Re: Kterak přesně a zároveň snadno párovat transistory VMOS

Zatím jde vo hovno, až o něco půjde, ochrávím si to...chce-li někdo bejt svině, tak už jí dávno je, mohl bych uvést desítky příkladů....

Re: Kterak přesně a zároveň snadno párovat transistory VMOS

Nebojím se, ale nemám jaksi čas to dokončit...

Re: Kterak přesně a zároveň snadno párovat transistory VMOS

Mám sparováno a vyzkoušeno, musím dát za pravdu Kazzateli, že tato kombinace u DPA je ta zvukově nejlepší...díky smile

Re: Kterak přesně a zároveň snadno párovat transistory VMOS

Nojo, v P moc výběr není, ale v N mi tam pasuje jako komplemnt taky 2n7000.

(upravil kazzatel 16. 4. 2018 21:18)

Re: Kterak přesně a zároveň snadno párovat transistory VMOS

Jen jeden má poslechový vejsledky ? Není to krapet málo, hifisti ? Nebo jste už lautr hluchý ? Ale což, i se zklamáním se dá žít.... smile

Re: Kterak přesně a zároveň snadno párovat transistory VMOS

Já to mám taky poslechnutý, ale jednoznačný výsledky nemám. Porovnával jsem rychlou verzi DPA222 s BS na vstupu s pomalou verzí osazenou 2SJ/2SK. Možná by to bylo markantnější v porovnání s bipolárama. Nebo už opravdu hluchnu.

Re: Kterak přesně a zároveň snadno párovat transistory VMOS

To je úplně nonsense, porovnávat vstupní trandy mezi rychlou a pomalou verzí. Už s bipolárama je rychlá verze jak nebe a dudy proti pomalé.

Re: Kterak přesně a zároveň snadno párovat transistory VMOS

V porovnávaným přístroji se musí měnit jen jeden prvek,  jinak vznikne naprostej chaos. To by vám mělo jako hifistům bejt jasný, ale jak vidno není....

(upravil pecan 18. 4. 2018 11:52)

Re: Kterak přesně a zároveň snadno párovat transistory VMOS

Petře, mně je naprosto jasný, že jsem porovnával hrušky s jabkama. Měl jsem k dispozici jen jednu rychlou a jednu pomalou verzi. Ale, buď to neslyším, nebo mám někde nějakou botu.

Re: Kterak přesně a zároveň snadno párovat transistory VMOS

Ono zalezi i na transparentnosti zbytku retezce..bedny,  zdroj signalu, preamp?

Web

(upravil kazzatel 18. 4. 2018 13:54)

Re: Kterak přesně a zároveň snadno párovat transistory VMOS

Ale prdlajs - omlouvat svojí nezkušenost a hluchotu netransparentností je jen laciná vejmluva, slyšet to je i s mršbabednama....

Re: Kterak přesně a zároveň snadno párovat transistory VMOS

Petře ani rozdíl mezi rychlou a pomalou neslyšíš ?

Re: Kterak přesně a zároveň snadno párovat transistory VMOS

Já slyším vše, myslíš-li tím Petrem mě....:-)

Re: Kterak přesně a zároveň snadno párovat transistory VMOS

Ne Pavle, myslel jsem pecana nad tebou.

Re: Kterak přesně a zároveň snadno párovat transistory VMOS

Pokud hraje z nějakého (pod)průměrného CD playeru přes třeba flaškový preamp nemusí nic moc slyšet..

Web

(upravil mechanik 18. 4. 2018 22:56)

Re: Kterak přesně a zároveň snadno párovat transistory VMOS

kazzatel má pravdu, prekvapivo zlepšenie v koncáku je paradoxne počuť aj s nič extra predkom a pri reprobedniach sa to akosi fakt prejavý všade aj keď za to horšie považujem visatony rady high end, TVM nemá dlhé roky...

EDIT: jednoducho keď tam ten rozdiel je tak ho bude počuť bez ohladu na predok, tak ako bez ohladu na typ a kvalitu nahrávky, proste bude všade...

kazzatel, dosť ludí si myslí, že výkonný zosilňovač - 400W a podobne, nepotrebujú keď počúvajú potichu, že im stačí 50W... Z toho jasne vyplýva že väčšina ludí nemá nič skúsené, ešte sa o tom budú hádať... Myslím že nemá cenu sa čokolvek snažiť doporučiť. Reeb, nemyslí tým teba. To by sa muselo predviesť rovno pred nimi. Potom by sa prišlo k tomu že to chce ABX test a potom ho zopakovať tak 50x až z toho bude každý spolahlivo vyčerpaný, potom sa vyhodnotí štistika podla ktorej nikto nič nepočuje. Pre to že v 50 testoch pri zostave ktorú počujem prvý krát v živote na nahrávke ktorú počujem prvý krát a ešte sa mi nepáči v neznámom priestore sa nedošlo k jednoznačnému výsledku big_smile

(upravil BV 19. 4. 2018 6:02)

Re: Kterak přesně a zároveň snadno párovat transistory VMOS

2 mechanik
Keď vieš, čo počúvaš, keď si sa s tým narobil a vrazil do toho peniaze, nebodaj ak si sám aj autor, tak budeš počuť aj to, že "odpor na pozícii R12 je červeným prúžkom vpravo"...Hovorí sa tomu bias. Psychika je sviňa smile..Nepreceňuj vlastné uši, vedie to k bludnému kruhu "vývoja pre vývoj", pričom sa nič nezlepší, často práve naopak. Príkladov je dosť . A samozrejme hlasnejší zosilňovač je vždy lepší. Počuť je to, čo dokážeš identifikovať výhradne ušami. Všetko ostatné je chiméra.

Re: Kterak přesně a zároveň snadno párovat transistory VMOS

Pánové,nezlobte se na mě,ale ani jeden z Vás,neprokázal tvrzení o zvukovém zlepšení výměnou vstupních bipolárních tranzistorů za typy mos-fet,měřením.I když se jako hlavní deviza mos-fet tranzistorů ve vstupních pozicích uvádí odolnost proti VF rušení,což je neoddiskutovatelné,v jiném vlákně se laik dočte,cituji:Pri koncákoch sa nejake hranie s VF rušením dosť precenuje, minimálne čo sa týka dopadu na zvuk.
Takže když se to vše sečte,jsou to opačná tvrzení.
Navíc zde navrhované párování mos-fetů mi přijde přesnější,než v Amatérském rádiu doporučované párování vstupních bipolárů v toleranci 25 procent.To může být,motáme-li se např. okolo zesílení 300,zesílení 262,5 a nebo taky 337,5.Jestli se tu tedy trochu neporovnávají párované a nepárované jablka a hrušky.Před časem jsem se dokonce dozvěděl,že výměnou za mos-fety stoupne zkreslení celého konce.Neměřil jsem,nevím.
Apeluji tedy na prokazování svých tvrzení profesionály měřením,jinak je to stále na úrovni jeden pán povídal.Věřím že pro profesionála není takový problém do vstupu zesilovače nagenerovat nějaké to VF rušení a ukázat výsledek bipolár vs. mos-fet,nebo i dnes tedy asi již zavrhnutý j-fet.
Nebo přijdou v úpravě SSSE na pozici vstupu nuvistory opět jen s tvrzením o zlepšení zvuku?
Že něco tvrdí autorita v oboru může být pro někoho božím slovem,ale pro někoho to,jak řekla Máňá,není směroplatné.

Re: Kterak přesně a zároveň snadno párovat transistory VMOS

To Horemic: aspoň jsem si početl, co je to nuvistor, celkem dobrý, znal jsem jenom ruský subminiaturní lámpočky...

Re: Kterak přesně a zároveň snadno párovat transistory VMOS

Ano. To je tak vše co ten úryvek dal i mně, připomínku že existovalo cosi s názvem nuvistor big_smile