Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Subwoofer 15palec - pomoc s návrhem

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 43]

Téma: Subwoofer 15palec - pomoc s návrhem

Ahoj, hledám někoho kdo by mě dokázal pomoc navrhnout stereo basový systém pod horny které jsem zakoupil.
Oslovil jsem BVaudio, protože jeho subwoofer z reprosoustav MAX které nabízí se mi jeví jako idealní pro mé použití.
Bohužel pan Bunta má dlohodobou pracovní neschopnost a nemůže je pro mě vyrobit.

Proto se obracím na zdejší forum, protože vím, že se zde najde někdo šikovný kdo by mě s tím dokázal pomoci a samozřejmě na
oplátku zase zaplatím dohodnutou částku.

Co tedy potřebuji:

Subwoofer s 15palcovým měničem
-reproduktor musí mít vysokou citlivost
-lehká, rychlá membrána.
-frekvenčně musí jít 40Hz -200Hz
-Zesilovač bude Hypex PSC2.400 (2x400W) s aktivní výhybkou nastavenou na cca 150Hz
-Jako reproduktor mám zatím vyhlédnutou Beymu 15P1000Fe nebo něco podobného


Pokud jsem někoho z vás oslovil prosím napište sem nebo případně na libor.boukal@email.cz
Potřebuji čistě návrh ozvučnice a pokud by byla možnost i změření výsledku bylo by to ideální. Stavbu bych už nějak
s pomocí truhláře si zařídil.

Vzhled bych chtěl asi jako již zmíněný MAX od BVaudia. http://www.bvaudio.sk/max.htm . Je to jen pro představu...

(upravil mechanik 6. 6. 2018 18:42)

Re: Subwoofer 15palec - pomoc s návrhem

Len doplním že "lahké rýchle" membrány sú blbosť. Teda keď je lahká, nejde hlboko. Keď je tažká ide hlboko ale odpadá tým "rýchla". Najrýchlejšie basy bude mať potom asi výškač smile a niekde na uplnom konci budú subwooferové reproduktory. Rýchla sa prejavý tvarom frekvenčnej charakteristiky tak že na basoch bude mať velký pokles. Další zaužívaný blud je že tuhší záves má lepšiu impulznú odozvu. On len zvyšuje straty a posúva fs vyššie. Veď tuhší záves tiež zhoršuje schopnosť magnetickému systému hýbať membránou. Lahká membrána skutočne môže v spojení so silným magnetickým systémom byť rýchlejšia ale v praxi to znamená fakt len ten pokles na basoch a zmenu tlmenia Q o ktorej optime ale ešte nikto nikdy v "moderných" systémoch nehovoril.

Už vela krát som písal o skúsenostiach so značkou beyma. Či už mizerný koš na 12LX60, ako prišla rozbitá, alebo neustále zmeny v konštrukcií reproduktorov počas výroby, alebo velké zmeny v TS a to aj o niečo cez 20%. Beyma v tom má proste bordel. Dodavatel beyma-sk tak isto... Doporučujem BC speakers od seriozneho dodavatela ako je prodance.

Re: Subwoofer 15palec - pomoc s návrhem

Možná bych i uvažoval o silnějším zesilovači... obzvlášť pokud repra nebudou 4ohmové. Věř tomu, že minimálně na basech je dobré mít rezervu... s nějakým těžkým (viz výše) 8ohmovým basákem v nízko laděné bedně se ten Hypex i při obývákovém režimu možná dost nadře.

(upravil djmayo 6. 6. 2018 21:09)

Re: Subwoofer 15palec - pomoc s návrhem

Najprv nech napíše, popíše, pofotí to čo zakúpil a potom mu k tomu radiť subbas. 15P1000Fe je celkom slušný repro, mohol by mať čosi väčšie Xmax (ten vzorec čo Beyma podľa neho počíta je prikrášlený výde 7,43 a ešte je číslo zaokrúhlené na celé čísla nahor uvádzajú 8), ale celkom solídne funguje v menšom objeme a na kompktne suby sa celkom dá použiť, ale je pravda že nejak etra dole ho ťahať nejde, ladenie 43-45Hz a objem 80-100l je take optimum, ešte lepšie pracuje v tej asi bandpashorne čo je návrh od Beymi, hrá to tam pomerne silno no nejde to dostatočne nízko je to skôr na tucky a ten reprak v aktuálnej V2 je do toho viacmenej optimalizovaný, má to TS parametre typicke do šneku hodne podobné napr. Fane Colosus 15B. Ako spodok pre HiFi by som s tým reprom (V2) asi ani neuvažoval je to typický PA repro, ani strašia verzia nebolo nič svetoborne no vyšším objemom to išlo rozumne potiahnuť ešte o nejakých 5Hz nižšie ako V2...

Re: Subwoofer 15palec - pomoc s návrhem

u výběru repra můžeme spekulovat dlouho, ale podle mě do subu to nevybral špatně. Zmiňovaný Fane Colosus 15B byl ve své době naprostá špička v baskytarovém aparátě. Dělit sestavu na 150 Hz asi bude problém. Nepamatuju si, že by se od Vinše k Tatrám dělilo tak vysoko a ještě to dobře hrálo.

Re: Subwoofer 15palec - pomoc s návrhem

Pánové děkuji za komentáře ale nechci tady rozvádět nějaké války a dlouhé teorie. Úplný blbec zase nejsem, audiotechnikou se zabývám dlouho
ale reproduktory nejsou moje parketa respektive nechci začít studovat konstrukci reprosoustav,měřit a testovat adt. To je na dlouhé večery + musíte mít k tomu vybavení atd. Proto mechaniku prosím nemusíš mě vysvětlovat co je blud atd. Každý ví co jsem myslel. Pokud můžeš pomoci a udělat návrh za který zaplatím budu rád. Pokud ne a to platí i pro ostatní prosím nemá smysl moc spekulovat. Berte to prosím jako veřejný inzerát kde hledám odborníka na tuto problematiku který může pomoc.


Hypex 2.400 v můstku dá 800W. Má slušný DF protože je to digitál, nízké zkreslení a dobře pracuje do nízké zátěže. S podobným reproduktorem
u kamaráda pracoval velmi dobře a nenadřel se. Je to dobrá volba. Samozřejmě chtělo by to raději 4Ohm reproduktor a ještě lepší repro. Jsem otevřen více možnostem tu Beymu jsem vybral jako úplný základ. Jak ale říkám já potřebuji aby to někdo dokázal spočítat a odladit..

Dělit sestavu kolem 150Hz mě nepřijde neobvyklé a musí to tak být aby to navazovalo na hornu.

Abych to tedy ještě více upřesnil:
basové spodky budou pracovat s hornou Oris 150. Na domácí Hi-Fi poslech. Kdo to nezná tak takhle by to mělo vypadat:

http://www.bd-design.nl/contents/en-us/d186.html

Re: Subwoofer 15palec - pomoc s návrhem

150 Hz ti nepřijde neobvyklé? A já tvrdím, že to problém bude a půjdeš hezky dolů s dělící frekvencí. Suby s PA uvnitř na takové frekvenci dobře nehrají. Ale to si jistě vyřešíš. Ta fotografie vykouzlila úsměv na mé tváři, před takovou poslechovou místností smekám.

(upravil mechanik 7. 6. 2018 7:27)

Re: Subwoofer 15palec - pomoc s návrhem

Keď chceš nasimulovať BR pre nejake reproduktory tak napíš ktoré a ja sem dám výsledky ako to vychádza. Keď ti môžem poradiť, vidím že to chceš na doma, vyber nejaky PA čo hrá čo najviac hlboko. Prípadne skús pozrieť niečo od PHL, to je parametrovo myslím kdesi medzi PA a HiFi a používajú sa do študiových reprobední. Tak nízko by si to mal deliť aktivne takže o zladenie citlivosti basovej sekcie oproti stredovýškovej potom nejde.

Ja by som ti doporučil skôr už BC 15TBX100. Pri BC ide veriť TS, tiež TS meria samotný prodance a 15TBX100 mám zmeraný aj ja. Mal som ho aj doma, na HiFi sub. On má o 10Hz nižšie Fs než beyma, o chlp vyššiu Xmax a nižšiu citlivosť, takže je to lepšia volba. Tiež by som doma asi nešiel v prípade takéto PA nad 400W/4R...

george, ono to je trochu otázka kde to deliť s 8" širokopásmom nízkeho príkonu.

EDIT: brilan, skús pozrieť ciare 15NDH-4S. Fs na 28Hz a ide naladiť o 5Hz nižšie než BC 15TBX100 a myslím že už ten pôjde naladiť hlbšie než tá beyma. Keď používa Tony Gee v reprobednaich PA sú to len ciare. Noble audio má tak isto nejaky taký 15" ciare, aj keď upravený... Tiež je na doma a na nízke ladenie dobré si všímať odvetranie celého reproduktoru. Pod stredičkou a magnet. Ciare je v tomto urobený super. Zatial čo beyma a BC na to ktovie ako nehladia.

Re: Subwoofer 15palec - pomoc s návrhem

Je dobré neveriť predsudkom a overiť si fakty. Na obrázku je porovnanie BC15BTBX a Beyma 15P1000FeV2  v rovnakom boxe 130l , s ladením BR na cca 28Hz, BC je čierny priebeh. Je to síce simulácia, ale na základe reálnych T-S parametrov, výsledky sú prakticky identické. Priebeh nad asi 40Hz sa skoriguje cez DSP útlmom do roviny, rovnako cez DSP sa urobí delenie (prípadný subsonik na cca 20Hz), 150Hz delenie nie je žiadny problém. Reálne využiteľná citlivosť je "poctivých" 90dB. Tá Beyma sa robí aj v 4ohm verzii, čím sa získa pár dB. A koniec 2x200W/4ohm s dvomi boxami potom bohato stačí aj pre miestnosť 50m2 a viac, samozrejme nie pre diskotéku, ale pre "normálne" hifi použitie. Výkonová rezerva je obrovská, takže chladenie a prípadná tepelná kompresia sú úplne marginálne..
http://www.bvaudio.sk/TEMP/B&C15BTBX100_Beyma15P1000FEV2_SPL.png

(upravil mechanik 7. 6. 2018 16:14)

Re: Subwoofer 15palec - pomoc s návrhem

Veď to nie je v rozpore s tým čo píšem. Je tam vidieť že BC vychádza mierne lepšie. Je to vidieť na 200Hz a vyššie. To že má vyššie Cms a o 1mm peak vyššiu Xmax zo simulácie nie je vidieť. Ten Ciare je potom ešte zaujímavejší. Ono v simulácií zevalizujete všetko. V realite keď si môžem vybrať reproduktor čo má Fs o 10Hz nižšie tak si vyberiem ten.

Inak asi by bolo vhodnejšie ten spodok pridať nejakym lepším spôsobom než dolnou prepustou 6db/okt. Takto keď za to zaradíte ešte klasickú výhybku tak hore to bude mať vyššiu strmosť než je daná filtrom a dole, ale myslím vyššie než je ladenie BR, to bude mať zase prevýšenie. Myslím že sa na to dojú nájsť elegantnejšie zapojenia. Tušim je niečo v datasheete k LM4562/LM49720.

Blbú skúsenosť s beymu mám nejednu. Písal som to tu už vela krát. Beyma robí bordel a neustále zmeny vo výrobe a minimálne predajca beyma sk je tiež dosť neseriozny.

Je mi jasné že budete tvrdiť niečo iné pretože reproduktory beyma používate, to ekvalizovanie prvým rádom tak isto. Ja som mal doma asi 6 kusov 12LX60 a vždy tam bol nejaky problém... Pôvodná beyma možno odpovedal datasheetu ale neskôr sa fs posunulo až na 55Hz aj po rozohratí. Bez toho aby upravali datasheet. To považujem za dosť neseriozne. Potom som ich kúpil znovu a každá prišla s iným vrchlíkom. Jedna už mala velký z V2 a jedna ešte malý. Tiež to bolo tak mizerne zabalené a malo to tak mizerný koš že jedna prišla rozbitá... Keď im dojdú vrchlíky tak by nemali používať náhradu z iného typu. Pri inom menšom type beymy som mal podobné problémy... Ked som tu mal niečo od BC, 10PS26, 15TBX100, 18SW115 tak vždy TS sedeli velmi presne.

Tiež na HiFi sa hodia hlavne dobre vybrané typy PA. Idealne vetranie pod stredičkou a velká a zaoblená diera v magnete. Inak z toho pri vyšších výchylkách lezie bordel. Zatial čo pri HiFi, napríklad väčších typoch od SB acoustic sa membrána pohybuje bez nejakeho fučania a problémov, proste nie je nič počuť. Pri PA často počuť vo free air aj rôzne pukanie medzi lepením závesu a penového okraju pri vyšších Xmax. Rozhodne by som bol s hodnotením že je to oproti kvalitnému HiFi reproduktoru nejake lepšie riešenie velmi opatrný.

(upravil BV 7. 6. 2018 20:06)

Re: Subwoofer 15palec - pomoc s návrhem

BC je ten čierny priebeh, ak je to "lepšie", tak možno o 0,1dB na basoch. Netuším, o akej 6dB výhybke je reč, ten obrázok je simulácia v 130l BR boxe, bez akejkoľvek výhybky. Reproduktor si vyberám podľa súhrnu vlastností (jedna z nich, a nezanedbateľná,  je aj cena..) a podľa predpokladaného použitia. Takže ak bude reálne využitý napr. z hľadiska Xmax maximálne na 20%, a v pásme do 150Hz, tak ma až tak netrápi trochu vyššie Xmax iného typu , alebo priebeh na 500Hz a vyššie... Ak chcem využívať pásmo od cca 25Hz,  tak budem PA menič vždy "podlaďovať", vyššie kmitočty korigovať (potláčať)  a  fs ma až tak netrápi, je to len jeden parameter, výsledok je daný súhrnom všetkých. Ten s vyšším fs môže nakoniec vyjsť lepšie, záleží od typu a iných vlastností. Však si stiahni VituixCAD, je tam aj slušná databáza meničov a vyskúšaj si to. 15", aby to hralo od 25Hz s citlivosťou min. 90dB/W/m a s "prijateľným" skreslením do nejakých 105dB SPL od 25Hz. Niečo normálne dostupné a za dobrú cenu
Skúsenosti s Beymou (aj inými značkami) máme každý svoje, dokonalé nie je nič.  A dosť závisí od serióznosti dodávateľa  a dopravcu. Aj mne už všeličo rozbili, napr. prerazili balenie vidlami od vysokozdvižného vozíka..
      Ale však nech každý použije  čo uzná za vhodné, kľudne aj niečo takéto (vyskúšaj v simulácii, čo sa získa..) , ak na to má a je to ochotný investovať. Ale v požadovanej aplikácii (sub do cca 150Hz s aktívnym delením a korekciou) rozdiel vo zvuku nespoznáš, ale v cene určite.

Re: Subwoofer 15palec - pomoc s návrhem

Je to len Le, nikdy som to nemal nastavené pre zobrazenie až do 10kHz, tak ma to zmiatlo... Ja som tiež nechcel viesť spor. Aspoň tu má dva názory. Rozhodnutie je určite na ňom.

Re: Subwoofer 15palec - pomoc s návrhem

Pánové. Děkuji za vaši ochotu, pomoc a diskusi bez zbytečných hádek.
Ale zpět k výběru reproduktoru a jeho ladění

1)Je nutné podlazovat tak moc reproduktor na 28Hz? Mám s tím špatnou zkušenot. Kamarád si koupil horn Orphean se subwoofrem od BD-design.
Já jsem mu hornu lakoval a Subwoofer slepoval nebot to byla stavebnice. A protože mě to zajímalo tak jsem si zaplatil u VMA měření. Viz odkaz.:

https://uloz.to/!im2oq2UksTNn/horny-libor-boukal-pdf

Subwoofer byl laděný na 25Hz. Basový reproduktor byl kvalitní ale při hudbě to hrálo mdle a jen vždy v určité oblasti asi kolem těch 25Hz to bouchlo jak blázen že mě málem kleplo. Sice extrémní, pevný, rychlý bas ale jen na určitém kmitočtu. Proto se ptám jestli se to musí tak podlazovat. Většinou když jsem s bratránkem ladil nějaké sloupovky s reproduktory Seas, TVM jako mladí kluci (no já jen přihlížel) tak nejlépe to hrálo kolem 40-45Hz. Nikdy jsem neměl potřebu hledat ultra nízké kmitočty, protože pak ten bas nebyl čitelný..

Re: Subwoofer 15palec - pomoc s návrhem

Tie merania sú zaujímavé. Je známe akým basákom je osadený originál projekt? Dosť by ma to zaujímalo. Ako píšeš ku zvuku na basoch, nie je to tým nastavením preset 1 až 4? Ladiť na 28Hz určite nie je nutnosť, keď to sám nechceš. Ale keď chceš ladiť vyššie možno ani nebudeš nutne potrebovať 15" ale bude stačiť menší.

Re: Subwoofer 15palec - pomoc s návrhem

Tak jsem zatím porovnával tabulkově reproduktory do ceny 8.000Kč/ks. Snažil jsem se brát ohled komplexně na všechny paramtery.
Výskoá citlivost 96-99dB, Nízké mms a Qts, Rozumný Vas a co nejnižší Fs s dostatečným Xmax. Nejlépe mě vyšel opravdu ten B&C 15TBX100. Na druhou stranu ta Beyma jak ukázal pan Bunta tak funguje úplně stejně dobře a přitom má vysoko Fs (45Hz). Znamená to že s BC bych mohl naladit více hlubšich basů s větší ozvučnicí? A to bez nutnsoti takové ekvalizace. Pakliže bych nemusel hledat co nejnižší Fs tak bych pak mohl vzít třeba citlivější a nevážící půl tuny s lehounkým Neodymem třeba B&C 15NW76.

Co by jste doporučily?:

B&C 15TBX100
Beyma 15P1000FeV2
B&C 15NW76
B&C 15CL76 8/ohm

Ještě mám doma tenhle 15palec al ten mi bude asi tak k prdu. Je to upravený od Cimbály do horny Klipsch nicméně jeho Vas je tak obrovský že to je asi k prdu sad Kdyby to někdo chtěl tak bych ho prodal za babku. https://ulozto.cz/tam/_0jHUBGdgGbiK

Re: Subwoofer 15palec - pomoc s návrhem

Mechanik

ano docela to měření vyšlo dobře aspon z mého pohledu laika a jsem rád že jsem ho nechal udělat.
Basák je to BD15 což je ale nějaká předělávka BMS nebo Beymy a bohužel to prodává dost draho kolem 10.000Kč/ks
Když jsem ho držel v ruce vypadal velmi pěkně. smile

http://www.bd-design.nl/contents/en-us/d40.html

Ano těma presetama to bylo asi hodně ovlivněné viz to měření a šlo by to srovnat ale to už jsem nezkoušel a už ani nezkusím nebot kamarád to celé prodal a už nehraje má ted jiné starosti..

(upravil BV 9. 6. 2018 8:56)

Re: Subwoofer 15palec - pomoc s návrhem

Ak to má byť ladené niekde na 40-45 Hz, tak 15" je úplne zbytočný. Bude to ako lepšia regálovka, ale nebude to hrať basy, ktoré je cítiť..Pocit, že to hrá len jeden kmitočet ("Sice extrémní, pevný, rychlý bas ale jen na určitém kmitočtu.") je na 99% akustikou (rezonanciou..) miestnosti , to nie je chyba boxu, ak meranie v blízkom poli je OK. Box, ktorý tak nízko nezahrá, jednoducho rezonancie nevybudí. Ekvalizácia potlačením vyšších kmitočtov (pri použití citlivejšieho reproduktora a jeho podladení) je vždy lepšia (menší potrebný výkon zosilňovača, menej tepla a tepelnej kompresie) ako použiť menej citlivý s nižším fs (ktorý bude určite aj drahší) a potrebné SPL doháňať výkonom konca, alebo kmitočtový rozsah smerom dole použitím "almary" s objemom napr. 400l (extrémne veľký objem nie je dobrý aj z iných príčin). Ak majú dva boxy identický kmitočtový priebeh (po ekvalizácii), tak budú hrať presne rovnako (až na prípadné skreslenie, dané vlastnosťami meničov), rovnaká bude aj impulzná odozva. Použiteľných reproduktorov sú "mraky", len si treba (minimálne po  nejakej serióznej simulácii) vybrať. Tie navrhované 4 typy dajú vo výsledku +- rovnaké výsledky. Ak je váha kritický parameter, tak napr. 15SW1300Nd. Ale cena za Nd bude vždy  vyššia.

Re: Subwoofer 15palec - pomoc s návrhem

BV. Ten subwooer jsem měl u mě v přetlumené místnosti a pak v jiné úplně akusticky opačné místnosti a chovalo se to podobně. Klasické Hifi reproduktory tam určitě nechci to jsem slyšel s 10´ Vifou v Onkenu pak provedení u Avantgard Acoustik a jiné hornové sestavy kde použily subwoofery s normálním reproduktorem a tam to právě vubec nehrálo, huhlalo prostě klasický subwoofer.

Jak to, že pak basová horna La scala která je lazená dost vysoko 45-50Hz (chtěl bych to změřit) hraje poslechově dost pevné basy, mohutné a v širším spektru? Určitě ale půjdu cestou 15palec a podladit ho, protože jak jste řekl vysoká citlivost atd. je výhodnější. Kolega má https://www.loudspeakersplus.com/P-Audi … -sn15b.htm od Paudio kdysi dodavatel pro Beymu a hraje mu to pěkně.

Ok takže závěr je takový že tyto reproduktory jsou +- stejné a není to špatný výběr. 

B&C 15TBX100
Beyma 15P1000FeV2
B&C 15NW76
B&C 15CL76 8/ohm
15SW1300Nd

Zkusím stáhnout nějaký ten program a odsimulovat to. Ale stejně bych s tím potřeboval pomoc. Dejme tomu že to odsimuluji vy mě řeknete
ano je to dobrý, já postavím bednu ale pak nemám mikrofon a zkušenosti jak to správně změřit a podle toho nastavit DSP.. sad Nechci to odfláknout když už to stojí takové peníze jen tím, že to nějak dopadne..

(upravil mechanik 9. 6. 2018 13:57)

Re: Subwoofer 15palec - pomoc s návrhem

B&C 15CL76 by som škrtol zo zoznamu. To skutočne nie je štastná volba na "podladovanie". Je to sice cenovo nákladné ale človek sa fakt vela naučí keď mu tých reproduktorov prejde rukami viac... Ono aj na novej 12LX60V2 je jasne vidieť že ich nejake turbulencie netrápili. To vetranie v magnete je urobené tak hlúpo ako to len išlo. Že tam dali ešte ten tenký ostrý umelohmotný krúžok... Pri tom je za tým 4 cievka... BC používajú zase dosť zle pridišný dierkovaný plech. Keď sa nahradí, alebo odstráni uplne, hlučnosť je tak na 1/2 pôvodnej. Najväčší des bola 10LW30/N čo som doma mal. Pri 40-50Hz a výchylke jednotky mm to fučalo ako poriadny fén big_smile Pri HiFi som nikdy nič podobné nezažil. Skús si vygoogliť fotky SB29NRX75-6, tak vyzerá konštrukcia reproduktoru primárne určeného pre nízke kmitočty, čo tieto uvedené PA rozhodne niesu, no dá sa tomu aspoň viac či menej priblížiť. Nie je zase normálne sa tváriť že stačí zobrať nejaku eminence ALPHA10 (príklad) podla simulácie to naladiť na 20Hz vyekvalizovať a hotovo. Stačí si to v praxi s horším reproduktorom skúsiť. Polezie z toho všetko možné ale tých "makkých" spodných 25Hz aj tak počuť velmi nebude... Keď z toho polezie nejaky tvrdší vyšší kmitočet tak je to skreslenie alebo iné problémy.

Re: Subwoofer 15palec - pomoc s návrhem

2 brilan
Akustické tlmenie ("niečo" na stenách miestnosti) s basmi nič neurobí, to by museli byť použité nejaké ladené kmitacie panely alebo rezonátory (bastrapy). Kmitočty módov závisia od rozmerov miestnosti a umiestnenia reproduktorov a miesta posluchu. Každý subwoofer delený niekde na 100-150Hz bude sám osebe len huhlať, to sú basy.. Tá "farba" je vyššie, na stredoch.
Bez merania to nemá význam, buď sa spojiť s niekým kto to vie a pomôže aj nastaviť DSP, alebo si kúpiť mikrofón ( nič viac nie je treba) a naučiť sa merať (a ekvalizovať , aj miestnosť), vhodný (dostupný) program je napr. REW. O to je potom radosť z "diela" väčšia.
2 mechanik
Tie PA reproduktory nie sú primárne určené na takúto aplikáciu, preto treba vyberať vhodný typ. A pri 12-15" a SPL možno 100-105 dB (nie na 20Hz..) tie výchylky a nejaké pazvuky z vetrania systému (magnet je schovaný v boxe..) nebudú nijako kritické. To už skôr "fučanie" basreflexu. Pokusy s meničmi bez ozvučnice toho veľa nepovedia. A ten B&C 15CL76 je skutočne tak na hranici použiteľnosti na takýto účel.

Příspěvky [1 až 20 z 43]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Subwoofer 15palec - pomoc s návrhem

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£