile big_smile

Re: Class D 2x420W

no poradite či ako

Re: Class D 2x420W

Na podobné moduly a údaj o jejich výkonu dost pozor. Zpravidla výrobci z (nejen) Číny uvádí výkon, který to dává při vrcholu sinusovky, je-li to napájeno z tvrdého zdroje (to by muselo být stabilizované napětí). A je otázka, při jaké impedanci reproduktorů. Je nutno nalézt originální nabídku výrobce (maximální napájecí napětí a minimální impedanci zátěže) a z toho usoudit další.
Tak z podobného zesilovače je možné v praxi při napájení usměrněným signálem z trafa čekat i jenom cca 2* 120 W. Ale nesýčkujme, je potřebné to najít.
Samozřejmě to nebude zvuk na úrovni kvalitního celosymetrického zesilovače ve třídě AB sad. I když jsem vcelku propagátorem digitální zvukové techniky (asi proto, že sám jí používám minimálně, jen v aktivkách smile ), u podobných zesilovačů si lze o kvalitních výškách jen nechat zdát. V žádném případě to není na Hifi.

Nedávno jsem se byl podívat na nazvučení akcí ve dvou městech (Uherský Brod a UH).
V Brodě LAčka a digitální mix se dvěma obrazovkami (Allen Heath ?), výsledkem čistá zvuková hrůza, pokud jsem ovšem náhodou jen nepochopil tento typ módní muziky.
Zatímco v Hradišti klasické KV + nezjištěná technika před tím a velmi slušné výsledky.
Ale kvalitní D zesilovače už na ozvučení podle mých uší plně vyhoví (srovnávačka Demo Prodance). I když existují i zcela opačné názory přítomných... Na špičkové hifi bych to nedal, jenže už signál z PC má své limity, často se toho moc zkazit už nedá.
A samozřejmě dobře nastavené LA zní fakt dobře a mnohem lépe vykrývá prostor.

Re: Class D 2x420W

Uvádět jako zvukovou referenci zdroj zvuku z počítače je naprostá blbost a svědčí o tvejch minimálních znalostech se zvučením. Je nutný to vždy srovnávat s přímým zvukem z mikrofonu, kterej je co nejmíň pokurvenej nějakým digitálním mršidlem - a když digitál, pak jedině s vzorkováním 20 MHz - jako to dělá Jirka Krampera, tam už to zmenšení kvality není rozeznatelný....

Re: Class D 2x420W

Otas  který den jsi tam byl?

(upravil Otas 17. 7. 2018 20:00)

Re: Class D 2x420W

2 kazzatel: PC nebylo uváděno jako referenční zdroj proboha! ....často se toho moc zkazit už nedá....  to je chvála??? Referenční zdroj zvuku? Naopak. Díky za pozornější čtení příště.
Edit: A bohužel je to dnes nejčastější zdroj hudebního signálu, proto ho zmiňuji.

2 george: Před časem (půlrokem?, čas se mi smývá) v kině - čili v zimě, asi neděle - nakonec jediné demo, co to takto testovali.

Re: Class D 2x420W

ok. já myslel, že minulý týden.

Re: Class D 2x420W

kazzatel napsal:

Uvádět jako zvukovou referenci zdroj zvuku z počítače je naprostá blbost a svědčí o tvejch minimálních znalostech se zvučením. Je nutný to vždy srovnávat s přímým zvukem z mikrofonu, kterej je co nejmíň pokurvenej nějakým digitálním mršidlem - a když digitál, pak jedině s vzorkováním 20 MHz - jako to dělá Jirka Krampera, tam už to zmenšení kvality není rozeznatelný....

Kolik tě Krampera platí za šíření klamavý reklamy?

Re: Class D 2x420W

PC s kvalitnou externou zvukovou kartou akože tiež nemôže hrať? Ale čo sa divím keď podla niektorých ani digitál nemôže hrať dobre. big_smile Riešiť vzorkovačkou samú o sebe je ako riešiť 32 bitový rozsah a používať šumiace stabilizátory... Vzorkovačka 20 MHz znie ako dobrá kravina, akurát tak marketingový tah.

Re: Class D 2x420W

Když je někdo blbej, tak holt mu není pomoci...a brát si v týto souvislosti Jirku Kramperu do huby může jen totální vůl s nulovou zkušeností....

(upravil reeb 14. 8. 2018 7:47)

Re: Class D 2x420W

Sice 20MHz ale 1bit PDM modulace..aby se nesrovnavaly hrusky a jablka..

https://www.kv2audio.com/cz/technologie.html

Web

Re: Class D 2x420W

A když dojdou argumenty...
jinak celej stojan s D zesilovačema a DSP stojí v každým kině, a podle mě to hraje dost dobře, takže asi to bude o zvukaři, co to na akci dokáže zmršit, a ne o technice - v tom kině to jednou externí technik  nastaví a pak už se na to nehrabe...

Re: Class D 2x420W

kazzatel napsal:

... a když digitál, pak jedině s vzorkováním 20 MHz - jako to dělá Jirka Krampera ...

Pokud někdo neví, jaký je rozdíl mezi vzorkovací frekvencí 1-bitové DSD a vzorkováním n-bitové PCM, tak tady bude šířit takové zavádějící bludy.

Re: Class D 2x420W

To je zase diskuse..... Proč mu neporadíte ten zdroj k modulu zesilovače, jak slušně žádá......?     Vy věční přetahovači zarudlých předkožek. Na ty vaše nekonečný pindy o tom kdo ví víc, hlavně v tématech která se k zadání dotazu ani nepřibližují vám pere ses.......

Re: Class D 2x420W

Tak proč mu neporadíš Ty ?

(upravil Jory 14. 8. 2018 17:36)

Re: Class D 2x420W

danhard napsal:

Tak proč mu neporadíš Ty ?

Protože asi neví, ale pravdu má. Já taky nevím, neporadím, samotného by mě zajímaly rady zkušenějších s výběrem zdroje, ale jediné co se člověk dočte, je hádka o tom, jak je déčko napiču...

(upravil kazzatel 14. 8. 2018 19:40)

Re: Class D 2x420W

A přestane bejt déčko na píču, bude-li to tehle člověk vědět ? Nepřestane, bude i nadále...

Re: Class D 2x420W

Tak mu tedy poradíme, v rámci možností stejně detailně, jako ten dotaz smile
Dej tam dva takový do serie :https://www.hotair.cz/images/produkty/1/2047/velky_nahled/spinany-zdroj-wxd-240w-24v-10a-240w_0.jpg