Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer s Monacor SPH-250TC - přestavba

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: Subwoofer s Monacor SPH-250TC - přestavba

Zdravím,

Chtěl bych požádat o pomoc ohledně návrhu nové ozvučnice pro reproduktor Monacor SPH-250TC. Momentálně je repro v bassreflexové bedně cca 45l s 2x 9,6x22cm (BR-70HP) nátrubky, novou bednu chci stavět zejména kvůli materiálu stávající (dřevotříska). Prosím o radu jestli stávající bedna vyhovuje nebo by byla vhodnější jiná. Využití mám převážně na poslech hudby kdy dokáže poměrně slušně zatřást nábytkem i při vybuzení pouze 50W zesilovačem, při vyšším vybuzením vychází z nátrubků podivné pazvuky nejspíše kvůli jejich ukončení blízko zadní stěny.

Děkuji

Re: Subwoofer s Monacor SPH-250TC - přestavba

Jsi si jist rozměry, co jsi napsal? Jak jsi přišel k takovému návrhu? Je to naladěno strašně vysoko, mohl jsi použít 1x 8x30 cm, případně bych zkusil štěrbinu, ale k tomu je potřeba znát šířku jedné strany boxu.

Re: Subwoofer s Monacor SPH-250TC - přestavba

Ten box bylo více méně jen využití již nařezaných kusů dřeva, ladění jsem zkoušel podle simulace ale ten zvuk se mi z toho opravdu nezdá tak se obracím na odborníky. Box budu dělat celý nový takže bych chtěl poprosit, pokud by mi někdo dokázal poradit s návrhem boxu.

Re: Subwoofer s Monacor SPH-250TC - přestavba

První co můžeš udělat je prostě jeden nátrubek ucpat, pomůžeš tomu.

Re: Subwoofer s Monacor SPH-250TC - přestavba

A mohl bych poprosit o nějaký alespoň odhadem návrh bedny? Asi bych šel do ozvučnice se štěrbinou.

Re: Subwoofer s Monacor SPH-250TC - přestavba

Pokud bych vycházel z parametrů z Klang+Ton, tak 45l bych nechal a štěrbinu 26x2cm hlubokou 20cm, zaoblit. Zelená čára je pro kontrolu, toho si nevšímej.

https://s31.postimg.cc/9l1vfu7bb/Monacor_SPH-250_TC_kt07-01.png

Re: Subwoofer s Monacor SPH-250TC - přestavba

Děkuji mnohokrát, mohl by tedy takovýto návrh být vhodný? Přední stěna by byla z 2 18mm desek, zbytek z  18mm

https://s9.postimg.cc/t3ud1wecv/Screenshot_491.png

Re: Subwoofer s Monacor SPH-250TC - přestavba

dělal jsem podobnou bednu, z 19mm dýhované laťovky ze staré skříně, ale mnohem větší, 120l pro LAB12, a muselo do toho přiít mraky výztuh. Doporučuju výztuhu uprostřed štěrbiny, a potom vzpěry mezi boky, vrch a spodek, a střed zadní stšny oproti křížení těch výztuh.  Já to dycky slepím, a pak poklepem kontroluju, jestli bedna neduní a přidávám výztuhy podle potřeby. Ideálem je stav, kdy máš dojem, žes klepl na plnou kostku betonu...

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subwoofer s Monacor SPH-250TC - přestavba

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£