Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 34]

(upravil Hanzi 8. 4. 2018 11:36)

Téma: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

Ahoj, chystám se na nové  8"+4"+1" (3/4") 3 pásmovky a nějak se nemůžu rozhodnout pro vhodný střed a basák. Výšku budu řešit až zúžím výběr. Rozhoduju se mezi třema variantama:
1) SBAcoustic
Střed SB12MNRX25-4
Bas SB23NRXS45-8
2) ScanSpeakDiscovery
Střed 12W-8524G00
Bas 22W-8534G00
3) Eton Orchestra
Střed 4-612/C8/25 RP
Bas 8-612/C8/32 RP
Zatím se přikláním k variantě SBA, 12MNRX je přecijen střeďák (kratší cívka)- ne středobas.
Uvažuju správně? Unikla mi nějaká zásadní 8+4+1 kombinace se stejným/podobným materiálem membrán?

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

S SS neuděláš chybu, série Discovery je ještě za rozumnou cenu a zdá se mi, že je to zčásti produkce Tymphany, byť je na štítku Denmark, min. koše od nich berou, protože vzhledově je to to samé, co měla Vifa. Pak třeba ještě koukni na Peerless HDS nebo Dayton Reference.

Výška cívky u středu hne s průběhem na středech, a pokud je ok, v zásadě tě nemusí zajímat, protože pod výhybkou se střed viditelně skoro nehýbe, takže k nějakému ovlivnění/modulaci dochází minimálně.

Jak jsi přišel na Eton? Když jsem prvně viděl Orchestra řadu, napadlo mě, že tohle brzo stáhnou z výroby, ty prolisy asi ničemu extra nepomáhají (100 let to nikdo nepotřeboval) a vypadá to kolotočářsky, tak mě překvapilo, že tebe zaujaly? smile Stejně tak u Symphony řady vyrábějí repráky lišící se jen! použitým formerem (hliník/kapton), anebo prolisy na magnetu u řady Arcosia... z mého pohledu je Eton víc o designu než o funkci, ale jestli to umí prodat, dobře pro ně. SPH/MSH co prodává Monacor, jsou vlastně taky Etony, dělá se to všechno myslím v jedné fabrice, LPG.

(upravil mechanik 8. 4. 2018 10:30)

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

Neviem ako ETON ale keď som hladal originál výrobcu SPH170C tak to bol nejaky výrobca v Taiwane. Som si istý že keď chytím taký ETON do ruky tak to bude vyzerať inak, rôzne veci ako lepenie závesu ku košu magnet... Monacor sa s tým neserie. Je poznať že je to akési upatlané. Proste keď človek chytí do ruky drahší reproduktor tak to pozná big_smile

Ten basák od ETONu vyzerá na dosť sračku. Malá cievka, Xmax... Na spodných basoch to bude dosť bieda.

SS má tiež daleko premakanejšie a zaujímavejšie modely, aj keď drahšie.

Mne táto tvoja kombinácia pripadá byť dosť nevýrazná a nezaujímavá. Vyzerá to ako keby si chcel používať drahé značky ale mal len na najlacnejšie modely. Na duhej strane sú všety reproduktory dosť rovné a vyzerá to že výhybka sa bude robiť dobre.

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

To jo, SPH-170C je Taiwan (Harmony), ale MSH-116, 115, SPH-176, 220... to je LPG.

(upravil mechanik 8. 4. 2018 11:38)

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

Aha, ale ten plecháč SPH-176 stojí 45e s DPH. Čo neznamená že je to ETON len lacnejší o 100-200e ale reproduktor na ktorom sa muselo šetriť. Plechový koš, určite nema žiadne "demodulator ring" a linearitou Bl a Le a tuhostou systému sa určite nikto nezaoberal. Buď to náhodou dobre dopadlo alebo tiež nie. Základom bude asi kvalitná teda bezproblémová membrána, papier vela nestojí. ETON používa viac vrstvové. Mne sa páčia niektoré modely od audio technology. To sú skutočne vymakané reproduktory a tomu odpovedá ich cena. Ktorá neodpovedá určite výrobnej cene ale sú tam zahrnuté technologie a špičkový konštruktéry firmy ktorá to navrhla a to že to v číne neplácajú pod nejakou plátenou strechov ludia takmer bez platu. Drahé sú aj nové scan speaky s vymakaným pohonom ktorý majú tušim patentovaný.

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

No u Etonu mě zaujaly parametry (vysoký Qms, Bxl...). Je fakt, že prolisy v membráně jsou nepěkný a průměr cívky basáku je bída - dám na vás a škrtám Eton.
Ten Dayton v kombinaci RS100P-8 + RS225P-8A vypadá taky zajímavě. Akorát proč má basák Qms jen 1.25, není to málo?
PEERLESS 4'' HDS-104 + HDS-205NOMEX taky nevypadá zle - mrknu na to, dík za tip.
Audio Technology nebo Scan speak illuminator už jsou bohužel mimo finanční limit.

(upravil Kocour 8. 4. 2018 12:37)

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

Zalezi, jestli to ma byt regalovka kolem 40l, nebo to uz muze byt sloupek. Pokud sloupek, tak stred by mohl byt i 5".

Me se zamlouvaji nasleduji kombinace:
Vifa NE225 + NE123 = vyzkouseno, a na 40l vetsi regalek parada, a jde velmi pekne dolu. Ovsem cena....
Wavecor WF223 + WF120 (oboji ten papir, ne glassfiber), v posledni dobe se ke me dostalo par mereni Wavecoru, a zacinaji me zajimat. Tez to pujde solidne dolu ve 40l.
SB23NRX nebo NBAC - chce to prece jen vic nez 40l, tzn spis sloupek, k tomu treba 15M/4624.
Discovery 22W a 10F jsem meril, myslim, ze by to nebylo spatne: http://hififorum.sk/phpBB3/viewtopic.php?f=4&t=285
- doporucuju zaklonit celo a vyjde to krasne na LR2.
Daytony, myslim ze osmicka hlinik je lespi basak nez ten papir, a ze by to i fungovalo ve 40l, videl jsem s tim projekt.

No a nejaky repra Peerles osmicku a ctyrku ma Check myslim porad na prodej, nekde byl inzerat.

A vymyslet by se dalo dal.

ruzne DIY repro

Web

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

mechanik
Proč si myslíš, že těch +€100 musí v těchto technických vylepšeních nutně být? Co když je většina jinde a funkčně jsou +/- srovnatelné?

LPG dělá něco pro Monacor, záměrně (asi) bez nálepky Eton, za přijatelnější peníze (další zisk je jen plus), a pak dělá Eton, tomu se postarali o renomé vyšší cenovkou, nekonkurují tak sami sobě (Monacor), a přidali něco navíc, z většiny pozlátko, to jde vidět: kvalitnější koše, hezky zpracované robustnější magnety, pevnější kontakty, přidali phase-plug, který vypadá líp než funguje, chytře vymysleli nóbl názvy sérií, skvěle nafotili, ve specifikaci náležitě okomentovali, naleštili, luxusně zabalily... a opili tě rohlíkem! big_smile Vždyť tohle je do očí bijící, že tady něco není v pořádku:

https://s31.postimg.cc/efwre8bnr/asd.jpg

Eton myslím žádné T-yoky a demodulační věci nepoužívá, takže když je dobrý marketing, tech. běžné repráky se dá prodávat i kurevsky draho.


Hanzi
Průměr cívky 32 mm mi nepřijde jako bída, to je běžná hodnota. Xmax 5.5 mm je ti taky málo? Kolik by jsi chtěl? Nebo na co ty bedny zamýšlíš použít? Nebo děláš něco jako bastesty a potřebuješ to testovat? Víš jakou Xmax mají moje PL22WR09? A to je mám v uzavřence! Navíc Xmax není mech. limit, nevíš jak je magnet řešen a neznáš ani linearitu Cms, můžeš mít super Xmax, ale jestli ti rapidně tuhne závěs v jednom směru, matematicky vypočtená Xmax je údaj k ničemu.

Qms je nízké kvůli použitému formeru z hliníku, pohyb je brzděn vířivými proudy v něm, podobně elektricky ale funguje i příliš nízké Qes, ve výsledku jde o celkové Q. Určitě neodepisuj repra s nízkým Qms.

Peerless jsou tech. špičkové měniče ale stále za normální cenu, žádné úchylnosti ve stylu Eton nemají Čínani zapotřebí.

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

Ja mám z drahých vecí radšej audio technology a tú novú radu scan speak. To vyzerá na skutočne vymakané reproduktory. Od ETONu neviem o ničom čo by ma zaujalo. Napríklad ten ETON 11" čo používal pistole je podla mna predražený. Malý a slabý pohon, malá cievka, mizerný príkon, mizerná Xmax a tá viac vrstvová membrána robila len problém. Dosť nepekný peak alebo pokles, proste rezonancia už pekelne nízko, tušim okolo 300Hz a jasne viditelná aj na impedančke. Eton je skutočne značka ktorá ma príliš nezaujala. Ale myslím si rozhodne v celku nie je normálne prirovnávať seas k TVM a podobne, ako si tu robil... Tie nové rady ETONu skutočne majú dosť hnusné prvky ktoré sú čiasto o dizajne.

Z lacných značiek mám rád SB acoustics. Fakt zaujímavá a velmi lacná čína je TANG BAND. Niektoré ich modely by som rád skúsil. Rôbia veci ktoré nkto iný v ponuke nemá. Nie je to všetko na jedno kopyto. Ale skutočne často už z fotky vidieť ako je to upatlané od lepidla a proste že na výrobe dosť šetrili. Ale pri TB by som to prekúsol.

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

Od AT nejlepe 15H SDKM, jinak teda vzhledem k cenam.....bych si moc nevybral.
Ja si dost oblibil Satori stredobasy a ty stredaky, a basak WO24P budu mit za chvili na stole tez. Vzhledem k cenam neni co vytknout, hraje to paradne, pouzitelnost velka, umi to jak basy tak stredy,.... Tohle treba nemuzu rict o ostatnich znackach. Od SS mam rad basaky a vyskace, tam neni moc co vytknout. Illuminator rada mam rad ty maly vyskace, a za chvili mi bude hrat 18WU + 12MU, a myslim ze to spatny nebude, ba naopak.

ruzne DIY repro

Web

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

Pánové díky za podněty, chvíli to budu zpracovávat.
Průměr cívky 32mm u basáku je spíš nižší hodnota (měl jsem napsat, že je to bída 'za ty prachy') Teď mám cívku 39mm a protože má jít o krok vpřed, tak asi moc níž nepůjdu.
Jinak to musí být regálovky, takže 35-40l je horní hranice objemu. Aktualní varianty:
1) SBAcoustic SB12MNRX + SB23MNRX (pěkně to pojal Troels se stepped baffle, ve 33l. Až na volbu výšky, 29mm ke 4", proč ne 22mm?)
2) ScanSpeakDiscovery 12W + 22W (inspirace taky Troels a jeho Bookshelf, taky použitelný na LR2 dělení) 10F optimal k 7"? přijde mi malej
3) Dayton RS100P-8 + RS225P-8A (hliníkovej basák vypadá líp, ale k charakteru baskytary mi líp sedí papír/kevlar)
4) PEERLESS HDS
5) Wavecor WF223 + WF120 v papíru - výhybka nebude jednoduchá - finančně to bude jak Vifa níže (možná o chlup výše)
6) Vifa NE225 + NE123 - Kocoure povedlo, ale repro je to celkem "hrbatý" a výhybka to fest komplikuje a prodražuje
Jdu dál špekulovat.

(upravil Kocour 9. 4. 2018 19:01)

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

NE3W - hrbaty? No to by me zajimalo, na co ses zvyklej koukat. Komplikovana vyhybka? Nesmysl, je tam vse co ma byt, aby to vyslo na LR2 na rovnym cele, s normalnima repro, bez WG.

Pockej az strcis nejakej reprak do normalni bedny, a zmeris smerovky, velmi rychle prehodnotis co je a neni rovny, plus musis resit smerovky.

A zbytek komentaru, ja ti nevim, nejdes na to uplne dobre, tos hodne stesti.

ruzne DIY repro

Web

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

Petře kdybys použil WO24P,co bys dal na středy z těch Satori reproduktorů.MR16P,MW16P,nebo MW13P?

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

Jaaj tezka volba, ani jedna neni spatna.
MW16P-4 - vim jak meri, sazka na jistotu
MR16P-4 - meri v podstate identicky jako MW16, mensi vychylka, toto by byla moje volba, brzy tu s tim budu mit projekt Shamal
MW13P - dlouho se mi nelibily ty propady kolem 1300Hz. Ale cim vic delam, tim vic si myslim, ze jsou horsi veci, nez tento propad. Ale na oko to neni uplne hezy. Doma mam MR13P, neco s tim chci spachat. Pod to asi NE225W.

Brzy tu mam mit WO24P, MR16 a SS6600, tak se pak ozvi.

Cvrkajs napsal:

Petře kdybys použil WO24P,co bys dal na středy z těch Satori reproduktorů.MR16P,MW16P,nebo MW13P?

ruzne DIY repro

Web

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

Kocoure NE3W nekritizuji. Ad hrbatý - jsem jen narážel na nutnost kompenzace. Výsledek rozhodne hrbatý není

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

Ono to jen vypada slozite.
RLC u basaku - kompenzace zdvihu na basech nad jeho rezonanci vlivem vyhybky, tomuto se clovek pri deleni zhruba 500Hz a niz nevyhne, no ale  ne kazdej to resi
RLC na vyskach je na kompenzaci Frez peaku impedance, aby byl vysledkem pozadovany akusticky prubeh. Neni vzdy treba, nicmene s nizsimi rady vyhybek je top treba vic.
RLC na sstredech, jedno je na Frez stredaku, vetsinou neni treba, ja jsem si chtel vyhrat. Druhy RLC je na asi 1500Hz, kde se tvoril hrbik asi 2-3dB, leckdo by to neresil.

Tzn nekterym RLC se nevyhnes. S nekterymi muzes temer jiste pocitat od zacatlu, s nekterymi ale ne, napriklad nejaka korekce frekvencky atd.

ruzne DIY repro

Web

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

Pánové co kombinace Vifa(PeerlessTymphany) NE123W-08 + SB acoustic SB23NRXS45-8 ?
NE123 uvádí materiál membrány dřevěné vlákno - což je předpokládám papír, stejně jako NRX přírodní vlákno u SB acoustic.
Parametry mají oba repro moc pěkný, citlivostí to taky sedí.
Vím, že se jako basák nabízí použít NE225W, ale ta cena je oproti SBA dvojnásobná...

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

To by mohlo fungovat. Nechces 4ohm verze, zvednout citlivost? A jaky zamyslis vyskac?
Ten NE123 si zajed poslechnout k Rixovi, je kousek od Brna.

ruzne DIY repro

Web

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

Očekávám výslednou citlivost 88 dB - jak to vyšlo Troelsovi v SBAcoustic-3WC. To mi přijde dobrý - nechám 8 Ohm verzi.
Výškáč nejraději nějaký 3/4" - zatím nevím. Rád bych dělil LR2 - takže se nabízí  a) zaklonit čelní desku (tomu bych se rád vyhnul), b) WG nebo c) schod na bedně (stepped baffle) ala Troels.
Pro variantu a) a c)  se mi líbí Wavecor TW022WA06, SBA SB19ST-C000-4, SB21SDC-C000-4 nebo SEAS 22TAF/G

Re: 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

Mne ten schod pripadá ako blbé riešenie, čo to robí pri meraní? Myslím negatívne, ten schod, s frekvenčkou.

Příspěvky [1 až 20 z 34]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » 3 pásmo 8"+4"+1" výběr repro

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£