Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Prosba o radu - nehraje mi levy kanal u zesilovace Pioneer SA-608

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: Prosba o radu - nehraje mi levy kanal u zesilovace Pioneer SA-608

Dobry den,
prosim o radu. Po rodicich mam zesilovac Pioneer SA-608. Zesilovac zacal zlobit - pravy kanal hraje pri vsech hlasitostech (omlouvam se za terminologii, ale jsem uplny laik), levy hraje jen u hlasitosti mezi 3 az 4 - tam jede perfektne, pri jinych hlasitostech nejde. Prosim, neporadili byste mi, cim to muze byt, pripadne jak lze vada odstranit a jak to vidite s naklady na opravu? Moc, moc dekuji.

Re: Prosba o radu - nehraje mi levy kanal u zesilovace Pioneer SA-608

Může to způsobovat potenciometr hlasitosti ACV-184 s odbočkou. Ve vypnutém stavu zjistíš ohmetrem zda nedochází k výpadkům běžce s dráhou. Pokud ano, tak ho vytáhnou (je spolu na destičce s Loudness) a zkusit vyčistit. Ale nemusí to pomoct. Sehnat nový stejný bude asi těžké, možná na ebay apod.

Re: Prosba o radu - nehraje mi levy kanal u zesilovace Pioneer SA-608

téměř najisto potencák hlasitosti (volume) v rámci první pomoci prostříkni kontoxem a zahejbej točítkem sem a tam
ale výhledově spíš výměna za nový stejný typ

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Prosba o radu - nehraje mi levy kanal u zesilovace Pioneer SA-608

Ahoj všem, koupil jsem zesilovač Pioneer A447, a nehrál pravý kanál. Majitel mě obvinil, že jsem ho zničil sám, domluva je patrně nemožná. Zaslaný balík postrádal deformační zóny, někdo dost možná nakopl krabici v místě kde byl regulátor hlasitosti, a odnesl to pertinax s odporovou dráhou. Prostě mám tři tisíce v kopru.
Když neseženu tohle... https://www.soundservice.gr/e-shop/en/p … ts_id=4245
Má někdo tip, prosím...

(upravil kaed 23. 4. 2018 18:19)

Re: Prosba o radu - nehraje mi levy kanal u zesilovace Pioneer SA-608

já bych se tam nebál naroubovat nějakej rozměrově vhodnej ALPS, ostatně připadá mi to trochu jako RK 16 s vývodem pro loudnes (fyziologickou regulaci), bez toho to bude hrát taky.
Edit: podle schématu to je divnost s celkem čtyřmi běžci, to asi snad ne, ale moc se mi to nechce zkoumat, schéma je na hifiengine.com

Re: Prosba o radu - nehraje mi levy kanal u zesilovace Pioneer SA-608

http://stiglitz.rajce.idnes.cz/Alps/
Tohle je ono. Kdyby se dala dráha nějak, nějak opravit, ale to nepůjde...

(upravil zuki 23. 4. 2018 19:57)

Re: Prosba o radu - nehraje mi levy kanal u zesilovace Pioneer SA-608

Slovo nepůjde -> skoro vždy to jde, jen  je třeba vědět jak a zda oprava není dražší než to co se řeší...

Umím si představit, že se dráha slepí nějakým dobrým lepidlem (velmi kvalitní vteřiňák, epoxid apod...), přerušené spoje se opraví vodivým (stříbrným lakem) atd. Ta odbočka ( lesklá stříbrná část) je asi dělaná taky nějakým vodivým "lakem"...
Cca před 35 rokama jsem nějaký takový spoj dělal něčím na bázi stříbra.... - i když nevím proč tu odbočku neudělali rovnou ze stejného materiálu jako dělali tu cestičku okolo (odbočku)  ...

Ps. asi tam bude pasovat i 2x stereo bez odbočky (jak výše zmínil Kaed)... a nevidím nikde jezdec původního poťáku...

(upravil kaed 23. 4. 2018 22:05)

Re: Prosba o radu - nehraje mi levy kanal u zesilovace Pioneer SA-608

já bych raděj koupil tohle: alps , drobnou rozborkou odstranil to navíc, nebo vzal odporový dráhy, a na odbočku bych se vybodl, zapojil to drátkama a hrál a hrál, sice už to nebude historickej originál, ale použít se to dá, a nebo jestli je to fakt alps RK16 tak koupit něco z tohohle a jenom naroubovat odporový dráhy do původního futrálu.
edit: tohle má i odbočku, ale mechanicky a kvalitou netuším, jestli by to šlo použít...
pokud by mechanicky prošlo tohle ALPS RK27, tak by sis i polepšil kvalitou potenciometru.

Re: Prosba o radu - nehraje mi levy kanal u zesilovace Pioneer SA-608

http://www.alps.com/prod/info/E/HTML/Po … list1.html
Tady se podívej, máš tu Alpsy všech provedení a velikostí. Změř si průměr toho původního a kup si srovnatelnou velikost od Alpse a máš vystaráno a tady už nepruď s blbostma....

(upravil kazzatel 23. 4. 2018 22:53)

Re: Prosba o radu - nehraje mi levy kanal u zesilovace Pioneer SA-608

Má-li to čtyři běžce tak to tzv. spřaženej régl, tzn. že jedna dvojice je s fyziologijí a druhá bez, takže si lze plynule nastavit průběh fyziologie. To je sice dobrá věc, ale není nutná bezpodmínečně. Nemáš-li originální poťák, tak zapoj ty dráhy bez fyziologie a na druhý se vybodni....

Re: Prosba o radu - nehraje mi levy kanal u zesilovace Pioneer SA-608

Podle obrázku je to obyč s odbočkou, stačí s epodívat do odkazu o pár příspěvků výše, na tom schématu je to jenom divně namalovaný.

(upravil stiglitz 24. 4. 2018 15:36)

Re: Prosba o radu - nehraje mi levy kanal u zesilovace Pioneer SA-608

Pánové, díky, ale ten na zesilovači má dvojitou hřídel, to jest že balance je na druhém prstenci. To chci zachovat. Jinak pro mě není problém to tam nahrnout mechanicky, to už si upravím.
https://www.ebay.com/itm/ALPS-Custom-On … SwyjBW558e
Tohle by tam asi naroubovat šlo.

Re: Prosba o radu - nehraje mi levy kanal u zesilovace Pioneer SA-608

No a proč to tam nedáš ? Potřebuješ nějaký kolektivní požehnání ? smile

Re: Prosba o radu - nehraje mi levy kanal u zesilovace Pioneer SA-608

Díky moc, objednal jsem to, co doporučil kaed, tak dám vědět, co a jak. O historii mi nejde, dost možná se ho stejně zbavím. Mám? je to sračka? ještě - ač jej vlastním, jsem ho neslyšel. Jinak děkuju všem, za rady, a snahu pomoci. Pánové...

Re: Prosba o radu - nehraje mi levy kanal u zesilovace Pioneer SA-608

Dobrý den, dnes mi přišlo to, co mi doporučil kaed, kterému chci ještě jednou poděkovat, i vám všem, no, rozměry jsou oka, se zástavbou problém nebude. Ještě otázku: Jak se projeví absence dráhy Loudness na reprodukci? Díky...

Re: Prosba o radu - nehraje mi levy kanal u zesilovace Pioneer SA-608

Prostě to bude v rámci možností lineární zesilovač. Od "střední" polohy potenciometru to nebude prakticky vůbec poznat, jestli tam nějaký zvýraznění basů je nebo není. A já to mám stejně vypnutý. Když něco poslouchám, tak abych to slyšel, a pokud je to jenom potichu, v noci tak to neřeším...

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Prosba o radu - nehraje mi levy kanal u zesilovace Pioneer SA-608

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£