Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Smetiště » Eagle - knihovna pro řadič Tesla 3AN558

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: Eagle - knihovna pro řadič Tesla 3AN558

Dobrý den pánové.

Chci si postavit regulátor hlasitosti podle Moskalu a použít na to prastarý 26 polohový řadič od Tesly. Nelíbí se mi pájet odpory přímo na kontakty řadiče. Proto chci udělat DPS a v tom je problém. Vím dá se vytvořit knihovna, ale má to jeden háček - musí se to umět. Na netu jsem už hledal, marně. Nemáte někdo, prosím, v archivu knihovnu pro tento řadič? Nebráním se ani rozumnému poplatku.
Předem díky.

(upravil mechanik 15. 4. 2018 18:37)

Re: Eagle - knihovna pro řadič Tesla 3AN558

To by chcelo fotku, google to nepozná. Ale radič tesla som mal tiež a asi to bude to isté. Každopadne to na DPS ani nie je robené, neviem ako to tam chceš dať? Či myslíš nahradiť tie pertinaxy so striebornými kontaktami novým PCB?

Na moskalu a aj tie radiče od tesly by som sa vykašlal. Cvaká to ako rozhlas po drôte a ten priebeh je tiež mizerný. Najskôr uplné ticho, potom už dosť vysoká hlasitosť, ku koncu sa zase nič nedeje. Mne to liezlo na nervy. Chcelo by to nerovnomerne volenú stupnicu v db. Alebo radič čo má aspon 40 pozícií. Každopadne keď si kúpiš takú elmu, je drahá ale chod je o inom... Ten mechanizmus tesla chodí hrozne tuho... Že by to hralo lepšie než uhlíkový potenciometer, to tiež nesúhlasím. Ten kontakt je v ALPSe definovaný dostatočne dobre inak by to pri meraní spektra mal nejaky bordel ale meria to super.

Trochu som si pohrával s myšlienkou vlastného radiču s minimálne 36 polohami, niečo som rozkreslil v eagle ale neviem ako by som vyriešil mechanický "cvakač". Úprimne ma to už nezaujíma. Relá ovládané mikrokontrolerom sú inde...

Loudness je blbina, neberie do úvahy vzdialenosť poslucháč - repro, citlivosť repro, zisk celého retazca - koncáky, preamp, výstup dacu. Na koniec ani hlasitosť nahrávky. Niektorá je hlasná, iná tichá. To aj v rámci jedného albumu - remastery... Takže to nikdy fungovať dobre nebude. Pri počúvaní ochrestrum potichu, možno, ale kto by to robil, veď tam zmizne pod prahom počutelosti a hodnotou šumu polovica informácií. Aká je referenčná hlasitosť nahrávok? Aby človek vedel, ano tak keď budem počúvať tichšie musím to dokrmiť loudnessom. Taká elektronická hudba rozhodne na loudnes ani nie je stavaná a nie je tam potrebný.

Keď si majtel nejakych reprobední čo basy nehrajú. Hlavne nejaka stará uzavrenka s TESLA/TVM tak by som hladal problém tam. Ja som celé roky nič s loudnessom nepočul a pri tom zvuk bol vyvážený a basov aj výšok dostatok. Či už doma alebo občas na nejakej výstave.

Re: Eagle - knihovna pro řadič Tesla 3AN558

Úvodem omluva za pozdní reakci. Nevím jaké máš skušenosti z regulátorem od Moskalu, já už jsem jeden stavěl a byl jsem spokojený. Řadič se dá pájet na DPS, konce kontaktů jsou na to připravené. DPS chci upevnit za pomoci vymezovacích sloupků mezi pakety přepínače a kontakty připájet. K odlechčení chodu stačí odstranit rolny u aretace a tím se stane i přechod mezi stupni rovnoměrným.
Elmu z 24 stupni jsem nikde nenašel (netvrdím že nejsou). Ono v podstatě žádný řadič s tolika polohami, mimo E-bay. Ale ty nebudí moc důvěru.
Relátková regulace ovládaná mikrokontrolérem by se mi také líbila. Máš nějaké zapojení u kterého nebude miokrokontrolér rušit a nebudou slyšet rány od relátek a zapojení nebude samé SMD? Budu jenom rád, sem s ním. A fyziologickou regulaci anebo jak to nazýváš "loudnes" nepotřebuju pro málo basů a v žádném případě neposlouchám na staré uzavrenky Tesla. Ty jsem zrušil asi před 40 lety. Ono to není jenom o hloubkách.
Jinak díky za názory, nic ve zlém. Nakonec jsem si poradil přímo v Eagle. DPS jsem už nějak krkolomně vytvořil.

(upravil DJ_Rix 18. 4. 2018 18:56)

Re: Eagle - knihovna pro řadič Tesla 3AN558

Ad relátkovka: Mám tohle a žádné rány od relé se nekonají.

http://twistedpearaudio.com/control/jt.aspx

Kupoval jsem jen procesor a relátkovou desku, destičku na něj a budič jsem už dělal svoji. K tomu motorovej pot s lineární dráhou ovládaný dálkou a funguje to smile

(upravil dolly j 20. 4. 2018 18:18)

Re: Eagle - knihovna pro řadič Tesla 3AN558

Díky za tip, prozkoumám to. big_smile

Re: Eagle - knihovna pro řadič Tesla 3AN558

DJ_Rix, nie je 63,5db pre hlasné nahrávky príliš málo?

Re: Eagle - knihovna pro řadič Tesla 3AN558

No, nejnižší útlum není pravda na úplně ultra tichý poslech, ale zatím mi to stačilo bohatě. Vždycky to jde udělat líp, tohle dělá lehhé sotva slyšitelné "lupání" při změně hlasitosti také, asi to nemá úplně dobře naprogramované, ale mně to zatím nijak nevadilo,takže to neřeším.

(upravil reeb 25. 4. 2018 22:33)

Re: Eagle - knihovna pro řadič Tesla 3AN558

Ten řadič tesla je toto

https://reebaudio.webnode.sk/fotogaleri … epinae-jpg

kdyby náhodou mám nějaké nepoužité na prodej, dvojitý 100,-/ks

Nevypadá bůhvíjak ale je spolehlivý

Web

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Smetiště » Eagle - knihovna pro řadič Tesla 3AN558

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£