Téma: Jakou zvukovku k PC

Zdravím, mám doma zesilovač Pioneer A-656 . Když na něj připojím DENON DP-29F zvuk je úplně někde jinde než z PC což chápu, analog. Dále jsem zpravil Yamaha CDX-396 a zkusil i digitální formu. Zvuk opět někde jinde. Dokonce i když si vypálím hudbu z PC tak je to posuv nahoru což teda chválím. S CD přehrávače leze výstup 2V. S gramofónu leze 150 mV. Když přehrávám přes tyto 2 věci basák nemá žádné "ploché hučení" ani při vyšších hlasitostech a je fakt silný bas i ve spodních kmitočtech (vyvážený k hudbě). Přes PC se toto u hudby ztrácí. Basák hraje strašně ztišeně, hučí a chybí mu dynamika. Je to tím že výstup u gramofonu a cd přehráváče je větší než u PC a tak zesilovač snáž vybudí basový reproduktor nebo je problém někde jinde ? Vstupy jsem již zaměňoval a problém nastává jen když to z PC leze do kteréhokoliv vstupu na zesilovači. Která zvuková karta by mi pomohla ? Nechce se mi totiž kvůli toho pálit CD smile

Re: Jakou zvukovku k PC

Takhle blbě hrají všechny integrované pc zvukovky. Výstupní úrovni to určitě nebude. Na výběr je více možností. Radit konkrétní typ je těžké, protože každý má svého favorita. Buď použiješ interní PCI (audiotrak, asus) nebo PCIE (asus) , které vyjdou cenově výhodněji. Nebo nějaký USB DAC kde je cenové rozpětí větší. Některé se už řešily i zde na fóru, tak snad dokážeš pohledat.
Bohužel ani poslech z lepších zvukovek na PC nezajistí, že budeš konečně spokojen.

Re: Jakou zvukovku k PC

Už i taková XFi Titanium do PCIe hraje docela slušně. Hlavně nestojí 6 klacků ale na aukru se dá sehnat do litru.

Re: Jakou zvukovku k PC

Nekdy pomuze i velmi levne reseni, da se dosahnout znacneho zlepseni..
http://amdati-cz.blogspot.sk/2017/04/ti … 4-usb.html
..
moje oblibena, dik zabudovani v krabicce na ucely merici, funguje i na optickem izolatoru USB, pokud se pak napaji nespinanym zdrojem, dobre odrusenym, udela celkem dobrou praci, za malo penez.
https://www.aliexpress.com/item/H1-MiNi … autifyAB=0

V podstate nejjednodussi reseni, je levny modul
https://www.aliexpress.com/item/5V-USB- … autifyAB=0
Osadit kvalitnejsim 12MHz TCXO oscilatorem a udelat tomu krabicku.

(upravil mechanik 5. 4. 2018 23:59)

Re: Jakou zvukovku k PC

To PCM2704 je dosť sračka, nie je to pochopitelne asynchronne ako rôzne USB audio s XMOS a inými... Takže to má velký jitter a inak je to taká all in one hračka. Ani s S/PDIF vstupom to zázrak nebude. Ani lepší oscilátor nemá šancu to nejako zachrániť. Keď ide o kvalitu zvuku. Zatial čo s nejakou ASUSkou by mal ten zvuk myslím si že určite lepší než z toho starého low cost cd playeru yamaha... Dokonca verím že s ASUS Xonar essence by ho to mohlo baviť viac než ten analog smile

Re: Jakou zvukovku k PC

A skusal si to, alebo onen svab niekedy?
Za 3 evri, mozes zahodit vzdy.
Castokrat problemy zo zvukovkou vstavanou v PC su dane napajanim a rusenim v blizkosti ostatneho smetia PC.
Externa zvukovka aj lacna vie mnohe vyriesit.

Re: Jakou zvukovku k PC

a další problémy vyřeší ještě galvanický oddělení USB, mě tam pořád lezl bordel při pohybu myši, tohle vyřešilo zbytek problémů. Tu nejlevnější jsem taky testoval, a je lepší než integrovaná zvukovka v intel NUC 6i3, ale rušení odstranil až ten usb izolátor. Teď hraju na creativ Xfi a je to v pohodě i bez izolátoru.

Re: Jakou zvukovku k PC

Zdravím, chlapi díky za rady. Koupil jsem Creative Sound Blaster Z a musím uznat že je to úplně něco jiného. Připojil jsem před zesilovač ekvalizér s FBQčkem a ukazatelem buzení signálové linky. Dřív jsem měl nevyvážených - 3 dB na levé a pravé straně. Přes zvukovku jsem nastavil 192 kHz do Sterea a Crystalizer na 25%. Nyní to lítá přes +9 dB poměrně vyváženě, zesilovač zvládá líp basové kytary a nehučí (dynamika je úplně někde jinde, dokonce se o hodně zvedl i akustický tlak co z toho leze) . FBQčko nehlásí zatím žádné problémy z frekvencemi oproti minulé zvukovce na základovce. A co se týče zvuku, středů a výšek drobné zlepšení. A výsledek, CD přehrávač můžu zahodit, teď z toho leze hodně podobný zvuk gramofonové desky. Akorát šum a pískání nepřestal, pořád na vyších hlasitostech ho slyším. Co kdybych koupil 2x Monacor FGA-40 - Oddělovač ?

Re: Jakou zvukovku k PC

No když jsi spokojený s touto zvukovkou, tak se nedá nic dělat. To posloucháš doma? Proč máš zapnutý crystalizer, zapojený equalizer a podobné kurvítka? Zesilovač používáš jaký? Zkus zapojit čistě zvukovku + zesilovač (doufám, že má regulaci) jestli tam slyšíš šum pískání. Když posloucháš z cd přehrávače, tak to rušení tam není? Smyčka by se projevila brumem, takže ten oddělovač asi nepomůže.

Re: Jakou zvukovku k PC

raptor150, problém je že si kúpil zase lacný šunt, ktorý sice bude asi lepší než horšia integrovaná karta ale od poriadnej zvukovky to má daleko. Žiaden izolátor toho typu to asi nepotrebuje, analogový izolátor vyrieši maximálne tak brum dole...

wimshurst, kedysi to staval tušim Dohnalik. Inak viem čo robí jitter, hrá to ako z predele keď je vysoký...

Obom spomínaným riešeniam nakope prdel analogový výstup staršieho iphone. Nakopal prdel daleko lepším veciam...

Re: Jakou zvukovku k PC

Já teď požívám předpotopní externí zvukovku Yamaha UW500 - pro mé účely NAPROSTO vyhovující, made in Japan. 20 bit AD/DA převodník, 48 kHz. Mechanik - to je slabota, že?: 

https://s14.postimg.cc/k9vfh4u3l/Yamaha_UW500.jpg

(upravil rvx73 2. 5. 2018 6:04)

Re: Jakou zvukovku k PC

co něco podobného https://www.alza.cz/fiio-q1-d3040977.htm ?

(upravil Ju_xXx_ko 16. 11. 2018 12:30)

Re: Jakou zvukovku k PC

Ahojte, rád by som sa poradil a pridávam sa do témy ako vyriešiť zvuk na PC.
Aktuálne mám zostavu malé HTPC (Win+foobar/Kodi), zvukovka USB Xonar U7, samostatný predzosilňovač a samostatný koniec.
Rád by som sa zbavil predzosilňovača (nemá DO a prípadne korekcie/fyziológia sa už dá dnes riešiť SW v PC) a išiel cestou zvukovej karty priamo na zosilňovač. Teda hlasitosť ovládal priamo v PC, koncový zosilňovač je monoblok / nemá reguláciu.

V aktuálnej zostave sa potýkam s problémom lupancov (výrazných, cvakajú ochrany SS) pri nabiehaní OS. Neviem či to je vlastnosť toho Xonaru alebo chyba driverov ... inak som so zvukom +/- spokojný.

Chcel by som ísť zvukovo zas o krok ďalej a rozmýšľam na Asus Xonar Essence STX II alebo Creative Sound Blaster ZxR (majú tie isté DAC IO, Creative je o skoro 80€ lacnejší)
Mám v podstate dve otázky ...
1. Smeruje na majiteľov Asusu alebo Creative, nelupe tá zvukovka vo výstupe na line-out pri zapínaní a vypínaní ?
2. Vzhľadom na cenu týchto zvukových kariet okolo 250€, je v tejto cene lepšie ísť do nejakého externého DAC alebo to bude podobné ako tieto karty ? Treba však povedať že tých viac kanálov pri týchto kartách by som vedel využiť /teda považujem za výhodu/.
Ďakujem

Re: Jakou zvukovku k PC

ESI julia, asus xonar essence ST, asus xonar essence STX, Lynx L22, tušim všetko robí lupance pri štarte, všetko som mal, niečo z toho ešte mám. Lynx L22 to robí aj cez S/PDIF out... Teda tá ST a STX majú výstupné relé ale tušim to tiež nebolo uplne bez problémov, ono nejake menšie lupance z toho lezú aj keď už nabieha plocha vo windows. Ešte by ma zaujímalo čo rôzne prevodníky z USB vstupom.

Aj keby si to vyriešil tak každá zvukovka robí brutalne lupance pri zmene vzorkovacej frekvencie a to je asi vlastnosť použitého DAC čipu alebo čohosi pred ním.

To vidím tak že digitálna regulacia je dobrá, lacná... Nie je pravda že hrá mizerne, nemusí. Všetko záleží od kvality celého DACu... Analogovou sa toho dá tiež dosť pokaziť... Ale má 2 malé nevýhody, myslím digitálna. Nepotlačí šum samotného DACu a OZ, ten ale môže byť minimálny, v prípade kvalitného DACu. Dalšou sú tie lupance. S výkonným koncákom, alebo skôr velkým ziskom, citlivými reprobednami, je to fakt o hubu občas big_smile tie lupance big_smile Bežne to radšej pri reštarte PC celé vypnem...   

Myslím že výrobcovia zvukoviek toto asi riešiť nikdy nebudú. Kvalitný USB DAC by to mohol riešiť možno MUTE DAC čipu. Bohužial nieom tak schopný programátor big_smile

(upravil Ju_xXx_ko 16. 11. 2018 15:56)

Re: Jakou zvukovku k PC

Aj tá U7dmička má relé na výstupe. Pri zapínaní počuť ako cvaká (prepína line-out výstup a slúchadlá) ... paradoxne to vtedy nelupne, resp. len minimálne. Tiež pri zmene vzorkovania som si nevšimol nejaké abnormálne lupnutie. Najhoršie je to keď naskočí uvítacia obrazovka windowsu a počas toho sa načíta driver alebo niečo ... lupne tak že poskočia repráky a cvaknú SS ochrany v zosilňovači, celkom o hubu keďže zosilňovače majú 150W na kanál ...

Digitálnu hlasitosť používam už dlhšiu dobu pri počúvaní na slúchadlá a nejaké degradáciu som nejak nepostrehol. Technicky viem že si znižujem bitovú hĺbku keď počúvam na nižších hlasitostiach, ale na zvuku to nepoznám.

Táto správa ma celkom nepotešila sad ... jedine čo ma napadá, vymyslieť ako spínať nejaké relé cez usb priamo z OS, čo by spínalo zdroj koncáku ...

(upravil orhore 16. 11. 2018 17:25)

Re: Jakou zvukovku k PC

Já mám modifikovanou Audiotrak Prodigy HD2 a lupance to nedělá absolutně žádné. Ani při startu, ani při přepínání vzorkovací frekvence. Ani při vypnutí pc žádné ruchy ze zvukovky nelezou.
I velmi malý lupanec na výstupu zvukovky, který je pak zesílen tímto výkonným zesilovačem je velký problém. To bys musel mít buď manuální regulaci na výstupu zvukovky s nastavenou úrovní na nulu. Nebo vyrobit zpožďovací reléový obvod, který by připojil koncový stupeň až po určité době po zapnutí pc. To by se využil usb port, který ale musí být při vypnutém pc bez napětí, aby po zapnutí aktivoval ten zpožďovací obvod.

Re: Jakou zvukovku k PC

U těch zvukovek do PC asi hodně záleží na konkrétní konfiguraci PC, tedy trochu sázka do loterie. U mně je Aus Xonar essence ST naprosto tichá ve všech režimech (kromě cvakání relátek) a zvuk je pro moje uši OK. Na druhém PC používám DacMagic Plus taktéž bez jakýchkoli rušivých projevů, zvukově výborný. Subjektivní rozdíl proti Asusu ale není nikterak propastný.

Re: Jakou zvukovku k PC

Za tú dobu som mal asi 4 rôzne dosky. Fakt neverím že to niekomu nerobí lupance, ešte s rovnakou zvukovkou ako som mal...

Birkoff, tak skús hlasitosť vytočenú na max a zapnuté komponenty, potom štart PC až do windows a potom vypnutie. Prípadne prepni vzorkovačku cez foobar2000.

Re: Jakou zvukovku k PC

mechanik: vyzkoušel jsem a dávám za pravdu. K poškození repráků to má daleko, ale je to tam. Dokážu s tím žít - tyhle věci běžně nedělám wink

Re: Jakou zvukovku k PC

Vybírám zvukovku, když nepoznám rozdíl o proti integrované tak jí vrátím ale chci to zkusit. Narazil jsem na ESI Maya USB nebo PCI-E mají ovšem "jen" 96 kHz různé i levnější Creative apod mají 192kHz mám tohle řešit nebo to je jen marketingový tahák? Mám slušné bedny i zesilovač ale nic super drahého.