Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Subwoofer 15palec - pomoc s návrhem

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 43 z 43]

Re: Subwoofer 15palec - pomoc s návrhem

Ale když si přečtete první příspěvek, tak to nemá být PA, ale k nějakýmu mega hornu nadoma, kterej to dotáhne až do 200Hz. Tam asi zatížitelnost nehraje roli, pokud je víc než 100W s požadovanou citlivostí...

(upravil marcin 15. 6. 2018 9:42)

Re: Subwoofer 15palec - pomoc s návrhem

Pri nízkom ladení v tomto objeme, vychádzajú brutálne dĺžky BR. Kľudne by som to spravil napr. takto:
130l/34Hz, cca 30Hz/-3dB. Oproti nízkemu deleniu získaš niečo na citlivosti.
BR: priemer 160mm, dĺžka 260mm, menší priemer by som nedával.
Aby bol využitý potenciál toho zosilňovača a zároveň nebola na nízkych frekvenciách prekročená Xmax, tak high-pass filter, stačí 12dB/oct.@26Hz. Takto to zvládne na vstupe +-56V, čo zodpovedá približne 800W/4ohm.
Spodná krivka priebeh pri 2,83V
Horná krivka priebeh pri +-56V
Červená zobrazuje výchylku pri +-56V
https://s26.postimg.cc/h1r9gudah/15_P1000_Fe_V2.png

Re: Subwoofer 15palec - pomoc s návrhem

Děkuji všem myslím že jsem vše asi pochopil. Dnes mě přišel Hypex zesilovač tak si začnu s ním hrát abych se naučil ho
nastavovat. Vyzkouším ho s basovou hornou Las scala od Klipsche kterou tu mám a potom zkusím postavit podle simulace ten subwoofer.

Nakonec to zkusím celé  změřit a pošlu vám to aby jste viděli výsledek když už jste mě s tím pomáhali. Jinak jak to tu padlo je to pro domácí Hifi
tedy subwoofer se středo-výškovou Hornou. Zatížitelnost mě tolik nebude trápit, protože ve finále se budu pohybovat řekněme mezi 10-50W a potáhnu to do 100-160Hz podle té středo-výškové horny kterou si musím také změřit..

Příspěvky [41 až 43 z 43]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Subwoofer 15palec - pomoc s návrhem

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£