Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » JK eltra - navinutí toroidu - zkušenosti?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

Téma: JK eltra - navinutí toroidu - zkušenosti?

Ahojte,
prosím o radu :

kdysi dávno jsem si nechal navinout toroid u JK eltra a dopadlo to ke spokojenosti.
Máte někdo aktuální zkušenosti s touto, příp. jinými navijárnami?

Potřebuji (2ks) jednoduchý cca 75VA síťový toroid pro 2xEL34 se třemi sekundáry:
350V@150mA
32V@100mA (bias)
6,3V@4A
ale musí být co nejtišší (audio provedení), nesmí bručet.

Je to do ampu AMC CVT3030, kde origo EI trafo nesnesitelně mech.brumí.
Idea : se 2 toroidy / 2 zdrojovými deskami to překopat na tiché dual mono.

A je lepší se nejdřív poptat a pak objednat.  smile

Díky všem za pomoc!

Re: JK eltra - navinutí toroidu - zkušenosti?

Mám od nich cca 15 traf, poslední asi před třemi roky, nemám důvod si ztěžovat. V osobním kontaktu lze doladit detaily, jak kdysi starý pan Kyprý, tak i mladý je rozumný a znalý.

Re: JK eltra - navinutí toroidu - zkušenosti?

Nech si udělat cenovou nabídku od víc výrobců (Tronic, BV elektro, Karban), a pak se rozhodneš. Upřesníš si i rozměry, délku vývodů, zalití středu atd.. JK eltra podražila a šel bych spíš do tronicu..

Web

(upravil mechanik 5. 4. 2018 22:50)

Re: JK eltra - navinutí toroidu - zkušenosti?

Brumieť môže, nemusí, kde sa toroid dá vyrobiť, môže mať vplyv ale nemusí. Každopadne to či bude brumieť predom nezistíš a ani ti to nezaručia.

V JK eltra som si dal vyrobiť toroidy na tušim všetkých 3 typoch jadier podla ceny a kvality a občas kvalitnejšie jadro pomohlo a pri iných návrhoch tráf zase nič nezmenilo. Skúsil som prakticky všetky doporučované vychtávky, DC filter, strmý a velký sietový filter. Tušim to malo dopad na hluk presne nulový. DC filter a sietový filter akurát predražil môj koncák bez toho aby to konketne pri mojom použití malo nejaky zmysel. Keď som chcel väčšiu rezervu v sytení tak hovorili že už tak je velká, pár desiatok percent. Je problém to aj reklamovať pre to že priebeh siete má každý inak zasvinený. Mne sa podarilo docieliť toho že mám problém už len trochu a to s novými pračkami, kávovarmi a umývačkami riadu.

Nikomu by som neprial počuť ten hluk toroidov 800W+800W+400W+400W čo som pôvodne mal... Podla zvuku sa dalo odhadnúť otáčky motoru pračky alebo režim a hluk by bolo počuť kludne na 10 metrov bez toho aby bolo HiFi na nejakej rezonujúcej doske.

Jednalo sa o audio využitie teda mostíky a velká kapacita za tým. Väčšina transformátrov vrčí po pripojení zdroja daleko viac alebo len vtedy. Možno je tu nejaka súvislosť. Na DIY audio sa písalo o presycovaní jadra na sekundárnej strane... Možno pomôže aj odrušenie spínaním diod... Kto vie. Mám nakreslenú dosku na zdroj ktorá tieto veci rieši ale neviem či pôjde do výroby vôbec tento rok. Preto že ma nebavý platiť za všetko 3x než sa vychytajú chyby. Či už za trafá, nepodarené veci z hliníku, vylepšené DPS za slovenské alebo české ceny a podobne...

Každopadne keď sa jedná len o výkon 75W tak si myslím že nebude nič vrčať... To je fakt malý výkon.

Občas mám pocit že dobre navrhnutý spínaný zdroj by bolo najlepšie riešenie, odpadla by väčšina problémov. Ale zatial nemám skúsenosť.

Otázka na reeba a iných praktikov. Kapacita z primáru na sekundár ma pri nezapojenom zemnení na kolík siete tak kopala že už to bolo neúnosné. Keď som držal napríklad uzemnenú rúčku wellerky... Správne je rozhodne GND pripojiť na kolík siete, v tom sa nehádam. Nenarastie potom týmto zvodom ktorý pôjde na kolík odber komponentov? Pomohla by nejako tieniaca folia primár sekundár? Myslím pripojené na zem.

(upravil Otas 6. 4. 2018 14:46)

Re: JK eltra - navinutí toroidu - zkušenosti?

Mechanik: To jsi mi připoměl, kterak jsem stavěl měřič odstupu, kde je 5mV plný rozsah a je potřeba měřit až cca do 60 dB níže. Divil jsem se výsledkům, kdy jsem otočením zasunuté zástrčky 230 V měl zásadně jiné výsledky i na úrovni stovek uV. Přístrojek měl napájení z bezpečnostního plastového trafa Tesla 2W 220/24V. Nakonec jsem dosáhl jednotnosti výsledků a snad i správnosti, když jsem krkolomně zapojil dvě trafa navíc: nejprve 220/24, výstup jeden fous spojen se zemí, pak 24/220 a teprve poté na vstup do přístrojku. Pokles napětí naštěstí nevadí.

Nevím jak Reeb nebo jiní fundovaní praktici, ale já bych se proudu na základě kapacity vinutí (pokud jsem problém správně pochopil) nebál, ty zlomky mA by neměly ovlivnit například činnost moderních jističů.

JK Eltra nabízí vložení stínící folie mezi vinutí primáru a sekundáru (od 35 Kč) smile.

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » JK eltra - navinutí toroidu - zkušenosti?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£