1

Téma: Jakou zvukovku k PC

Zdravím, mám doma zesilovač Pioneer A-656 . Když na něj připojím DENON DP-29F zvuk je úplně někde jinde než z PC což chápu, analog. Dále jsem zpravil Yamaha CDX-396 a zkusil i digitální formu. Zvuk opět někde jinde. Dokonce i když si vypálím hudbu z PC tak je to posuv nahoru což teda chválím. S CD přehrávače leze výstup 2V. S gramofónu leze 150 mV. Když přehrávám přes tyto 2 věci basák nemá žádné "ploché hučení" ani při vyšších hlasitostech a je fakt silný bas i ve spodních kmitočtech (vyvážený k hudbě). Přes PC se toto u hudby ztrácí. Basák hraje strašně ztišeně, hučí a chybí mu dynamika. Je to tím že výstup u gramofonu a cd přehráváče je větší než u PC a tak zesilovač snáž vybudí basový reproduktor nebo je problém někde jinde ? Vstupy jsem již zaměňoval a problém nastává jen když to z PC leze do kteréhokoliv vstupu na zesilovači. Která zvuková karta by mi pomohla ? Nechce se mi totiž kvůli toho pálit CD smile

2

Re: Jakou zvukovku k PC

Takhle blbě hrají všechny integrované pc zvukovky. Výstupní úrovni to určitě nebude. Na výběr je více možností. Radit konkrétní typ je těžké, protože každý má svého favorita. Buď použiješ interní PCI (audiotrak, asus) nebo PCIE (asus) , které vyjdou cenově výhodněji. Nebo nějaký USB DAC kde je cenové rozpětí větší. Některé se už řešily i zde na fóru, tak snad dokážeš pohledat.
Bohužel ani poslech z lepších zvukovek na PC nezajistí, že budeš konečně spokojen.

3

Už i taková XFi Titanium do PCIe hraje docela slušně. Hlavně nestojí 6 klacků ale na aukru se dá sehnat do litru.

4

Nekdy pomuze i velmi levne reseni, da se dosahnout znacneho zlepseni..
http://amdati-cz.blogspot.sk/2017/04/ti … 4-usb.html
..
moje oblibena, dik zabudovani v krabicce na ucely merici, funguje i na optickem izolatoru USB, pokud se pak napaji nespinanym zdrojem, dobre odrusenym, udela celkem dobrou praci, za malo penez.
https://www.aliexpress.com/item/H1-MiNi … autifyAB=0

V podstate nejjednodussi reseni, je levny modul
https://www.aliexpress.com/item/5V-USB- … autifyAB=0
Osadit kvalitnejsim 12MHz TCXO oscilatorem a udelat tomu krabicku.

5 ...editoval mechanik (5. 4. 2018 23:59)

To PCM2704 je dosť sračka, nie je to pochopitelne asynchronne ako rôzne USB audio s XMOS a inými... Takže to má velký jitter a inak je to taká all in one hračka. Ani s S/PDIF vstupom to zázrak nebude. Ani lepší oscilátor nemá šancu to nejako zachrániť. Keď ide o kvalitu zvuku. Zatial čo s nejakou ASUSkou by mal ten zvuk myslím si že určite lepší než z toho starého low cost cd playeru yamaha... Dokonca verím že s ASUS Xonar essence by ho to mohlo baviť viac než ten analog smile

6

A skusal si to, alebo onen svab niekedy?
Za 3 evri, mozes zahodit vzdy.
Castokrat problemy zo zvukovkou vstavanou v PC su dane napajanim a rusenim v blizkosti ostatneho smetia PC.
Externa zvukovka aj lacna vie mnohe vyriesit.

7

a další problémy vyřeší ještě galvanický oddělení USB, mě tam pořád lezl bordel při pohybu myši, tohle vyřešilo zbytek problémů. Tu nejlevnější jsem taky testoval, a je lepší než integrovaná zvukovka v intel NUC 6i3, ale rušení odstranil až ten usb izolátor. Teď hraju na creativ Xfi a je to v pohodě i bez izolátoru.

8

Zdravím, chlapi díky za rady. Koupil jsem Creative Sound Blaster Z a musím uznat že je to úplně něco jiného. Připojil jsem před zesilovač ekvalizér s FBQčkem a ukazatelem buzení signálové linky. Dřív jsem měl nevyvážených - 3 dB na levé a pravé straně. Přes zvukovku jsem nastavil 192 kHz do Sterea a Crystalizer na 25%. Nyní to lítá přes +9 dB poměrně vyváženě, zesilovač zvládá líp basové kytary a nehučí (dynamika je úplně někde jinde, dokonce se o hodně zvedl i akustický tlak co z toho leze) . FBQčko nehlásí zatím žádné problémy z frekvencemi oproti minulé zvukovce na základovce. A co se týče zvuku, středů a výšek drobné zlepšení. A výsledek, CD přehrávač můžu zahodit, teď z toho leze hodně podobný zvuk gramofonové desky. Akorát šum a pískání nepřestal, pořád na vyších hlasitostech ho slyším. Co kdybych koupil 2x Monacor FGA-40 - Oddělovač ?

9

No když jsi spokojený s touto zvukovkou, tak se nedá nic dělat. To posloucháš doma? Proč máš zapnutý crystalizer, zapojený equalizer a podobné kurvítka? Zesilovač používáš jaký? Zkus zapojit čistě zvukovku + zesilovač (doufám, že má regulaci) jestli tam slyšíš šum pískání. Když posloucháš z cd přehrávače, tak to rušení tam není? Smyčka by se projevila brumem, takže ten oddělovač asi nepomůže.

10

raptor150, problém je že si kúpil zase lacný šunt, ktorý sice bude asi lepší než horšia integrovaná karta ale od poriadnej zvukovky to má daleko. Žiaden izolátor toho typu to asi nepotrebuje, analogový izolátor vyrieši maximálne tak brum dole...

wimshurst, kedysi to staval tušim Dohnalik. Inak viem čo robí jitter, hrá to ako z predele keď je vysoký...

Obom spomínaným riešeniam nakope prdel analogový výstup staršieho iphone. Nakopal prdel daleko lepším veciam...

11

Já teď požívám předpotopní externí zvukovku Yamaha UW500 - pro mé účely NAPROSTO vyhovující, made in Japan. 20 bit AD/DA převodník, 48 kHz. Mechanik - to je slabota, že?: 

https://s14.postimg.cc/k9vfh4u3l/Yamaha_UW500.jpg

12 ...editoval rvx73 (2. 5. 2018 6:04)

co něco podobného https://www.alza.cz/fiio-q1-d3040977.htm ?