Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » 2x ARN 568 + ARV 161, uspořádání d'Appolito

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: 2x ARN 568 + ARV 161, uspořádání d'Appolito

http://www.repromania.net/forum/viewtop … =7591&

Prosím o radu, davam to sem proto že u sousedu neodpověděl nikdo.

2x ARN 568 + ARV 161, uspořádání d'Appolito
Mám v úmyslu udělat tuto konstrukci. Basáky v sérii, mezi ně Arv- 161. Na basech stoupne citlivost . Zajímá mne zda ARV 161 nebude příliš utlumena. Aby pak nebylo "moc basu a málo výšek."?? Pro basy samostatně komory každá 14 litru uzavřeny . Godzova výhybka asi ne??

Děkuji

(upravil pet007 23. 4. 2018 20:05)

Re: 2x ARN 568 + ARV 161, uspořádání d'Appolito

Nedelej to, kor z tedlech repraku. Proste tadle koncepce ne.  Vertikalne se ty basaky mimo osu potlucou a proto smerovky vypadaj blbe (a taky je proto malo kdo uvadi). Seriove razeni repro je tez pruser, ovlivnujou se vzajemne.
Kdyz uz mermomoci dva basaky, tak jako 2.5pasmo, kde se ti diky +6dB vlastne "zadarmo" vykompomenzuje bafflestep. A nahore neco se zvukovodem (aka DT300+WG300 (todle primo uz radeji ne), nebo WG148R+neco - Seas 900Noferro, G25FFL....). ARV161 fakt patri uz do propadliste (smetiste) dejin.

(upravil J.L. 24. 4. 2018 11:25)

Re: 2x ARN 568 + ARV 161, uspořádání d'Appolito

Výborně zvolil jsem 2 a pul pásmo.   Výšku SEAS,  27 TBCD.    Jake tedy komory,   pro nejnižší  basy 15 Litru??  Pro vyšší basy,   7 Litru??   (Předpokládam  uzavřena)...      Najde se tu někdo kdo mi nakreslí  výkres pro truhláře?  , samozřejmě ,za fin odměnu.    Rozměry ros teče po vzájemný dohodě.

Re: 2x ARN 568 + ARV 161, uspořádání d'Appolito

Ne zase tak rychle smile Mas zmerene TS parametry tech ARNek ? Nasimuloval sis optimalni objem bedny dle TS ? Jak na tom budou s citlivosti, aby jim ten Seas staci ? On ma na 10kHz stezi 88dB.... (to malo, co sem nasel, tak by mohly mit kolem 85dB, pak by to jaks taks nejak mohlo vyjit...)
Jinak pochopitelne obe komory pro basaky musi mit pro 2.5pasmo stejny objem. I by se dal pouzit jeden dvojnasobny objem, zase tak kriticky to oddeleny nemusi byt. Jinak od spoda hrajou oba basaky stejne, jen jeden "pada" dolu drive (cca 500-800Hz).

Re: 2x ARN 568 + ARV 161, uspořádání d'Appolito

Tsk neumim . Musi Někdo udelat Třeba Ty.-)

Re: 2x ARN 568 + ARV 161, uspořádání d'Appolito

No na dalku se impedance, potazmo TSka meri ale blbe smile

Tak jo, od nejmenovaneho, dobre informovaneho zdroje jsem se prave dozvedel, ze 2x 12-16L closed (nebo 24-32L jeden objem jako jednodussi varianta) pro ty basaky bude ok.

Re: 2x ARN 568 + ARV 161, uspořádání d'Appolito

Ten zdroj je Tonda. Nebo ne? to je jedno pozdravuj.      Mně je  jasný, že basáky musíš mít fyzicky v ruce . Pošlu je pokud to uděláš.    Potřebuji taky posléze výkres., pro truhláře.  Nechceš to narysovat? za penize.

(upravil pet007 24. 4. 2018 14:22)

Re: 2x ARN 568 + ARV 161, uspořádání d'Appolito

No a jak ta bedna ma vypadat smile smile ?  Naka max. sirka, vyska, hloubka ? Z ceho ma byt, preklizka, drevotriska .... ?

PS: Zdroj nebudu prozrazovat, pozna se sam smile

Re: 2x ARN 568 + ARV 161, uspořádání d'Appolito

Ne, Tonda by po jisté zkušenosti už nic jiného než TQWT/TL, nedoporučoval, je to absolutně to nejideálnější pro tyhle repráky. S uzavřenou s basy nepočítej.

Jinak k tomu sériovému řazení, to je jedna z krásných fám, co přežívá.

Re: 2x ARN 568 + ARV 161, uspořádání d'Appolito

Uz sem to chtel napsat, ale vsiml sem si ze Tesmax pouziva ARN567, nevim ted jakej rozdil je vuci ARN568... Ale nemel bys jednodussi postavit prave Tesmax ? A zuzitkoval bys i ARV161.... Vykres k tomu Antonio dal.

Re: 2x ARN 568 + ARV 161, uspořádání d'Appolito

Za mně bohužel Tesmax" ne, pila by mně krev  po estetice mala hloubka ozvučnice. a Já  mam, v velkém pokoji  Tří pásma v objemu 160 litru s obřím basákem 390 mm,. ,..   Tam jsi mohu  užívat nejhlubších basu.    Toto budu mít  do ložnice, která ma cca 18 metru čtverečních.  Tam by  Tesmax asi, hučel duněl až moc??     proto i tak při uctě k nim a autorovi ne.

Rozměry materiál to až se popřípadě domluvíme, zda udělaš tska atd.

Tet koukám  o seriovem    Čily ve  finále to mužů, použit jako s původním záměrem a využit i ARV,161?    Nebo ne. Ptám ohledně citlivosti ARV-4ka.

Re: 2x ARN 568 + ARV 161, uspořádání d'Appolito

TS parametry žádný měřit nepotřebuješ, ty ti přibližný řeknu na dálku, bo jsem toho změřil kupy a jsou všechny podobné a tobě v návrhu případná chyba za tak moc nepohne. Co je důležité, aby jsi ztuhlé gumové závěsy zrenovoval (voda/líh/regum) a rozehrál nízkým signálem, přidáš tím dole hezkých pár dB. V uzavřené to bude ale stále málo, zvlášť, když budeš mít něco na srovnání.

Šlo by udělat 2,5 pásmo s kalotou ve WG a v TQWT, vzhledem ale k dvojnásobné ploše středobasů by návrh pro Tesmax 61 nebyl ideální, bylo by potřeba bednu zvětšit a pohrát si opět s laděním, ale to zabere spoustu času (teď už ale míň, bo se můžeš inspirovat) a předpokládá se, že víš, co děláš. Já si ladění 61ček hodně užil, měl jsem rozdělávatelný prototyp a příčky/tlumení/výduch různě měnil a stále dokola měřil výstup a nf středobasu, bylo to hodně poučné a k tomu zábava, nic podobného s bassreflexem nebo uzavřenkou dělat nejde.

Ale stav dle libosti podle svého návrhu, opovaž se ale pak plácnout, že "568 jsou špatný repráky", nějak totiž tuším ten výsledek... ded

(upravil pet007 24. 4. 2018 17:59)

Re: 2x ARN 568 + ARV 161, uspořádání d'Appolito

No a proc zrovna to musi byt 2x ARN568 a k tomu teda pripadne kalota Seas za 2000,- (75Euro) ? To se k sobe generacne ale ani vzhledove ani kvalitativne vubec nehodi. Uz kdyz sem kdysi zkousel ARN567 spolu s Visaton G25FFL+WG148R tak to byl overkill. (a to to Visaton reseni vyjde zhruba o 500,- levnejsi a bude IMHO lepsi nez ten Seas.
BTW. Mam tu vlastne volny i Seas NoFerro900, ktery ve WG148R tez velice pekne funguje a cena tohodle reseni je kolem 1300,-/ks
Jestli bys chtel jit do 2.5pasma, nechces zkusit radeji neco novyho (a ty ARN568+ARV prodat)?
Muj navrh:
1] 2x W.18.200.8.MCX - 73zlotych  (2x480Kc) https://stx.pl/w-18-200-8-mcx.html v nejakych 2x15L BR, pripadne 1x30L BR
2] SeasNoFerro900 + WG148R (cca 2x1300Kc) - snese deleni kolem 1700-2000Hz jak nic
(o ten vrsek strach nemam, to mam osobne omereno a poslouchano, to STX je samozrejme trochu krok do neznama, cena je ale vice nez dobra...)

Re: 2x ARN 568 + ARV 161, uspořádání d'Appolito

Reproduktory prodávat nebudu, teď jsem je koupil.   Vím že TESLA Jsou historie,    některé modely od Val. Mez, jsou naprosto tragické.

ARN_ 568 k nim ale po zvukově stránce nepatři a já mam pro TESLA slabost.   Nic nového stavět nehodlám, ale kombinace,  TESLA SEAS, To ano.
Beru tedy tu 900 Od  Tebe.       .

VISATON, MONACOR ,atd  Nechci.    Vysvětlovat proč zrovna "sever" nehodlám, to ne-ni předmětem teto diskuze.  Děkuji .

Toniku pokud tedy můžeš tak udělej ,dva a pul pásmo.     . Ale  moje představa o venkovních rozměrech ozvučnice je cca taková.   Výška 732mm.     Hloubka 277mm.   Šířka 184mm.  To taky půjde s "zvukovodem jako u TESMAX?

Re: 2x ARN 568 + ARV 161, uspořádání d'Appolito

No ty Seasy900 ti kdyztak prodam po 1000Kc/ks, zvukovody WG148R si musis sehnat sam - ty co mi zbyly uz jsou profrezovane a lehce omackane od testovani. Vic ale s timto projektem nechci mit. To za ty reci ohledne "severu" a celkove zmatenemu zadani a predstavach. Takle se bedny nestavi.

Re: 2x ARN 568 + ARV 161, uspořádání d'Appolito

. Sever myšleno jako Norsko. Zmatenému?   Ja mam jasnou představu postavit dvou pásmo, eventuálně dvou a pul pásmo.  To byl  ale nápad Tvůj.

Do ničeho nikoho nenutím,  jen jsem se ptal zda basáky můžou byt dva.    Tak nevím co na tom je zmateného???

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » 2x ARN 568 + ARV 161, uspořádání d'Appolito

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£