Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Smetiště » Problém s USB kabelem

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: Problém s USB kabelem

Řídídící jednotka na mém motoycyklu má výstup USB samec.Připojuji k ní tablet pomocí redukce USB samice-mikroUSB samec.Jednotka ale neumožňuje nabíjení,proto jsem si přikoupil zdroj pro nabíjení.Vzal jsem klasický kabel mikro USB samec/USB samec a připájel do cesky USB samici z prodlužovacího kabelu abych mohl propojit všechny tři komponenty.Bohužel,nabíjení funguje,ale data ne.Jednotka se prostě k tabletu nepřipojí.Kabel nefunguje na data ani s nepřipojenou samicí.Pokud samici odpájím,kabel funguje korektně.
Nevíte kde je problém?Díky za každou radu...

(upravil kaed 24. 3. 2018 18:10)

Re: Problém s USB kabelem

jestli je to USB2, tak je to celkem jasný, tohle jde provést pouze u USB1 standartu.
Možná zkusit USB HUB a do jednoho portu zapojit nabíječku, to by asi mělo fungovat korektně, ale nemám vyzkoušený.

(upravil Anti 25. 3. 2018 9:06)

Re: Problém s USB kabelem

Tak jsem při hledání objevil toto:
https://www.zive.cz/poradna/usb-rozboco … tanswers=1
Což by znamenalo že to co chci nejde...
Druhá diskuze doporučuje tohle:
https://sites.google.com/site/sonicboom … g-diagrams
Můžu to zkusit...
Takže varianta se 100k odporem vyzkoušena,a ani nenabíjí ani data...Takže pravdu má první příspěvek.Zbývá se spokojit s provozem na baterii,nebo vyvést gáble přímo z baterky...

Re: Problém s USB kabelem

Možná by stálo za pokus zkusit nechat připojenou tu ŘJ a až po detekování USB zařízení teprve připojit 5V, ale mám obavy, že to nabíjet nebude. A pak ještě jeden pokus s tím odporem, mělo by to fungovat jako OTG, ale 100k mi přijde hodně, píšou, že hodnotu vyzkoušet?...  našel jsem to taky

Re: Problém s USB kabelem

Když jsem to zkoušel zapojit,připojil jsem řídící jednotku a posléze tablet.Jednotka provedla testování (sepne ventilátor chlazení)jakoby byla připojená,ale na ovládacím softu nebylo připojení detekováno.Na tabletu naběhla hláška že připojené zařízení nepracuje správně.Když jsem poslední konec připojil do nabíječky,tak ta napsala místo detekce napětí errr.Vypadá to,že tablet se choval jako master a cpal napětí do nabíječky.
Můžu zkusit připojit na pin 4 potenciometr a zkusit jinou hodnotu.,ale mám pocit že to nepomůže.
Jinak,tímto jsou pro mě výrobci tabletů idioti,jediný mikro USB port a nemožnost nabíjení a dat současně.Zřejmě to koncový uživatel nevyžaduje a tablet používá jako mobil...
Jediná varianta jsou káble přímo na baterii,nebo prostě přehazovat kabely.

Re: Problém s USB kabelem

Malé update:
Tablet mě pořád otravoval s aktualizací na novou verzi Windows10.Bohužel,výrobce tabletu je kretén a instalovaná paměť 16G neumožňuje stáhnout aktualizaci na disk.Zakoupil jsem MicroSD s tím,že se aktualizace stáne na něj.Zjistil jsem,že aktualizační program paměťovou kartu nepodporuje.Zakoupil jsem tedy Flash disk a ten přes redukci připojil.Problém je ve faktu,že jen samotné stahování vymlátí baterii.Takže jsem stáhl aktualizaci,vyměnil disk za nabíječku a po nabití pokračoval.Bohužel samotná instalace byla tak dlouhá,že baterie klekla asi při 20% upgradu.Po nabití ale tablet nepokračuje v instalaci a vrátí předchozí verzi Windows.Takže jsem jako třetí věc v pořadí přikoupil USB HUB a díky němu se mi podařilo kupodivu vše nainstalovat.Jak je to možné jsem pochopil,když jsem dodatečně instaloval software od výrobce tabletu.Během jeho instalace byl připojen Flash disk,myš a napájení a vše fungovalo i s detekcí nabíjení.Jakmile instalace skončila,je možné přes USB HUB používat jen data.Z toho plyne,že přístroj to umí,ale funkce je schválně blokována.

Re: Problém s USB kabelem

Tahám toto staré téma. Jediné řešení je napájet baterii přímo, prostě vytáhnout dráty ven a napojit na zdroj. Otázka: Má to v originále nějakou elektroniku okolo, nebo to můžu připájet přímo na 5v ze stabilizátoru?

Re: Problém s USB kabelem

Jak napájet baterii přímo? Tvůj tablet se dá rozdělat? Každá normální li-ion bateriem má hned na kontaktech BMS. a max napětí baterie je 5V. Otázka je, co by se stalo, kdybys použil usb rozdvojku, a do druhé větve zapojil nabíječku, bez dat, jenom 5V. Telefony s androidem jdou obvykle takhle nabíjet, i když je v USB zapojený další zařízení

Re: Problém s USB kabelem

Viz příspěvek číslo 6. Jediná situace kdy to systém povolil, byla instalace.Já ten tablet teď potřebuju a chci ho na nějakou dobu permanentně připojit k motorce. Napojil jsem USB HUB s napájením. Tablet detekuje nabíjení a fungují i data. Nicméně napětí baterie klesá jako kdyby to šlo vše přímo z baterky.
Pokud je ten BMS přímo na kontaktech, pak se stačí připojit na nějaké silové cesty na desce.

Re: Problém s USB kabelem

Našel jsem náhodou toto:
https://www.youtube.com/watch?v=YUQiKhI8Y9A
Nějak jsem nepobral, proč napájet pěti voltama,když stačí nastavit 3,7  napíchnout to paralelně. Nebo mi něco uniká?

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Smetiště » Problém s USB kabelem

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£