Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Jaký PA zesilovač

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 26]

Téma: Jaký PA zesilovač

Ahoj,
chtěl bych požádat o radu s výběrem PA zesilovače. Po té co mi odešlo mé staré DPA a neúspěchu s čínskými bastly jsem se rozhodl koupit celý nový zesilovač. Na zesilovač budou připojeny bedny  OMNITRONIC TMX-1530, zesilovač by měl dávat 2x 250 až 350 W do 8 Ohm a cena někde do 8 000 Kč – orientačně. V podstatě na domácí hraní tu a tam malá party.
Doporučíte mi něco? (nebo aspoň značku Skytec, Behringer, Omnitronic, ….. ap?)

Re: Jaký PA zesilovač

Skytec určitě nedoporučím, extrémní šrot. Dál nevím, tohle jsem viděl u kámoše a stačilo.

Re: Jaký PA zesilovač

Vzhľadom na to že tie bedne za veľa nestoja, aj keď s toho čo omnitronic robil v ekonomickej sérii to patrilo k lepšiemu, tak odporučil by som Tamp TA 1050, prípadne aj ekonomicku verziu E-800, snáď ešte Behringer EP4000 alebo Lexon 1500XL, prípadne American audio AA1500ku , ak niečo značkove tak do tej ceny vojde QSC GX3 no veľmi to od tých t-ampov neuteka, tiež je to lowend model, alebo Crown Xli no tie su asi ešte viac vyrabované, alebo z bazara RMX1450 alebo 1850 to boli poctivé zosiky.

(upravil jakubadamcik 20. 6. 2018 14:05)

Re: Jaký PA zesilovač

Diky,
u T.AMP  je dobré že na netu jsou videa jak měří zátěž oscioscopem.

nějak jsem se zaměřil na značky T.AMP a Behringer

T.AMP E800 - je zajímavá cena i když výkonově je nejslabší, neumí 2 ohm (otázka je zda to někdy budu potřebovat) - ale možná by mi stačila

T.AMP TA 1050 - bohužel jsem ho v ČR nenašel, musel bych ho objednat v DE ale zase lákavá cena 6500 Kč

Behringer EP 4000 - umí 2 ohm,  Není ten výkon až moc velký na ty mé bedny?
Behringer EP 2000 - djmayo ho do doporučení nenapsal ale možná by stačil? vlastně je to alternativa k T.AMP TA 1050?

Re: Jaký PA zesilovač

EP2000 je slabý, EP4000 hra čosi slabšia ako starý model EP2500, ktory dával reálne dačo cez 400W/8ohm ak hrali oba kanály súčasne, hral skoro porovnateľne s QCS RMX 2450, tie výkony nových EP a EPX sú vycucane s prsta a realita je tak o tretinu až polovicu nižšia cca 300-350W/8ohm čiže pre teba akurát. TA 1050 z thomana absolútne nie je problém doprava zdarma reklamacie tiež údajne nie sú problém, prepravu zariadi thoman. Výkonová rezerva nie je na škodu.

Re: Jaký PA zesilovač

děkuji za rady.
Objednal jsem T.AMP TA 1050 - a už se těším:)

Jak dlouho to chodí od thomanna?

Re: Jaký PA zesilovač

Zesilovač už mám. Přišel rychle a potřeboval bych poradit s ze vstupem přes XLR z mixaku mám 2x cinch. Ještě nikdy jsem to nezapojoval a jak tak koukám na webu tak je spousty zapojení. Potřebuji zapojit stero.

Jaké je tedy správné zapojení potřebuji mít kabel
varianta 1. s jedním XLR kde  pin 2 je + pin 3 je - a pin jedna je zem
nebo

varianta 2 se dvěma XLR kde kde je pin 1 a 2 zem a vjednom konektoru je pin 2 - a v druhém je pin 2 + ?

Variantu 1 do kterého vstupu na zesilovači jim mám zapojit?

Z manuálu zesilovače nejsem moc moudrý
https://images.thomann.de/pics/prod/c_1 … online.pdf

(upravil orhore 28. 6. 2018 19:14)

Re: Jaký PA zesilovač

V tom manuálu to máš jasně zobrazené a popsané. Uděláš (nebo koupíš?) si akorát redukci. Na jedné straně bude XLR konektor, který budeš připojovat do zesáku a na druhé straně bude cinch konektor, který budeš strkat do mixáku. Oba konektory stačí propojit stíněným jednožilovým kabelem.
V XLR konektoru propojíš piny 1 a 3 drátovou propojkou, připojíš stínění kabelu a to bude na straně cinche zem. Pin 2 na straně XLR konektoru je signál, který připojíš i jako signál na straně cinche. Každý kanál musíš takhle udělat samostatně (A + B).

https://s19.postimg.cc/qorsvbvf7/xlr_to_cinch.jpg

Re: Jaký PA zesilovač

2x kabel RCA - XLR
kde
PIN 1 RCA je na PIN 2 XLR,
GND - zem RCA je na PINy 1 a 3 XLR

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: Jaký PA zesilovač

Dik tak to mám ale něco dělám blbě.

zapnu zesilovač na vstupním konektoru mám napětí... na výstupu 0V. ledky na active svítí. letky signál nesvítí. Kdy otočím volume hodně doprava začne blikat letka CLIP. Ale na výstupu je stále 0V. Respektive bedny nehrají. Fakt nevím.

Re: Jaký PA zesilovač

ještě mě napadlo, že když nejsou připojené oba reproduktory tak zesilovač odpojí automaticky výstupy. Je to možné?

Re: Jaký PA zesilovač

Máš opravdu správně to RCA-XLR? Máš správně zapojené speakony? Zesilovač určitě funguje i s připojeným jen jedním reproduktorem.

Re: Jaký PA zesilovač

už nad tím přemýšlím dvě hodiny. Vše jsem překontroloval. Zkoušel jsem i svorky na výstupu. A měřil jsem i voltmetrem. Na výstupu by mělo být napětí i bez připojeného repra? ne?

Re: Jaký PA zesilovač

Všechno jsem překontroloval.

Podle návodu by po připojení signálu měli svítit letky SIGNAL - ty nesvítí
Ale když je připojen signál na vstup a Volume se otočí hodně doprava tak začne blikat Clip což je přetížení.  I když bliká Clip tak na výstupu voltmetrem naměřím 0V. Repra radši nemám připojená.
Kdybych měl blbě zapojené vstupy tak bych ledku Clip nerozblikal?

Na svorkách na výstupu by mělo být napětí. Na to snad nemá vliv špatné zapojení speakonu?

Re: Jaký PA zesilovač

Kontrolka signal už z názvu indikuje přítomnost signálu, takže předpokládám že tam opravdu signál ze zdroje přichází, ne že jsou pouze zapojeny vstupní konektory. Ještě jednou tedy pro jistotu... tip (špička) z RCA na pin 2 u XLR, GND z RCA na pin 1+3 u XLR (http://mediarealm.com.au/wp-content/upl … -3-pin.jpg). Repro připoj přes svorky, ať vyloučíš případnou chybu speakonu. Zesilovač přepni do režimu stereo. Potom, pokud není chyba někde v signálové cestě před zesilovačem, by to mělo fungovat (obvykle bývá problém někde nějaký kabel, nebo zapomenutý stažený poťák atd. - ideálně tedy píchnout zdroj signálu přímo do zesilovače, klidně třeba jen telefon pomocí 3,5mm jack - 2x6,3 jack).

Zkoušel jsi různé zdroje signálu? Zkoušel jsi měřit napětí výstupu při zapojené zátěži?

Re: Jaký PA zesilovač

za tu cenu jsem ti mohl poslat CREST CPX2600, leží mi tu zbytečně..
Skytec je nesmrtelnej, hrál skoro denně 5let.. a furt funguje:-))

(upravil BV 29. 6. 2018 12:51)

Re: Jaký PA zesilovač

I když bliká Clip tak na výstupu voltmetrem naměřím 0V. Repra radši nemám připojená.

Možno meranie na DC rozsahu voltmetra, alebo SPEAKON je len zastrčený, ale nie pootočený (aretovaný).. smile

Re: Jaký PA zesilovač

Děkuji za rady. Ale chyba nebude ve mě ale v zesilovači. Zkoušeno na několika zdrojích signálu, jak vstup XLR tak i TRS (několik kabelů) Repro zapojeno také na svorky. S voltmetrem měřit umím:)))  Dokonce když se zapojí repra tak ani nebručí. Kontrolky Signál ani nebliknou.
Takže vracím. Asi jsem měl smůlu na kus a nebo je T.AMP k ničemu?

Zkrátka letos se mi nedaří. Bedny jsem objednával na dvakrát, první várku mi rozmlátila DHL/PPL, bastly z číny hořely jako stará stodola a teď nejede ani T.AMP:)))))

Re: Jaký PA zesilovač

teď když budu objednávat znovu a  T.AMP TA 1050 má trafo tak se pěkně pronese. Začínám přemýšlet o spínaném zdroji a rovnou možná o něčem 4 kanálovém např  the t.amp TSA 4-300 https://www.thomann.de/cz/the_tamp_tsa_4_300.htm

Líbí se mi že váha je poloviční a má 4 kanály. Dva kanály bych tedy použil na OMNITRONIC TMX-1530 a druhé dva na subwoofer. Tedy nemusel bych se tahat se dvěma zesilovači ale jen s jedním lehkým. A cena je jen o trochu vyšší. Asi ani nepředpokládám že bych to honil na plno.  Sub mám jen jeden 200W.  Ale kdo ví časem....

Je to dobrá myšlena mít zesilovač pro sub a pro bedny v jednom?

Re: Jaký PA zesilovač

Zde je sice rozhodnuto o nákupu,a já nechápu proč se od začátku vlákna neřeší oprava DPA.Ale zanechám zde své zkušenosti s některými výše zmíněnými stroji.QSC 2450 a EP2500 - porovnatelné stroje,vcelku solidní,výkon podobný,zvuk též.Jen u QSC problematické vnitřní páskové konektory(vypadávající zvuk jednoho z kanálů).Tato potíž jde vyřešit,jako ostatně většina trablů.Některé tenoučké cesty k výstupním konektorům.Pojistka na výstupech,sice 30A,ale jako každá v této pozici degraduje zvuk,obzvláště používá se zesilovač na basovou větev.Emitorové odpory ve zde neobvyklé širší toleranci K,nikoliv běžné J(méně rovnoměrné rozložení sil pro jednotlivé koncové tranzistory).Další nevýhodou všech zesů této kategorie je totální poddimenzování chladičů.To až tak,že rambajzící(levné) ventilátory musí foukat dovnitř,oproti dřívějšímu standardu odtahu vzduchu z přístroje ven.To má za následek zasírání zesilovače bordelem a nutnost pravidelného čištění nejen chladičů,ale celého zesu.Vetšina firem pak "odborně" čistí stlačeným vzduchem,což má za následek to,že se bordel natlačí i do skulinek kam ho samotný ventilátor zesilovače nebyl schopný sám natlačit.Aby byl onen novátorský systém chlazení dokonalý,filtry prachu(molitany) jsou nalepeny až na výstupních otvorech proudění vzduchu,aby všechny ventilátorem do zesilovače vtažené nečistoty zůstaly na 100% v zesilovači!Nejde vyřešit otočením ventilátoru,neuchladí se to ani do 16 ohm.Navíc čtyři kusy těchto zesů udělá v pauzách mezi hudbou v místnosti neskutečný rachot.Sice mají být otáčky ventilátorů řízeny teplem,ale hned po zapnutí "nasadí" otáčky na 95% svého maxima,zkrátka regulační obvod je k ničemu.U Behringeru mají být některé vinutí navinuty hliníkem.Nevím,nezkoumal jsem.Jako další past a důsledek nezadržitelného pokroku vidím použití SMD součástek v těchto strojích.Výhoda:Dá se grátis dohledat schéma.
T-AMP 2400,u tohoto zesu jsem před léty odmítl opravu a tuning,protože jsem nenašel schéma,taky už se v něm někdo porochnil.Reverzní inženýrství mě nebaví.Pro rýpaly:nejsem servis,jen v rámci možností pomáhám přátelům a jejich přátelům s audiem.Celkem mě překvapilo nafouklých všech osm filtračních kondenzátorů,které u T-AMP nové taky nejsou úplně zadarmo.To jen po několika letech provozu v nenáročných podmínkách.
Výhody,či nevýhody H-třídy použité v těchto zesilovačích,nikoliv AB jak se občas dočtu,nechť laskavě každý posoudí sám.O nesmyslech typu Lab Gruppen a jejich nepovedených kopiích,které mají oproti originálu s měděnými chladiči pouze poměděné hliníkové chadiče a na 30Hz méně než poloviční deklarovaný výkon,se ani vyjadřovat nebudu.Zkušenosti zvukařů s desítkami let praxe,tedy takových kteří po těch letech ještě dobře slyší,mi stačí.Nějak jsem se rozepsal a to jsem se Tě,jakubadamcik,chtěl vlastně jen zeptat co to bylo za DPA a jestli by případně šlo od Tebe odkoupit?Opravil bych a používal pro sebe,či některého z mých přátel raději,než kterýkoliv ze zesů uvedený v příspěvcích zde.Přeji šťastnější volby ve vybíraných přístrojích.

Příspěvky [1 až 20 z 26]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Jaký PA zesilovač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£