Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Projekty stojanových reprosoustav » 3D tištěný repro s Tang Band W4-1337SDF (Spirula minor)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: 3D tištěný repro s Tang Band W4-1337SDF (Spirula minor)

Tenhle projekt vznikl jako zatěžkávací test mojí nový 3D tiskárny. Design vychází ze Spiruly (https://www.behance.net/akemake) jen jsem ho zvětšil aby tam sedlo vybraný širokopásmo a daly se použít závitový vložky pro upevnění repra.
Ozvučnice je ze dvou kusů slepených PLAčkem rozpuštěný v chloroformu. Tisk trval zhruba 72 hodin (vrstva 0.2mm, 3 perimetry, výplň 30%). Stěny jsou 7 mm tlustý, materiál PLA. Povrch je stříknutej černým sprejem.

https://s33.postimg.cc/xn99ei6yz/DSCN8178.jpg

Podle předpokladu bylo třeba přidat pasivní člen na dorovnání bafflestepu. Rezonanci kovový membrány na 10kHz neřeším - už jsem hluchej big_smile měření momentálně nemám, jelikož jsem si zdatně usmažil vstupy na zvukovce po měření impedance - dodám až bude nový železo. Ale zvuk mi uchometricky vyhovuje, takže do toho už nejspíš nebudu šťourat. Basů je na ten objem (2,6 l), uzavřenou ozvučnici a velikost repra víc než dost.

Rozpočet na pár:
4" šíra Tang Band W4-1337SDF (z druhý ruky) - 1500,-
krmení pro tiskárnu cca 1400g - 500,-
konektory, kable a součástky do filtru - 250,-

Rozměry - 13x25x28cm

Re: 3D tištěný repro s Tang Band W4-1337SDF (Spirula minor)

Tak je to čisto o dizajne. Myslím že klasická "krabica" so zaoblenými hranami by fungovala lepšie, čo sa týka odrazov od hrán. Mne sa to páči hlavne z technického, výrobeného hladiska, že je to celé vytlačené. 72 hodín, to je šialenosť. Inak keď už je na tom farba možno sa to mohlo vybrúsiť alebo nejako pretmeliť a vybrúsiť... Každopadne vtipné, 1,4kg plastu, aspoň že je bio smile

Re: 3D tištěný repro s Tang Band W4-1337SDF (Spirula minor)

Ten vzhled je dle vkusu každého soustruha - někdo preferuje na zámečnických výrobcích přiznaný sváry, někdo vyroušený do hladka, někdo rád pohledovej beton se stopama po bednění a nekdo to bez stěrky nemůže ani vidět a nejlíp schovat sádrokartonem. Tohle je to samý, sice to není úplně moje parketa, ale to, že je vidět že je to vytištěný mě nijak neuráží, spíš naopak, je vidět, že to nedělal člověk ale stroj.

Re: 3D tištěný repro s Tang Band W4-1337SDF (Spirula minor)

vidím to asi jako kaed, ale nejsem si úplně jistý tou 0,2mm vrstvou. S ní už to vrstvení není tak výrazné a ani tak pěkné, takže se už spíš vybízí to přetmelit a vybrousit. Být to tisknuté silnější vrstvou (třeba 0,4mm nebo i víc, ale záleží co máš za trysku, asi klasiku 0,4mm?), bylo by vrstvení výraznější a víc by vypadalo jako prvoplánované. No a samozřejmě by taky klesl čas tisku smile Infill mi přijde trochu málo, já bych to asi tiskl plné, ale třeba by to nepřineslo žádné zlepšení, docela si to říká o srovnání smile

Re: 3D tištěný repro s Tang Band W4-1337SDF (Spirula minor)

Vrstvy jsem chtěl nechat přiznaný smile stříknutý je to pro srovnání barvy - v průběhu jsem hýbal rychlostí tisku, což se projevilo tak, že některý části povrchu byly lesklý a něco matný, plus jsem trochu přebrousil spoj. Bohužel to chtělo nechat delší dobu odpočívat - chloroform se odpařuje z objemu dost pomalu - to způsobilo viditelnou rýhu tam, kde je spoj.
Teď tisknu druhý pár, vrstva 0,3mm tryska 0,5 (předtím 0,4) a jedna půlka zabere necelých 12 hodin. Rozdíl je vidět jen na vrchních vrstvach - tj pohled zboku, zepředu to nepoznáte. Myslím že i při výšce 0,4 by to nebylo nijak drasticky poznat a na vyšší vrstvy už nemám vhodný hotend ani trysku.
30% podle mne stačí (pro znalé je tam full honeycomb) PLA je na tohle dost tuhý a ušetří to matroš i čas. Když beru, že v originále to byl tak trochu propagační objekt pro využití timberfillu (vlákno s přimíchaným dřevem), který stojí asi 5x tolik, co obyčejný PLA, tak už bych to vůbec neřešil big_smile

Re: 3D tištěný repro s Tang Band W4-1337SDF (Spirula minor)

Mě se to líbí, pěkné to máš.

Web

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Projekty stojanových reprosoustav » 3D tištěný repro s Tang Band W4-1337SDF (Spirula minor)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£